fbpx
Wąskie okno, Zasłona na wąskie okno

Zasłony Na Wąskie Okno
Jak Sobie Poradzić?

Zasłony na wąskie okno czyli dekorowanie wąskich okien a szczególnie tych osadzonych we wnękach, to zawsze dylemat pomiędzy ładnymi dekoracjami i prywatnością, a brakiem światła dziennego w pokoju. Jako, że my w takich kwestiach nie chodzimy na kompromisy, stworzyliśmy dla Was świetne rozwiązanie. Nasze zasłony na wąskie okna z jednej strony, kiedy tylko będzie trzeba, zapewnią maksymalnie dużo zaciemnienia i prywatności, a w ciągu dnia będą efektowną dekoracją wypełniająca „okienną pustkę”.

Zasłony Na Wąskie Okno
Jakie rozwiązania proponujemy?

Zasłony na wąskie okno czyli dekorowanie wąskich okien, a szczególnie tych osadzonych we wnękach, to zawsze dylemat pomiędzy ładnymi dekoracjami i prywatnością, a brakiem światła dziennego w pokoju. Jako, że my w takich kwestiach nie chodzimy na kompromisy, stworzyliśmy dla Was świetne rozwiązanie. Nasze zasłony na wąskie okna z jednej strony, kiedy tylko będzie trzeba, zapewnią maksymalnie dużo zaciemnienia i prywatności, a w ciągu dnia będą efektowną dekoracją wypełniająca „okienną pustkę”.

Wąskie okno, Zasłona na wąskie okno

Zasłony na wąskie okno, a wyginanie szyn karniszowych - czy to coś skomplikowanego?

Widząc dosyć krótki karnisz elektryczny, dosyć ostro wygięty pod kątem 90° możemy wyobrażać sobie jakieś specjalne technologie. Jednakże nie owijając w bawełnę, po prostu tak nie jest. Wyginanie karniszy elektrycznych w łuki to bardzo popularna praktyka. Szczególnie jest to pomocne przy szerokich, rozłożystych oknach.

Wtedy w prosty sposób możemy zaoszczędzić na ilości zastosowanych karniszy. Wygięcie karnisza pod kątem, pozwalającym na wpasowanie go w  tego typu okna nie sprawia nam większych trudności. Kolejną kwestią jest wygięta  materiałowa maskownica. Szycie jej stwarza najwięcej problemów. Dlaczego?

Każda wygięta tkanina zaczyna się samoczynnie falować. Aktualnie pracujemy nad „giętkim stelażem”, więc już niedługo, w każdym domu przy suficie będzie idealnie równo😊 Ale nawet w tej formie wygląda to niezwykle efektownie. O zasłony także nie trzeba się martwić.  Szyjemy je dokładnie tak jak na każde inne, proste okno.

Skontaktuj się z nami:

Opinie naszych klientów

Dobra
Na podstawie 106 opinii
Wiktoria Staszczuk
Wiktoria Staszczuk
Zasłony wyszły przepiękne, kontakt bezproblemowy. Najlepsza współpraca jak dotąd, a z wieloma fachowcami mieliśmy do czynienia 🙂 bardzo polecamy Tym bardziej, że zasłony mają nietypowy wielki format i są elektryczne, a wiele firm nam odmówiło.
Ewelina Gubańska
Ewelina Gubańska
Trafiliśmy do P.Małgosi po roku od pierwszych wycen trzech innych firm . Myśleliśmy ze nie stać już nas na taki wydatek . Fakt dom duży i dużo okien ! Tu okazało się że wycena wychodziła 1/3 ceny innych firm na tych samych materiałach ! Pani Małgosia przemiła sympatyczna osoba, która umie doradzić i umie słuchać , nie wciska najdroższego, ale umie wyśrodkować. Efekt dom prezentuje się przepięknie, każdy kto wchodzi od razu docenia efekt jej pracy . Po roku znowu poprosiliśmy o pomoc przy sypialni i pokoju córeczki- efekt znów przerósł nasze oczekiwania . Polecam polecam polecam !
Grzegorz Sieg
Grzegorz Sieg
Świetna robota. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi klienta oraz wykonania dekoracji👌
Daria Przybylska
Daria Przybylska
Świetna jakość szycia, szeroki wybór tkanin oraz bardzo indywidualne podejście do klienta.
Adam Solarek
Adam Solarek
Jakość, rzetelność to są cechy które charakteryzują Zespół Pani Małgorzaty. Ze względu na cenny profesjonalizm, współpraca z Zespołem Pani Małgorzaty to przyjemność.

Ile miejsca tak właściwie zabierają zasłony na wąskie okno?

Jako że to rozwiązanie powstało głównie w celu oszczędności miejsca na oknie, warto było by tutaj  pomówić o liczbach. Na wskazanej realizacji, zasłony zaparkowały na ok 55 centymetrach- nie dużo. Ważne jest też to, jak dużo światła z okna firany zabierają z perspektywy wnętrza. Po zaparkowaniu, wystają one na ok 15-17cm. (Fałdki firan na fleksach nigdy nie są do końca regularne)

Jakie tkaniny i kolory na Zasłony na wąskie okno?

Bardzo ważną kwestią przy tworzeniu firan na wąskie okna, jest także ich właściwości kolor. W tym przypadku, nie tyko definiują one nam efekt jaki wywrą firany na wystrój pomieszczenia, ale na to ile światła będzie do niego wpadać po zasłonięciu.

Dlatego też, ważne jest żeby skupiać się na jasnych kolorach, takich ja biele, beże i jasne szarości. Zadziałają one niczym lustro odbijające promienie słoneczne wpadające przez nasze wąskie okno. Do tego, na łukach idealnie układają się tkaniny możliwie najbardziej miękkie.

Największe zalety tego rozwiązania?

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Karnisz elektryczny czy szyna ks na wąskie okno?

Do zawieszenia zasłon na wąskie okno, sprawdzają się dwa typy karniszy  - karnisze elektryczne i szyny ks. Są to właściwie dwie świetne alternatywy. Szyny ks to opcja budżetowa, za ok 900zł jesteśmy w stanie sprawić sobie funkcjonalną dekoracje. Jednakże takiej zawsze brakuje nowoczesnego charakteru.

W tym przypadku, zasłony są pewnego rodzaju drugim oknem. Efekt jaki tworzy możliwość odsłonięcia ich za pomocą panelu ściennego, aplikacji na smartfonu lub pilota, jest niezwykle futurystyczny. Do tego nasze zasłony, nawet przy otwartym oknie w wietrzny dzień, będą cały czas perfekcyjnie ułożone w sposób oszczędzający najwięcej miejsca.

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

firany do pokoju

Skontaktuj się z nami:

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.