Jak prać rolety rzymskie - poradnik ⋆ Małgorzata Poznań doradza

Jak prać rolety rzymskie – poradnik

8 kwietnia 2021
O tym jak zabrać się pranie firan już pisaliśmy. W tym blogu padała kolej na równie popularne dekoracje. A jest to, jak prać rolety rzymskie. Obowiązkowe dla osób, które biorą się za wiosenne prządki😃

Podgląd treści na blogu

Rolety rzymskie są bardzo modnym i stylowym sposobem dekoracji okien. Łączą ze sobą styl i funkcjonalność, czyli to, czego oczekujecie. W niczym nie ustępują tradycyjnym zasłonom – tak samo można wybrać materiały, z których są wykonane, i tak samo mogą nadać charakter całemu wnętrzu. Jednak przy zakupie stale pojawia się jedno pytanie, które nam zadajecie: Jak prać rolety rzymskie? Obawiacie się, że uszkodzicie panel lub materiał, a demontaż sprawi problem. Nic bardziej mylnego!

Ze względu na częste zapytania, postanowiliśmy napisać mały poradnik, dzięki któremu przekonacie się, że to nie jest fizyka kwantowa i każdy może to samemu zrobić. Mamy nadzieję, że później, zamiast czytać w naszej skrzynce pytania na temat tego, jak prać rolety rzymskie, będziecie pisać, że ich konserwacja jest prosta jak gra w chińczyka. Wystarczy, że zastosujecie się krok po kroku do wszystkich punktów opisanych poniżej!

Jak prać rolety rzymskie?

Etap I – Zaczynamy od najtrudniejszego, czyli demontażu rolet

Gdy pytacie się, jak prać rolety rzymskie, okazuje się, że najbardziej obawiacie się demontażu, czyli pierwszego etapu. Niepotrzebnie, bo to naprawdę proste i dziecko by sobie z tym poradziło. Gdyby dosięgnęło nad okno, oczywiście.

Demontaż rolet krok po kroku

  1. Ściągnij z uchwytu roletę z szyną, ale nie jest to tak naprawdę konieczne. Można rozmontowywać ją gdy wisi, aczkolwiek ten sposób uważamy za łatwiejszy.
  2. Rozłóż ją płasko na powierzchni płaskiej (najlepiej stole lub podłodze), sznurkami do góry.
  3. Rozwiąż sznurki z listwy na samym dole (z tak zwanej listwy podciągającej).
  4. Wyciągnij sznurki z przelotów (czyli plastikowych kółeczek).
  5. Wyciągnij fiszbiny, czyli długie i cienkie pręciki z tunelików – to elementy usztywniające nasza roletę. Jeżeli o tym zapomnimy, możemy podczas prania zniszczyć materiał lub nawet zepsuć pralkę!
  6. Wyciągnij listwę obciążającą z dołu rolety.
  7. Odczep szynę od tkaniny – materiał przymocowany jest do niej za pomocą rzepa, więc demontaż jest bardzo prostą czynnością. Możecie też wykonać ten krok jako pierwszy.
  8. Pamiętaj, aby nie zgubić żadnej części, roleta bez nich stanie się niefunkcjonalna!

Pierwszy etap poradnika – jak prać rolety rzymskie mamy za sobą! Prawda, że to nie jest trudne? Teraz gdy jakiś Wasz znajomy będzie się zastanawiał, jak prać rolety, to śmiało możecie służyć mu radą. Nie trzeba być ekspertem i praktycznie każdy jest w stanie zrobić to samemu.

Etap II – czyli pranie tkaniny

Na tym etapie najczęściej zdarzają się błędy, ponieważ materiał materiałowi nierówny! Przez nieuwagę możemy go zniszczyć, wystarczy że użyjemy złego programu lub złej temperatury. Każdy rodzaj tkaniny: bawełna poliester, len czy wiskoza pierze się inaczej. Jak prać rolety rzymskie? Odpowiedź brzmi: stosuj się do zaleceń na metce, to najlepsza metoda! Najczęściej maksymalną temperaturą jest 40 stopni, a jeżeli chodzi o wirowanie, to gdy nie masz pewności, czy materiał się do tego nadaje, to po prostu tego nie rób.

Jak prać rolety rzymskie?

Etap III – prasowanie i montaż

Jak prać rolety rzymskie – to ważne pytanie. Jednak równie istotne to – jak prasować rolety? Jeżeli nie chcecie mieć rolet w deseń w kształcie żelazka, ściśle stosujcie się do wskazań na metce. Zawsze najlepiej wybrać najniższą temperaturę, dużo pomoże również para. Nie przytrzymujcie gorącego żelazka na tkaninie. Ponadto, na samym początku, upewnijcie się czy żelazko jest czyste, żeby niechcący nie pobrudzić świeżo upranej rolety.

Odświeżoną roletę przyczep do szyny, włóż listwę obciążającą, wsadź fiszbiny do tunelików, zamontuj z powrotem sznurki i umieść roletę na uchwytach. Gotowe!

Jak prać rolety rzymskie – to pytanie niejednemu spędzało sen z powiek. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi, nie macie już wątpliwości, że sobie z tym poradzicie.

Rolety zostały przez nas zaprojektowane z myślą o Was. Na co dzień mają ułatwiać życie, dlatego dokładamy wszelkich starań aby czyszczenie ich również było łatwe.

Prawda, że takie jest?

Zapoznaj się z naszą ofertą rolet rzymskich

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.