Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju?

24 maja 2021
Co jak co, ale szafa w przedpokoju musi wiele pomieścić! Sezonowe ubrania, buty, okrycia wierzchnie, torebki, deska do prasowania, suszarka do ubrań, a niekiedy nawet sprzęty – odkurzacz, żelazko… W dzisiejszym artykule zdradzimy Wam kilka sposobów na to, żeby szafa w korytarzu okazała się jeszcze bardziej wydajna. Zatem jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju?

Podgląd treści na blogu

Co jak co, ale szafa w przedpokoju musi wiele pomieścić! Sezonowe ubrania, buty, okrycia wierzchnie, torebki, deska do prasowania, suszarka do ubrań, a niekiedy nawet sprzęty – odkurzacz, żelazko… W dzisiejszym artykule zdradzimy Wam kilka sposobów na to, żeby szafa w korytarzu okazała się jeszcze bardziej wydajna. Zatem jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju?

Źródło grafiki: homebook.pl/inspiracje/

Co wpływa na wnętrze szafy?

Na wnętrze szafy wpływa jej “zewnętrze”. Co to oznacza? Miejsce, którym dysponujemy, a także obudowa naszej szafy w dużej mierze determinuje jej środek. Korytarze często bywają wąskie, dlatego ważne jest, aby fronty szafy były dostosowane do indywidualnej przestrzeni. W zależności od możliwości, które daje otoczenie szafy, warto przemyśleć kwestię związaną z otwieraniem jej drzwi. Klasyczne fronty uchylne są wygodne, ale wymagają dużo wolnego miejsca. Drzwi przesuwne nie wymagają miejsca, ale za to swobodny dostęp do wnętrza szafy jest ograniczony. Współczesną alternatywą mogą okazać się drzwi składane, które łączą w sobie zalety zarówno frontów uchylnych, jak i tych przesuwnych.

Rodzaje frontów szaf do przedpokoju:

  • fronty uchylne
  • drzwi przesuwne
  • fronty składane
  • fronty wysuwane typu cargo
  • inne alternatywy

Ciekawą alternatywą może okazać się zastosowanie zasłon zamiast klasycznych drzwi do szafy w przedpokoju. Dzięki wysokojakościowemu materiałowi, poprawia się akustyka w mieszkaniu, a przy tym wnętrze zyskuje także wizualnie. Dodatkowo, zasłony na szynach karniszowych KS nie mają specjalnych wymagań odnośnie miejsca, tak jak w przypadku tradycyjnych frontów. Świetnie sprawdzają się w małych przestrzeniach.

Bo liczy się wnętrze, czyli jak zaprojektować szafę do przedpokoju

Jak już wiemy, wnętrze szafy w przedpokoju musi być wielofunkcyjne. Zastosowanie wielu rodzajów systemów służących przechowywaniu umożliwi nam swobodne korzystanie z szafy, ale też pomoże utrzymać w niej porządek. Jeśli mamy miejsce, uwzględnijmy wewnętrzne szuflady, drążki (najlepiej o różnych wysokościach dostosowanych do ubrań, które będziemy przechowywać), półki oraz wysuwane systemy dedykowane przechowywaniu obuwia. Bardzo wygodne mogą okazać się także elementy szafy typu “cargo”. Wybrany segment szafy możemy całkowicie wysunąć, a tym samym ułatwić sobie swobodny dostęp do przechowywanych przedmiotów.

Źródło grafiki: chloedominik.com/february-pinterest-top-15-for-ideas-and-inspiration/

Wnętrze szafy w przedpokoju podziel na tematyczne segmenty

Szafa w przedpokoju to świetne miejsce na przechowywanie sprzętów – takich jak odkurzacz – a także środków czystości i zapasów. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele akcesoriów służących dobrej organizacji takiej szafy. Można zaopatrzyć się w specjalne uchwyty na rurę do odkurzacza, organizery do środków czystości czy wysuwane kosze na ręczniki. Pamiętajmy, żeby wnętrze szafy w przedpokoju podzielić na tematyczne segmenty. Co to oznacza? Ubrania przechowujemy z ubraniami, środki czystości ze środkami czystości, itd. Bardzo istotne jest, aby nie przechowywać chemii z żywnością. Szafa w korytarzu to świetne miejsce na trzymanie w niej zapasów, np. zgrzewek z wodą. Pamiętajmy jednak, że żywność i napoje szczególnie wymagają odseparowania.

Podsumowanie – jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju?

  • pamiętajmy o strefach – osobno przechowujmy ubrania, środki czystości i zapasy żywności
  • zróżnicowane wnętrze szafy pozwala utrzymać porządek – zainwestujmy w szuflady, drążki, wysuwane tace na obuwie, itp.
  • przed zamówieniem szafy zróbmy przegląd rzeczy, które będziemy tam przechowywać – to pomoże nam dobrać akcesoria
  • dostosujmy system otwierania szafy do przestrzeni, którą dysponujemy w przedpokoju

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Skontaktuj się ze mną lub zostaw swoje dane...

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Małgorzata Kaczmarek

Profesjonalnie doradzę w dekoracji i automatyce okien, ...

Tel. kom. +48 601 782 190