Jak zawiesić zasłony • Jakie mocowanie wybrać • Małgorzata Poznań

Jak zawiesić zasłony – czyli od czego powinien zależeć dobór rodzaju mocowania zasłon

jak-wybrać-mocowanie-zasłon
Share on facebook
Share on pinterest
Share on email

Odpowiedni dobór zawieszenia może nam pomóc w szerokim zakresie. Od spraw technicznych po estetykę. Dobry dobór rozwiązania do naszych potrzeb to rzecz na której skupiamy się w tym wpisie. Jeżeli chcesz zamówić u nas zasłony szyte na miarę, potraktuj ten wpis jako swego rodzaju poradnik. Warto wspomnieć na początku, że to do Ciebie będzie należała ostateczna decyzja, jednak, jeżeli po przeczytaniu tego artykułu dalej będziesz mieć wątpliwości – służymy radą. Nasz numer telefonu znajdziesz na górze strony po prawej. Nie jest on tylko dla dekoracji także – śmiało, proszę dzwonić 🙂

jak zawiesić zasłony

Mocowanie typu Flex

Jak zawiesić zasłony? System Flex, zwany też w Polsce MikroFleks to najnowocześniejsze rozwiązanie w kwestii mocowania zasłon czy firan. Posiada on specjalne haczyki, które są na stałe wszyte w tkaninę. Łatwy montaż za pomocą specjalnych haczyków, możliwy jest przy każdym rodzaju zawieszenia posiadającym oczko. Haczyki zdejmujemy w celu prania czy konserwacji, ale ich “gniazdo” pozostaje w miejscu wszycia. Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość regulacji. Pozwala to na idealne dopasowanie zasłony lub firanki do wysokości pomieszczenia. Haczyki są wykonane z trwałego i elastycznego PCV, więc nie ma również ryzyka rdzewienia.

System flex to wszyte w równych odstępach w tkaninę “gniazda”. Dzięki regularności zapewniają odpowiednie fałdowanie tkaniny. Nadaje to niezwykle estetycznego wyglądu. Genialnie wygląda w przypadku tkanin welurowych, których faktura zapewnia dodatkową grę światłem. Jest to również funkcjonalne, ponieważ zdejmowanie i zakładanie zasłon lub firan nie ma wpływu na ich estetykę – nie trzeba układać fałd, wystarczy jedynie prasowanie i zasłony znowu będą prezentowały się jak nowe.

Polecamy to rozwiązanie ze względu na jego trwałość, łatwość w montażu i niewielkie wymagania konserwacyjne.

Mocowanie – taśma systemu wave

Jest to poliestrowa, przeźroczysta taśma o szerokości 10 cm. Ma przeszycia co 16 cm co pozwala na montaż taśmy na systemach o rozstawie rolek co 50 mm. Jest to rozwiązanie polecane jeżeli mamy już zamontowany karnisz z systemem wave. Taśma fala może być montowana wszędzie tam gdzie zasłony nie będą zbyt często używane. Nie wymaga układania. Jej montaż jest łatwy i poradzi sobie z nim każdy.

Warto podkreślić świetny efekt wizualny jaki daje to rozwiązanie.

Jeśli nie posiadasz systemu wave, skontaktuj się z nami w celu jego montażu–>>

Jak zawiesić zasłony na mocowaniu typu przelotki

Jest to rozwiązanie znane każdemu. Przelotki to bardzo solidny sposób montażu zasłon na karniszach. Ich funkcjonalność zachwyca. Ich żywotność jest również na wysokim poziomie. Można je prać chemicznie. Polecamy to rozwiązanie w miejscach gdzie zasłony są używane często. Są bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o przesłanianie okien w sypialni. Działają lekko i przyjemnie. Powodują nieco hałasu, ale jest to również ich zaleta. Dostępne w wielu kolorach, łatwo dopasować je do zasłony lub drążka karniszowego.

Sprawdzi się świetnie w nowoczesnych wnętrzach.

Wykonane ze stali nierdzewnej, bardzo dobrze znoszą intensywne użytkowanie.

Mocowanie typu Taśma 5 i 8 cm

Mocowanie na taśmie to częste rozwiązanie jeżeli chcemy mieć dowolność w marszczeniu zasłony lub firanki. Ich grubość ma wpływ na wielkość fałdek. Węższa, może powodować mniejsze fałdki, szersza – większe. Jej piękno polega na tym, że możemy układać fałdki tak jak chcemy. Taśma ma charakter mniej oficjalny i polecamy jej stosowanie w pokojach dziecięcych.

Mocowanie typu tunel

Przy mocowaniu typu tunel, zasłona jest naciągnięta na drążek na całej swojej szerokości. Kieszeń wykonana jest z taśmy poliestrowej naszywanej na tył zasłony, a następnie nawleka się ją na karnisz. Zasłona prezentuje się świetnie.

ZAJRZYJ NA NASZEGO FACEBOOKA–>>

ZOBACZ TEŻ JAK POPRAWNIE ZMIERZYĆ OKNO–>>

Wpis zamieszczony przez...
Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek

Założycielka firmy Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy przy projektowaniu wnętrz, a szczególnie w dekoracji okien.
Przewiń do góry