Zasłony to nasz żywioł!

Zasłony i ich magiczna moc przemawia do nas już od 30-tu lat. Uchylamy rąbka tajemnicy dla Tych, którzy zechcą posłuchać. Nasze zasłony znajdziesz w wielu wyjątkowych miejscach w Polsce. Chcesz żeby Twoje wnętrze było jednym z nich?

ZOBACZ TEŻ ROLETY NA OKNA DACHOWE

Zasłony z Poznania – ich tajemnicza historia…

Zasłona – to słowo każdemu kojarzy się inaczej, ale każdy widzi w tym słowie coś co oddziela coś od czegoś. Znane są od zamierzchłych czasów kiedy człowiek dopiero stawiał podwaliny pod dzisiejszą cywilizację. W jakim celu powstawały? Jak ewoluowały? Z tego artykułu dowiesz się o nich bardzo wiele i postaramy się żebyś zrozumiał nasz zachwyt nad nimi.

Człowiek od początku życia koczowniczego skupiał się głównie na przetrwaniu i budowaniu poczucia bezpieczeństwa. Jaskinie zapewniały ochronę przed deszczem, było też w nich cieplej ale dopiero pierwsze ziemianki były wyznacznikiem nadchodzących zmian.

Gdy jakaś grupa koczowników przenosiła się na nowe miejsce w celu żerowania wśród świeżych źródeł flory i fauny, budowali szałasy, ziemianki, a bliżej biegunów – iglo. Coś co łączyło oddalone od siebie o wiele kilometrów plemiona był sposób budowy wejścia do swoich prymitywnych siedzib. Zwykle były przesłaniane skórami zwierzęcymi które świetnie izolowały przed wiatrem, zimnem, deszczem oraz promieniami słonecznymi.

Mijały dekady, a człowiek z prymitywnego życia zaczął czynić postępy w dziedzinie budownictwa. W miarę jego rozwoju powstawały bardziej zaawansowane budowle jednak jeszcze długo wszelkie otwory budynku, czy to wejście czy okna, przesłaniane były skórami zwierzęcymi.

W pewnym momencie skóry zaczęły być zastępowane przez cienkie błony zwierzęce które pozwalały na odizolowanie się od świata zewnętrznego, wpuszczając jednak światło do wnętrz budynków. Skórzana zasłona stanowiła jedynie element funkcyjny.

Następnie pojawiło się szkło a wraz z nim szklane okna. W związku z tym, nie było już potrzebne przesłanianie okien w celu izolacji cieplnej, ale zaczęto dostrzegać wartość dekoracyjną jaką stanowiły zasłony. Nadal pełniły swoją funkcję – zasłaniały nas przed czujnym wzrokiem sąsiadów, jednak coraz częściej zwracano uwagę na ich krój, wzory, kolor.

Dziś zasłony nadal pełnią swoje dawne funkcje jednak to jak mocno odbiły swoje piętno na kulturze oraz naszym podejściu do dekoracji okiennej, jest niesamowite.

… dość historii 🙂 Pora skupić się na tym, co mamy Państwu do zaoferowania – czyli na zasłonach.

zapraszamy na nasze social media

Nie wiesz co myśleć? Ciągle się wahasz?

Jest taniej niż myślisz! 🙂

Skorzystaj z darmowej wyceny!

Zasłony z Poznania - z jakich są tkanin?

Pierwszym rodzajem zasłon, które Państwu przedstawiamy to wykonane z tkaniny BLACKOUT. Są to zasłony które pozwalają osiągać 100 procent zaciemnienia nawet w bardzo słoneczne dni. Tkaniny BLACKOUT dzielimy na dwa typy w zależności od technologii ich produkcji.

Pierwszy typ to materiały POWLEKANE. Są one powleczone powłoką gumową (COATED) lub flokiem (FLOCKED).

Drugi typ materiału to materiały TKANE (KITTED BLACKOUT). Są to materiały tkane specjalną metodą o bardzo gęstym splocie. Również potrafią blokować światło słoneczne w 100 procentach.

Kolejnym rodzajem zasłon są zasłony typu DIMOUT (przyciemniające). Ich siła przyciemniania jest zależna w dużej mierze od ich koloru i wacha się między 70-99 procent.

Tkaniny które zaciemniają w stopniu powyżej 85 procent mają dodatkowo wplecione czarne nici (nie są one widoczne na zewnątrz tkaniny)

Zasłony z Poznania, te BLACKOUT i DIMOUT występują w wielu wariantach i strukturach. Są na przykład tkaniny BLACKOUT o splocie naturalnym, czy też przypominające jedwab. Mamy także tkaniny DIMOUT o na przykład grubym splocie z wplecionymi kryształkami.

Obecnie przygotowujemy internetowy katalog naszych tkanin. Jest on dostępny tutaj ->> 

Kolejnym rodzajem są tkaniny Jacquardowe (żakardowe). Tym mianem określamy wszystkie tkaniny które mają jedną wspólną cechę. Posiadają jakiś wzór.

Mogą być w pasy, kwiaty, figury geometryczne… wszystkie te zasłony określamy jako Jacquardowe. Poza wzorem nie muszą posiadać innych cech, które by je w jakiś sposób wyróżniały.

Zasłony wykonane z tkaniny Jacquardowej sprawiają, że okna wydają się mieć więcej charakteru.

Rodzajem tkanin, które powinny zwracać Państwa szczególną uwagę są tkaniny typu Velvet, czyli welurowe.

Ich miękka i przyjemna w dotyku powłoka sprawia, że obcowanie z nimi to czysta przyjemność, a ich budowa sprawia, że świetnie grają ze światłem.

Włoski zasłon welurowych w zależności od długości, powodują załamywanie się światła co daje fantastyczny efekt i nadaje niepowtarzalnego charakteru każdemu pomieszczeniu.

Przykładowe tkaniny na zasłony z Poznania 🙂

Zasłony widoczne w naszym katalogu są z tkanin, które posiadamy w naszym magazynie. Ich termin realizacji jest bardzo atrakcyjny ze względu na fakt, że nie trzeba czekać na ich transport z odległych lokalizacji w Europie czy Azji.

Tkaniny które prezentujemy w katalogu mogą posłużyć w tworzeniu wielu produktów. Mogą to być oczywiście zasłony, jednak nie ma problemu żeby do zasłon dodatkowo uszyć poduszki, narzuty czy roletę.

Musisz wiedzieć, że naszym celem jest sprostanie najwyższym wymaganiom naszych klientów. Dlatego, bezustannie doszkalamy nasz personel i śledzimy nowinki technologiczne na rynku.

Produkujemy również wiele elementów dekoracyjnych. Między innymi są to rolety elektryczne, karnisze elektryczne, a także ich manualne odpowiedniki. Żeby ułatwić Ci ich wyszukanie poniżej prezentujemy linki/odnośniki do stron, które powinny Cię zainteresować.

karnisze elektryczne –>> 

firany/firanki –>>

rolety rzymskie elektryczne –>>

Zaufali nam...

Przewiń do góry