Firany Do Pokoju Dziecięcego, Firany Do Pokoju Dziennego, Firany Do Pokoju Młodzieżowego

Grube Zasłony -
Komfort, Właściwości Termiczne I Akustyczne W Jednym

Solidność – to cecha, z którą automatycznie możemy utożsamiać grube zasłony i zupełnie słusznie, gdyż jest to jedna z podstawowych zalet tego rodzaju coraz popularniejszej w ostatnim czasie dekoracji okiennej. Jednak zarówno korzyści, jak i możliwości ich wykorzystania możemy wskazać znacznie więcej, co przedstawimy Wam na naszej stronie.

Grube Zasłony -
Komfort, Właściwości Termiczne I Akustyczne W Jednym

Solidność – to cecha, z którą automatycznie możemy utożsamiać grube zasłony i zupełnie słusznie, gdyż jest to jedna z podstawowych zalet tego rodzaju coraz popularniejszej w ostatnim czasie dekoracji okiennej. Jednak zarówno korzyści, jak i możliwości ich wykorzystania możemy wskazać znacznie więcej, co przedstawimy Wam na naszej stronie.

Firany Do Pokoju Dziecięcego, Firany Do Pokoju Dziennego, Firany Do Pokoju Młodzieżowego

Co nam dają grube zasłony?

Świetnie prezentują się i nadają charakteru całemu pomieszczeniu, sprawiają, że we wnętrzu czujemy się po prostu dobrze – to wszystko powoduje, że coraz więcej osób interesuje się grubymi zasłonami i następnie decyduje się na ich zakup. Są one również bardzo praktyczne w swoim zastosowaniu – dzięki nim można chociażby w łatwy i skuteczny sposób z dużego pomieszczenia wydzielić osobną, mniejszą przestrzeń.

Sposoby wykonywania grubych zasłon

Osiągnięcie zamierzonego efektu dekoracyjnego oraz funkcjonalnego jest możliwe poprzez 2 podstawowe sposoby produkcji. Przede wszystkim można w tym celu wykorzystać grubą tkaninę welurową o dużej gramaturze, a za taką uważać można wagę materiału przekraczającą 400 g/m². Drugą opcją wykonania jest wykorzystanie cienkiej tkaniny, którą można podszyć podszewką. W podobny sposób potrzebną gramaturę materiału uzyskamy, gdy użyjemy dwóch cieńszych tkanin, które zszyjemy i połączymy w pojedyncze, grube zasłony. Pozwoli nam to osiągnąć efekt puszystości.

Skontaktuj się z nami:

Dobra
Na podstawie 106 opinii
Wiktoria Staszczuk
Wiktoria Staszczuk
Zasłony wyszły przepiękne, kontakt bezproblemowy. Najlepsza współpraca jak dotąd, a z wieloma fachowcami mieliśmy do czynienia 🙂 bardzo polecamy Tym bardziej, że zasłony mają nietypowy wielki format i są elektryczne, a wiele firm nam odmówiło.
Ewelina Gubańska
Ewelina Gubańska
Trafiliśmy do P.Małgosi po roku od pierwszych wycen trzech innych firm . Myśleliśmy ze nie stać już nas na taki wydatek . Fakt dom duży i dużo okien ! Tu okazało się że wycena wychodziła 1/3 ceny innych firm na tych samych materiałach ! Pani Małgosia przemiła sympatyczna osoba, która umie doradzić i umie słuchać , nie wciska najdroższego, ale umie wyśrodkować. Efekt dom prezentuje się przepięknie, każdy kto wchodzi od razu docenia efekt jej pracy . Po roku znowu poprosiliśmy o pomoc przy sypialni i pokoju córeczki- efekt znów przerósł nasze oczekiwania . Polecam polecam polecam !
Grzegorz Sieg
Grzegorz Sieg
Świetna robota. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi klienta oraz wykonania dekoracji👌
Daria Przybylska
Daria Przybylska
Świetna jakość szycia, szeroki wybór tkanin oraz bardzo indywidualne podejście do klienta.
Adam Solarek
Adam Solarek
Jakość, rzetelność to są cechy które charakteryzują Zespół Pani Małgorzaty. Ze względu na cenny profesjonalizm, współpraca z Zespołem Pani Małgorzaty to przyjemność.

Do jakich wnętrz pasują grube zasłony?

Ten rodzaj dekoracji to świetne rozwiązanie przede wszystkim w przypadku urządzania wnętrz w nowoczesnych aranżacjach. Grube zasłony będą wówczas bardzo dobrze komponować się z innymi minimalistycznymi dodatkami tworzącymi wystrój pomieszczenia, w tym chociażby sypialni czy salonu. Łączy się z tym również kolejne ich zastosowanie, jakim jest możliwość wykorzystania w domach czy mieszkaniach w stylu skandynawskim, który także w ostatnich latach stał się niezwykle popularny wśród dekoratorów i samych klientów. Jedną z głównych jego cech jest właśnie prostota, a jednocześnie możliwość stworzenia ciepłych, przytulnych wnętrz, co świetnie sprawdza się w przypadku grubych zasłon i ich właściwości.

Dodatkowe zastosowania grubych zasłon

Jak już wspomnieliśmy, jest to również bardzo funkcjonalny dodatek dekoracyjny do wnętrza pokoju. Można dzięki niemu uzyskać osobną przestrzeń, która będzie nie tylko wizualnie ją oddzielała od reszty pomieszczenia – grube zasłony mogą sprawić również, że dźwięk nie będzie się roznosił po jego poszczególnych częściach. Przykładem takiej realizacji może być chociażby wydzielenie z salonu bawialni dla dzieci – najmłodsi członkowie rodziny swobodnie będą mogli się bawić, a dorośli w spokoju wypoczywać.

Inną ciekawą propozycją są grube zasłony akustyczne, które, niezależnie od wybranej opcji, pomagają uzyskać błogi spokój w domu. Dzięki zastosowaniu dźwiękoszczelnej ochrony można zabezpieczyć pomieszczenie przed wpływem uciążliwego hałasu dochodzącego z zewnątrz, chociażby w przypadku mieszkania przy ruchliwej ulicy. Z kolei opcja dźwiękochłonna może być przydatna, gdy mamy do czynienia z pogłosem powstającym w pomieszczeniach o sporej powierzchni – pochłania ona te nieprzyjemne dźwięki i zwiększa komfort przebywania w pokoju.

Wykorzystywane tkaniny

Głównym materiałem, z którego wykonywane są grube zasłony, jest welur, a szczególnie jego wersja tapicerska. Taki materiał bardzo ładnie się zagina, a zastosowany sposób mocowania na kołach sprawia, że w trakcie przesuwania układa się w idealne, bardzo efektowne fałdki. Stosowana jest w nich także podszewka jednokolorowa, a także wszywane wypełnienie wykonane z bawełny. To materiał, który nie tylko jest miękki i przyjemny w dotyku, ale przede wszystkim posiada bardzo ważne walory praktyczne. Połączenie kilku wymienionych warstw pozwala uzyskać dobre właściwości zaciemniające, co szczególnie może okazać się przydatne w przypadku wersji termicznej i ograniczania dostępu światła słonecznego oraz ciepła do środka. Dzięki temu będzie można również stworzyć niepowtarzalny klimat w całym pomieszczeniu, dlatego pragnąc nadać charakter wnętrzu, a także uzyskać dobre właściwości akustyczne czy termiczne, skontaktuj się z nami i razem wybierzemy najlepszą opcję.

Skontaktuj się z nami:

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.