Jak powinna wyglądać aranżacja kominka? ⋆ Małgorzata Poznań

Jak powinna wyglądać aranżacja kominka?

23 maja 2021
Projektując pomieszczenie, w którym ma znaleźć się kominek, musimy kierować się wieloma kwestiami. Choć główną funkcją kominka jest dawanie nam ciepła, dużo istotniejsze stają się walory wizualne, które daje. Nic w tym dziwnego – lubimy zapatrzeć się w ogień. Dzięki niemu, dom zyskuje na przytulności, a dźwięk łagodnego strzelania ogniska sprawia, że czujemy się spokojni i zrelaksowani. Dzisiaj, przedstawimy Wam wyjątkowe aranżacje kominka, które z pewnością Was zachwycą.

Podgląd treści na blogu

Projektując pomieszczenie, w którym ma znaleźć się kominek, musimy kierować się wieloma kwestiami. Choć główną funkcją kominka jest dawanie nam ciepła, dużo istotniejsze stają się walory wizualne, które daje. Nic w tym dziwnego – lubimy zapatrzeć się w ogień. Dzięki niemu, dom zyskuje na przytulności, a dźwięk łagodnego strzelania płomieni sprawia, że czujemy się spokojni i zrelaksowani. Dzisiaj, przedstawimy Wam wyjątkowe aranżacje kominka, które z pewnością Was zachwycą.

Aranżacja kominka we wnętrzach

Aranżując wnętrze z kominkiem, najczęściej chcemy, żeby właśnie kominek grał w nim główną rolę. W zależności od tego jaki materiał wybierzemy do obudowy naszego wymarzonego kominka – doda pomieszczeniu charakteru. Nie możemy zapominać o jego formie – ma znaczący wpływ na możliwości aranżacyjne całego wnętrza. Odpowiednio dobrany kominek pasuje do każdego wnętrza – niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone. Właśnie ze względu na niezwykłą uniwersalność, aranżacja kominka w polskich domach i mieszkaniach zyskuje na popularności.

Aranżacja kominka w stylu hampton

Źródło grafiki: homebunch.com/winnetka-residence-house-tour/

Salon w stylu hampton to połączenie wyrafinowanej elegancji z przytulną nutą. Co jak nie kominek dodaje wnętrzu przytulności? Aranżacja kominka w stylu klasycznym podkreśla powagę wnętrza, którą równoważą zarówno drewniane, jak i roślinne elementy. W tym przypadku, kominek został umiejscowiony w centrum. Dzięki idealnej symetrii salonu, kominek wysuwa się na pierwszy plan. Kominek – aranżacja w bieli, kamieniu i drewnie – musimy przyznać, że całość prezentuje się naprawdę świetnie!

Nowoczesny salon – aranżacja kominka

Źródło grafiki: nextluxury.com/home-design/best-corner-fireplace-designs

Teraz coś dla fanów nowoczesnego minimalizmu. Na pierwszy rzut oka zimne wnętrze zostało przełamane cierpliwie układanym stosem drewna. W tym przypadku kominek skutecznie ożywił nieco zachowawcze otoczenie. Mimo wszystko, jego forma idealnie pasuje do pozostałych kształtów pomieszczenia, w którym zdecydowanie dominuje prostota. Narożne umiejscowienie kominka wprowadza asymetrię, a tym samym sprawia, że właśnie to miejsce staje się punktem charakterystycznym nowoczesnego domu. Jak widać aranżacja kominka w stylu nowoczesnym może być bardzo atrakcyjna!

Aranżacja kominka w stylu boho

Źródło grafiki: housebeautiful.com/design-inspiration/g22985167/fireplace-tile-ideas/

Z całą pewnością, kominek wyłożony ceramicznymi płytkami kojarzy nam się z tradycyjnym piecem kaflowym. Jednak w tym przypadku taki retro element świetnie podkreśla oryginalny styl wnętrza. Kolorystyka płytek pięknie współgra z ręcznie tkanym dywanem. Lekko niebieskie tony zostały przełamane drewnem. Jednak jak widać, zarówno poszczególne struktury, jak i kolory elementów drewnianych są zróżnicowane. Swoisty efekt eklektyzmu stanowi cechę charakterystyczną tej wyjątkowej aranżacji wnętrza z kominkiem.

Kominek – aranżacja salonu w stylu retro

Źródło grafiki: parkandoak.com/warming-up/

Przyszedł czas na bardzo klasyczną formę, jaką może przybrać aranżacja kominka. Salon, choć monochromatyczny, absolutnie nie wydaje się nudny! Oprócz niewątpliwie atrakcyjnego kominka naszą uwagę przyciągają tekstylia, które również wpływają na przytulny efekt wnętrza. Zasłony zbliżone do koloru ścian stanowią nienachalne tło, a przy tym dodają pomieszczeniu funkcjonalności. O tym, jak dobrać zasłony do koloru ścian pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów – zapraszamy do lektury! Co jak co, ale ten salon wręcz epatuje ciepłem. Biblioteczka, kominek i meble „antyki” łączą się w piękną i spójną formę wnętrza. My jesteśmy na tak!

Podsumowanie

Jak widać, aranżacje kominka mogą być bardzo różne. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na klasyczną, nowoczesną lub nieco eklektyczną aranżację wnętrza z kominkiem, jego obecność z pewnością doda pomieszczeniu atrakcyjności.

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.