Firany Na Wykusz

Aranżacja okien nietuzinkowego miejsca w domu, jakim jest każdy wykusz, bez wątpienia wymaga równie nie tuzinkowego podejścia. Dlatego też, tutaj pokażemy wam jak my podchodzimy do kwestii rolet rzymskich, karniszy i firan na wykusz. Naprawdę jest o czym mówić, więc zapnijcie pasy i ruszamy!

Jakie dekoracje okienne są najlepsze na wykusz?

Szukając inspiracji na dekoracji wykuszu natrafiamy na bardzo wiele możliwości. Począwszy od karniszy drążkowych „na przegubach” przez szyny plastikowe aż po…. Rolety rzymskie i firany na wykusz✨ To właśnie one, są najlepszym rozwiązaniem. Już wam mówimy dlaczego. Wielu blogerów, poleca najdziwniejsze, czasami wręcz dziwne rozwiązania. My i nasi klienci, w przeciwieństwie do nich, już je sprawdziliśmy. 

Wniosek jest bardzo prosty. Jeżeli chcemy efektowne, funkcjonalne dekoracje które długo nam posłużą, to mamy do wyboru firany na szynach sufitowych lub rolety rzymskie. Dlaczego szyny sufitowe? Aby firanki na oknach wykuszu układały się perfekcyjnie potrzebują dobrze dostoswanego do okna karnisza. A szyny ks właśnie to umożliwiają. A dlaczego rolety rzymskie są przez nas polecane?

Rolety rzymskie to dekoracje, które w dowolnej chwili mogą zapewnić nam w tym wyjątkowym miejscu maksymalnie dużo prywatności.  Jednocześnie w dzień nie ograniczają dostępu do światła. To tylko wstęp do tematu rolet rzymskich na tej stronie ponieważ chcemy tylko zwrócić Twoją uwagę na fakt, że zalet jest cała masa. Więcej o tych rozwiązaniach dowiecie się w dalszej części strony.

Biało szare firanki na wykusz oraz stół i welurowe krzesła w jadalni
Ciekawa struktura haftu na firanach
Żakardowe firany na wykusz okienny

Co oferujemy w kwestii firan na wykusz?

Spotkanie

Omówimy wszystko

Katalog tkanin

+/- 300 pozycji

Niskie ceny

Gwarancja niskich cen

Full service

O nic się nie martwisz

Darmowe próbki

Tkanin z katalogu

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie naszych klientów

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Maja Dejneka
Maja Dejneka
Read More
Współpraca z Panią Małgorzatą to czysta przyjemność . Firmę znalazłam na instagramie, nie wiedziałam czego się spodziewać, a już na pierwszym spotkaniu wiedziałam, ze to strzał w dziesiątkę , przedstawiono mi kilka pomysłów zaprezentowano wiele materiałów do tego przemiła atmosfera . Kontakt z firma rewelacyjny. No i na koniec wisienka na torcie, efekt końcowy firanek i zasłon przerósł moje oczekiwania, wykonanie na najwyższym poziomie, jakość materiału taka jaką sobie wymarzyłam , montaż szyn ekspresowy i świetnie wykonany. Wszystkim serdecznie polecam, jestem oczarowana. Przy okazji pozdrawiam cały zespół to przekochane osoby i jeszcze raz bardzo bardzo dziękuje 😊😊😊
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!

A może rolety na wykusz?

Gięcie karnisza na wykusz.

Jak już wspominaliśmy, bardzo wielką popularnością cieszy się rozwiązanie z wygiętą po łuku szyną ks, idealnie pasowaną w kształt wykuszu. Dzięki budowie karnisza ks, bardzo dokładnie można dopasować  go do praktycznie każdego kąta na suficie.

. Co prawda, firany uszyte na fleksach, powieszone na karniszu ks wyglądają niezwykle efektownie, to zawsze pozostawiają delikatny niedosyt. Dlatego też karnisz na wykusz, najlepiej jest schować we wnęce sufitowej bądź za maskownicą. Wtedy ma to najwięcej uroku.

Takie maskownice mogą być wykonane przykładowo ze polistyrenowych (to taki twardy styropian), sztukaterii bądź płyty karton-gips. Wtedy maskownica, będzie dokładnie w takim samym kształcie, co ścianki z których składa się wykusz.

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Czy firany na wykusz upinamy?

Bardzo nietypową kwestią przy tworzeniu dekoracji okiennych na wykusz, jest pobieranie jego wymiarów. W przypadku rolet rzymskich, potrzebne są nam tylko szerokości poszczególnych ścianek okiennych oraz wysokość do sufitu bądź parapetu. Jednakże schody zaczynają się przy wykonywaniu pomiarów pod kątem karniszy szynowych.

Na nich zawisną później firany. Wedy oprócz wymiarów poszczególnych ścian wykuszu, potrzebujemy szerokości wnęki wykuszu oraz głębokość wykuszu (od środka najbardziej wysuniętej ściany do środka linii szerokości wykuszu). Tak pobrane wymiary pozwolą na precyzyjne wykonanie konstrukcji. A to – zaowocuje świetnym wyglądem dekoracji.

Kiedy tak naprawdę zabrać się za dekoracje wykuszu?

Tak jak przy aranżacji każdej innej części domu, to jak będzie wyglądał nasz wykusz musimy przemyśleć dużo wcześniej. Szczególnie jest to ważne, gdy chcemy aby te okna dekorowały firanki. Tak jak wspomnieliśmy przy okazji karniszy na wykusz, dobrze aby w tym miejscu szyny sufitowe były schowane we wnęce lub za maskownicą.

A takie aby uniknąć, zamieszana na późniejszym etapie budowy trzeba zaprojektować przy okazji budowania sufitów. Co do wymiarów, i rozwiązań możecie kontaktować się z nami dużo wcześniej. Skontaktujemy się z waszą firmą wykończającą sufity i wszystko im przekażemy. Firany „wylewające się” z tak wcześniej przygotowane wnęki, z pewnością będą wyglądały olśniewająco.

Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.