małe logo małgorzata dekoracja i automatyka
+48 601 782 190
Firany Do Pokoju Dziecięcego, Firany Do Pokoju Dziennego, Firany Do Pokoju Młodzieżowego

Grube Zasłony -
Komfort, Właściwości Termiczne I Akustyczne W Jednym

Solidność – to cecha, z którą automatycznie możemy utożsamiać grube zasłony i zupełnie słusznie, gdyż jest to jedna z podstawowych zalet tego rodzaju coraz popularniejszej w ostatnim czasie dekoracji okiennej. Jednak zarówno korzyści, jak i możliwości ich wykorzystania możemy wskazać znacznie więcej, co przedstawimy Wam na naszej stronie.

Grube Zasłony -
Komfort, Właściwości Termiczne I Akustyczne W Jednym

Solidność – to cecha, z którą automatycznie możemy utożsamiać grube zasłony i zupełnie słusznie, gdyż jest to jedna z podstawowych zalet tego rodzaju coraz popularniejszej w ostatnim czasie dekoracji okiennej. Jednak zarówno korzyści, jak i możliwości ich wykorzystania możemy wskazać znacznie więcej, co przedstawimy Wam na naszej stronie.

Firany Do Pokoju Dziecięcego, Firany Do Pokoju Dziennego, Firany Do Pokoju Młodzieżowego

Co nam dają grube zasłony?

Świetnie prezentują się i nadają charakteru całemu pomieszczeniu, sprawiają, że we wnętrzu czujemy się po prostu dobrze – to wszystko powoduje, że coraz więcej osób interesuje się grubymi zasłonami i następnie decyduje się na ich zakup. Są one również bardzo praktyczne w swoim zastosowaniu – dzięki nim można chociażby w łatwy i skuteczny sposób z dużego pomieszczenia wydzielić osobną, mniejszą przestrzeń.

Sposoby wykonywania grubych zasłon

Osiągnięcie zamierzonego efektu dekoracyjnego oraz funkcjonalnego jest możliwe poprzez 2 podstawowe sposoby produkcji. Przede wszystkim można w tym celu wykorzystać grubą tkaninę welurową o dużej gramaturze, a za taką uważać można wagę materiału przekraczającą 400 g/m². Drugą opcją wykonania jest wykorzystanie cienkiej tkaniny, którą można podszyć podszewką. W podobny sposób potrzebną gramaturę materiału uzyskamy, gdy użyjemy dwóch cieńszych tkanin, które zszyjemy i połączymy w pojedyncze, grube zasłony. Pozwoli nam to osiągnąć efekt puszystości.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!

Do jakich wnętrz pasują grube zasłony?

Ten rodzaj dekoracji to świetne rozwiązanie przede wszystkim w przypadku urządzania wnętrz w nowoczesnych aranżacjach. Grube zasłony będą wówczas bardzo dobrze komponować się z innymi minimalistycznymi dodatkami tworzącymi wystrój pomieszczenia, w tym chociażby sypialni czy salonu. Łączy się z tym również kolejne ich zastosowanie, jakim jest możliwość wykorzystania w domach czy mieszkaniach w stylu skandynawskim, który także w ostatnich latach stał się niezwykle popularny wśród dekoratorów i samych klientów. Jedną z głównych jego cech jest właśnie prostota, a jednocześnie możliwość stworzenia ciepłych, przytulnych wnętrz, co świetnie sprawdza się w przypadku grubych zasłon i ich właściwości.

Dodatkowe zastosowania grubych zasłon

Jak już wspomnieliśmy, jest to również bardzo funkcjonalny dodatek dekoracyjny do wnętrza pokoju. Można dzięki niemu uzyskać osobną przestrzeń, która będzie nie tylko wizualnie ją oddzielała od reszty pomieszczenia – grube zasłony mogą sprawić również, że dźwięk nie będzie się roznosił po jego poszczególnych częściach. Przykładem takiej realizacji może być chociażby wydzielenie z salonu bawialni dla dzieci – najmłodsi członkowie rodziny swobodnie będą mogli się bawić, a dorośli w spokoju wypoczywać.

Inną ciekawą propozycją są grube zasłony akustyczne, które, niezależnie od wybranej opcji, pomagają uzyskać błogi spokój w domu. Dzięki zastosowaniu dźwiękoszczelnej ochrony można zabezpieczyć pomieszczenie przed wpływem uciążliwego hałasu dochodzącego z zewnątrz, chociażby w przypadku mieszkania przy ruchliwej ulicy. Z kolei opcja dźwiękochłonna może być przydatna, gdy mamy do czynienia z pogłosem powstającym w pomieszczeniach o sporej powierzchni – pochłania ona te nieprzyjemne dźwięki i zwiększa komfort przebywania w pokoju.

Wykorzystywane tkaniny

Głównym materiałem, z którego wykonywane są grube zasłony, jest welur, a szczególnie jego wersja tapicerska. Taki materiał bardzo ładnie się zagina, a zastosowany sposób mocowania na kołach sprawia, że w trakcie przesuwania układa się w idealne, bardzo efektowne fałdki. Stosowana jest w nich także podszewka jednokolorowa, a także wszywane wypełnienie wykonane z bawełny. To materiał, który nie tylko jest miękki i przyjemny w dotyku, ale przede wszystkim posiada bardzo ważne walory praktyczne. Połączenie kilku wymienionych warstw pozwala uzyskać dobre właściwości zaciemniające, co szczególnie może okazać się przydatne w przypadku wersji termicznej i ograniczania dostępu światła słonecznego oraz ciepła do środka. Dzięki temu będzie można również stworzyć niepowtarzalny klimat w całym pomieszczeniu, dlatego pragnąc nadać charakter wnętrzu, a także uzyskać dobre właściwości akustyczne czy termiczne, skontaktuj się z nami i razem wybierzemy najlepszą opcję.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.