Firany do jadalni, Zasłony do jadalni, Nowoczesne zasłony do jadalni, Okna w jadalni

Firany i zasłony do jadalni
Na co zwrócić uwagę?

Szyjąc firany i zasłony na okna w całej Polsce, bardzo często mamy także przyjemność dekorować te znajdujące się w jadalni. Mają one trochę inne wymagania niż reszta okien w innych częściach domu lub mieszkania. Dlatego też, na tej stronie opisaliśmy dla was od A do Z wszystkie kwestie jak podejść do wyboru zasłon lub firan do jadalni oraz ja my je właśnie tworzymy.

Firany i zasłony do jadalni
Na co zwrócić uwagę?

Szyjąc firany i zasłony na okna w całej Polsce, bardzo często mamy także przyjemność dekorować te znajdujące się w jadalni. Mają one trochę inne wymagania niż reszta okien w innych częściach domu lub mieszkania. Dlatego też, na tej stronie opisaliśmy dla was od A do Z wszystkie kwestie jak podejść do wyboru zasłon lub firan do jadalni oraz ja my je właśnie tworzymy.

Firany do jadalni, Zasłony do jadalni, Nowoczesne zasłony do jadalni, Okna w jadalni

Jakie firany i zasłony powinny wisieć w jadalni?

Dekoracje okienne które wybierzemy do jadalni, będą miały duże znaczenie na to jak będą smakowały spożywane w nich posiłki. Ale jak? Już wam tłumaczymy. Wyobraźmy sobie jedzenie swojego ulubionego posiłku np. Sushi w dwóch miejscach. Pierwszym z nich, będzie leżak w zielonym parku. Drugim za to będzie ciemna i duszna piwnica. Są to zupełnie skrajne przypadki, jednakże ta sama zależność jest w tym jaki klimat będą tworzyły zasłony i firany w jadalni. Poniżej opiszemy wam jakie cechy powinny mieć dekoracje, aby posiłki które spożywamy w jadalni były zawsze najbardziej smakowite jak to jest tylko możliwe.

Jak powinno być w jadalni?

Jasno

Pierwszym i najważniejszym z czynników które powodują to że przy stole aż chce się zostać dłużej jest odpowiednie doświetlenie. Jeżeli w jadalni mamy nie duże okna ,nie zbyt dobrym będzie wybranie gęstych dodatkowo grubo marszczonych firan. Takie spowodują  że letnie obiady staną się przygnębiające. W tym przypadku, jeżeli zdecydujemy się na firany to sprawdzi się marszczenie ok 150% oraz tkanina o bardzo luźnym splocie. Natomiast jeżeli nasza jadalnia, jest dobrze oświetlona dużą ilością sporych okien, nie musimy się bać bardziej dominujących dekoracji. Dadzą one nam po prostu sporą dawkę prywatności a światła nam na pewno nie zabraknie.

Lekko

W latach 90tych bardzo popularna była aranżacja okien domów i mieszkań za pomocą całych ton tkanin. W tedy pomieszczenia nie potężnych rozmiarów stawały się ciężkie i nie przyjazne. A na pewno jedzenie posiłków w nich było dosyć męczące. Dlatego też, trzeba zwrócić uwagę na to czy przypadkiem nasze pomieszczenie nie stanie się „zbyt przytulne”. Taką nadmierną przytulność w jadalni bardzo łatwo uzyskać, wybierają grubo marszczone, gęste tkaniny w ciemnych kolorach. Jeżeli jednak nasze wnętrza są wysokie i przestronne nie ma się zbytnio czym martwić.

Zwiewnie

Ostatnim już dosłownie odczuwalnym czynnikiem jest tak zwana zwiewność dekoracji.  W pomieszczeniach o nie perfekcyjnej wentylacji, bardzo ważnym jest aby nie stosować ciężkich tkanin oraz tak samo jak w przypadku jasności jadalni – gęstych firanek. Chodzi o to, by świetny zapadach jedzenia, szczególnie latem nie pozostawał w pomieszczeniu zbyt długo. Dobrym wejściem jest wtedy by firany uszyć z tkaniny o naturalnym spocie. Takie nawet zasunięte na otwartym okien wpuszczą masę świeżego powietrza. A i nie wpuszczą owadów.

Skontaktuj się z nami:

Opinie naszych klientów

Dobra
Na podstawie 106 opinii
Wiktoria Staszczuk
Wiktoria Staszczuk
Zasłony wyszły przepiękne, kontakt bezproblemowy. Najlepsza współpraca jak dotąd, a z wieloma fachowcami mieliśmy do czynienia 🙂 bardzo polecamy Tym bardziej, że zasłony mają nietypowy wielki format i są elektryczne, a wiele firm nam odmówiło.
Ewelina Gubańska
Ewelina Gubańska
Trafiliśmy do P.Małgosi po roku od pierwszych wycen trzech innych firm . Myśleliśmy ze nie stać już nas na taki wydatek . Fakt dom duży i dużo okien ! Tu okazało się że wycena wychodziła 1/3 ceny innych firm na tych samych materiałach ! Pani Małgosia przemiła sympatyczna osoba, która umie doradzić i umie słuchać , nie wciska najdroższego, ale umie wyśrodkować. Efekt dom prezentuje się przepięknie, każdy kto wchodzi od razu docenia efekt jej pracy . Po roku znowu poprosiliśmy o pomoc przy sypialni i pokoju córeczki- efekt znów przerósł nasze oczekiwania . Polecam polecam polecam !
Grzegorz Sieg
Grzegorz Sieg
Świetna robota. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi klienta oraz wykonania dekoracji👌
Daria Przybylska
Daria Przybylska
Świetna jakość szycia, szeroki wybór tkanin oraz bardzo indywidualne podejście do klienta.
Adam Solarek
Adam Solarek
Jakość, rzetelność to są cechy które charakteryzują Zespół Pani Małgorzaty. Ze względu na cenny profesjonalizm, współpraca z Zespołem Pani Małgorzaty to przyjemność.

Propozycja tkanin z katalogu

Przykładowa wycena

Aby przybliżyć wam cenę naszych dekoracji najlepiej jak powiemy po prostu o nich na przykładzie przedstawionych na tej stornie realizacji. I tak też szare zasłony z ornamentami uszyte na podszewce, powieszone na karniszach elektrycznych z które komponują z brązowym stołem w jadalni kosztowały z montażem 3500zł/okno. Za to białe firanki z jedwabnego woalu powieszone na szynach KS w przestronnym nowoczesnym salonie z jadalnią kosztowały w raz z montażem 1650zł/okno.

Dowiedz się więcej na temat zasłon szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

salon z kanapą z brązowej skóry i szare zasłony na karniszu elektrycznym

Jak zawiesić firany i zasłony do jadalni?

Dekorując okna w jadalni to jak powiesimy nasz firany i zasłony w duże mierze będzie zależało od tego w jakim stylu dekorujemy także resztę wnętrz. Przykładowo do stylu glamour, który jest aktualnie niezwykle popularny bardzo na pewno możemy rozważać upięcie firaną lub zasłon. (albo obu naraz) Jednakże to ponownie zależy od przestronności jadalni. W wysokiej jadalni, upięte tkaniny z delikatnego woalu wyglądają po prostu świetnie. Przeważnie jednak umarszczone firany i zasłony na fleksach dekoracyjnie wykończone ze wstawkami, zdecydowanie wystarczą. Jeżeli chodzi o to na czym dokładnie zawisną firany lub zasłony to mamy dwa praktyczne wyjścia. Chodzi nam o nie zastąpione szyny KS oraz karnisze elektryczne. Pierwsze umożliwią nam na za nie dużą cenę powieszenie firan lub zasłon jadalni w każdym możliwym miejscu. (Oprócz skosów) Szyny tego typu, bardzo dobre są w przypadku okien nie dużych rozmiarów oraz gdy dekoracji nie przesuwamy za często. Dokładnie tak jest w naszej realizacji poniżej, pomimo sporych ilości dużych okien nasi postawią je cały czas w tym samym miejscu. (w folderze realizacje, ta z firankami) Jeżeli jednak zamierzamy bardzo często przesuwać zasłony lub firany albo nasze okno w jadalni jest również balkonowym/trasowym warto rozważyć karnisze elektryczne. O nich piszmy dokładniej w następnej sekcji tej strony.

Jak zaaranżować okno w jadalni pod kolor krzeseł

Zazwyczaj największym wyznacznikiem tego jak będą wyglądały dekoracje okienne w jadalni jest jej główna część czyli stół z krzesłami. Ostatnio bardzo popularne stały się welurowe fotele więc, musieliśmy o nich wspomnieć, gdyż mają one jedną świetną opcje. Tak po drodze możecie je zobaczyć na dwóch naszych realizacjach których użyliśmy jako przykłady na tej stornie. Do takich krzeseł bardzo łatwo dobrać identyczny kolor weluru na zasłony. Takie nawiązanie wygląda naprawdę świetnie. Zasłony do jadalnie także mogą być także uszyte z weluru o zmienionej strukturze, np. plisowanemu. Wygląda ona trochę jak papierowy wachlarzyk, przez to znakomicie pracuje ze światłem. W przypadku firanek do jadalni możemy zrobić zupełnie na odwrót. Tutaj porządnym będzie wysoki kontrast miedzy tymi elementami. Tak też do podobnych szarych welurowych krzeseł, świetnym wyborem będą perłowo białe, woalowe firanki.

Zasłony i firany do jadalni na karniszach elektrycznych

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zasłanianie i odsłanianie okien w jadalni pokaźnych rozmiarów może być często problematyczne. Chodzi o to, że siła z jaką takie zasłany napierają na rolki w zwykłej szynie KS wywołuje spore tracie. Przez to też dużo trudniej je przesuwać. Już sam ten fakt przemawia o tym aby to delikatnie to zautomatyzować. Ale prawdziwą wisienką na torcie, jest samo wrażenie jakie tworzą zasłony które podczas miłej kolacji zasłaniają się same, kompletnie oddzielając naszą jadanie od tego co dzieje się na zewnątrz.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190
Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.