małe logo małgorzata dekoracja i automatyka
+48 601 782 190
Firany do jadalni, Zasłony do jadalni, Nowoczesne zasłony do jadalni, Okna w jadalni

Firany i zasłony do jadalni
Na co zwrócić uwagę?

Szyjąc firany i zasłony na okna w całej Polsce, bardzo często mamy także przyjemność dekorować te znajdujące się w jadalni. Mają one trochę inne wymagania niż reszta okien w innych częściach domu lub mieszkania. Dlatego też, na tej stronie opisaliśmy dla was od A do Z wszystkie kwestie jak podejść do wyboru zasłon lub firan do jadalni oraz ja my je właśnie tworzymy.

Firany i zasłony do jadalni
Na co zwrócić uwagę?

Szyjąc firany i zasłony na okna w całej Polsce, bardzo często mamy także przyjemność dekorować te znajdujące się w jadalni. Mają one trochę inne wymagania niż reszta okien w innych częściach domu lub mieszkania. Dlatego też, na tej stronie opisaliśmy dla was od A do Z wszystkie kwestie jak podejść do wyboru zasłon lub firan do jadalni oraz ja my je właśnie tworzymy.

Firany do jadalni, Zasłony do jadalni, Nowoczesne zasłony do jadalni, Okna w jadalni

Jakie firany i zasłony powinny wisieć w jadalni?

Dekoracje okienne które wybierzemy do jadalni, będą miały duże znaczenie na to jak będą smakowały spożywane w nich posiłki. Ale jak? Już wam tłumaczymy. Wyobraźmy sobie jedzenie swojego ulubionego posiłku np. Sushi w dwóch miejscach. Pierwszym z nich, będzie leżak w zielonym parku. Drugim za to będzie ciemna i duszna piwnica. Są to zupełnie skrajne przypadki, jednakże ta sama zależność jest w tym jaki klimat będą tworzyły zasłony i firany w jadalni. Poniżej opiszemy wam jakie cechy powinny mieć dekoracje, aby posiłki które spożywamy w jadalni były zawsze najbardziej smakowite jak to jest tylko możliwe.

Jak powinno być w jadalni?

Jasno

Pierwszym i najważniejszym z czynników które powodują to że przy stole aż chce się zostać dłużej jest odpowiednie doświetlenie. Jeżeli w jadalni mamy nie duże okna ,nie zbyt dobrym będzie wybranie gęstych dodatkowo grubo marszczonych firan. Takie spowodują  że letnie obiady staną się przygnębiające. W tym przypadku, jeżeli zdecydujemy się na firany to sprawdzi się marszczenie ok 150% oraz tkanina o bardzo luźnym splocie. Natomiast jeżeli nasza jadalnia, jest dobrze oświetlona dużą ilością sporych okien, nie musimy się bać bardziej dominujących dekoracji. Dadzą one nam po prostu sporą dawkę prywatności a światła nam na pewno nie zabraknie.

Lekko

W latach 90tych bardzo popularna była aranżacja okien domów i mieszkań za pomocą całych ton tkanin. W tedy pomieszczenia nie potężnych rozmiarów stawały się ciężkie i nie przyjazne. A na pewno jedzenie posiłków w nich było dosyć męczące. Dlatego też, trzeba zwrócić uwagę na to czy przypadkiem nasze pomieszczenie nie stanie się „zbyt przytulne”. Taką nadmierną przytulność w jadalni bardzo łatwo uzyskać, wybierają grubo marszczone, gęste tkaniny w ciemnych kolorach. Jeżeli jednak nasze wnętrza są wysokie i przestronne nie ma się zbytnio czym martwić.

Zwiewnie

Ostatnim już dosłownie odczuwalnym czynnikiem jest tak zwana zwiewność dekoracji.  W pomieszczeniach o nie perfekcyjnej wentylacji, bardzo ważnym jest aby nie stosować ciężkich tkanin oraz tak samo jak w przypadku jasności jadalni – gęstych firanek. Chodzi o to, by świetny zapadach jedzenia, szczególnie latem nie pozostawał w pomieszczeniu zbyt długo. Dobrym wejściem jest wtedy by firany uszyć z tkaniny o naturalnym spocie. Takie nawet zasunięte na otwartym okien wpuszczą masę świeżego powietrza. A i nie wpuszczą owadów.

Skontaktuj się z nami:
Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie naszych klientów

Zuza Kmieciak
Zuza Kmieciak
09/04/2022
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani Małgorzata wraz z synem pomogli wybrać tkaniny idealnie odpowiadające projektowi i potrzebom, wszystko zostało wymierzone i zainstalowane pod wymiar. Efekt jest naprawdę piękny 🙂 Doceniam za indywidulane podejście do klienta. Z całego serca polecam!
Patrycja
Patrycja
08/04/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo dobry kontakt, serdecznie polecam!
Aleksandra Sowińska
Aleksandra Sowińska
06/04/2022
Jestem architektem wnętrz. Z Panią Małgorzatą każda realizacja wyszła idealnie. Szukałam firmy, która broni się jakością swojej usługi i posiada duży wybór materiałów. Pani Małgorzata pojawia się na inwestycji w celu pomiaru a nawet zabiera wybrane próbki. Inwestorzy cenią sobie profesjonalne podejście.
Monika Z
Monika Z
30/03/2022
Super szybka realizacja. Szeroki wachlarz materiałów. Fachowe wykonanie i montaż. Zasłony wyglądają elegancko i z powodu, że pełnią funkcję ściany w gabinecie kosmetycznym wprawiają klientki w zachwyt. Polecam współpracę 👌
Dobrochna Niezgoda
Dobrochna Niezgoda
29/03/2022
Pani Małgorzata robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, osoby rzetelnej, zaangażowanej i znającej się na temacie. Jednak to niestety tylko pierwsze wrażenie. Montaż naszych karniszy i zasłon opóźnił się o dwa miesiące. W między czasie bardzo ciężko było się z Panią Małgorzatą skontaktować i czegokolwiek dowiedzieć. Kilka razy mówiła że już gotowe i że przyjeżdzają, po czym w umówiony dzień na pytanie o której będzie dostawałam odpowiedzieź że jednak nie będzie. Wymówki były na początku że mąż chory, potem że dostawca nie wysłał materiału, potem że ktoś tam kłamie, a prawda była niestety taka że Pani Małgorzata umawiała się ze mną na montaż chociaż wiedziała że zasłony nie są jeszcze uszyte. Finalnie okazało się że uszyte zasłony są za krótkie (prosiłam żeby troszkę leżały na podłodze a nie wisiały) a górą wystają fatalne plastikowe wieszaczki i niestety rezultat jest taki że nie zaciemniają pokoju tak jak było w planie bo i górą i dołem wpada światło. Po zamontowaniu karniszy i zasłon Pani Małgorzata jednak znalazła czas na kontakt z klientem i codziennie nękała mnie (oraz mojego partnera) telefonami i mailami z pytaniem kiedy dostanie zapłatę za usługę. Zasłony wiszą, wyglądają jak wyglądają, niesmak pozostanie na długo. Nie polecam.
Marcin Marciniak
Marcin Marciniak
09/03/2022
Zdecydowałem się na zakup firan oraz zasłon w firmie pani Małgorzaty. Nie jest to firma najtańsza na rynku natomiast rozumiem, że za jakość trzeba płacić. Po realizacji zlecenia jestem naprawdę zadowolony, przede wszystkim czas (bardzo szybki) wykonania i oczywiście sam efekt końcowy, dla mnie rewelacja, goście, odwiedzający również podzielają moją opinię. Udało się również dogadać w kwestii samego transportu, karnisz miał 5 metrów także nie każdy dysponuje autem do przewozu takich rzeczy. Polecam, myślę, że chętnie wrócę zlecać kolejne projekty.
Katarzyna Jankowiak
Katarzyna Jankowiak
02/03/2022
Jestem bardzo zadowolona zarówno z obsługi jak i efektu końcowego. Czas realizacji zgodny z umową. Cena nie należy do niskich, ale warto było.
Leszek Błaszyk
Leszek Błaszyk
18/02/2022
Czekałem na swoje firany i zasłony dość długo. Firany były różnej długości a zasłony źle uszyte. Pani Małgorzata przyjechała stwierdziła, że tak nie może być i zabrała całość do poprawki. Po 2 tygodniach przywiozła poprawione firany natomiast zasłony prasowała żelazkiem parowym. Ok jakoś to wyglądało, ale po 2-3 godzinach materiał zasłony wrócił do pierwotnej formy. Pani Małgorzata już od nas telefonów nie odbiera.
Cia Paty
Cia Paty
16/02/2022
Bardzo fachowa obsługa zespołu Pani Małgorzaty. Firanki,zasłony uszyte i zawieszone bardzo szybko a efekt jaki robią na oknach jest świetny🌟
Jakub Kulig
Jakub Kulig
16/02/2022
Gorąco polecam firmę Małgorzata. Robią robotę warta swojej ceny. Karnisze i rolety rzymskie zamontowane perfekcyjnie, a później powieszone firanki wyglądają obłędnie.

Propozycja tkanin z katalogu

Przykładowa wycena

Aby przybliżyć wam cenę naszych dekoracji najlepiej jak powiemy po prostu o nich na przykładzie przedstawionych na tej stornie realizacji. I tak też szare zasłony z ornamentami uszyte na podszewce, powieszone na karniszach elektrycznych z które komponują z brązowym stołem w jadalni kosztowały z montażem 3500zł/okno. Za to białe firanki z jedwabnego woalu powieszone na szynach KS w przestronnym nowoczesnym salonie z jadalnią kosztowały w raz z montażem 1650zł/okno.

Dowiedz się więcej na temat zasłon szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Jak zaaranżować okno w jadalni pod kolor krzeseł

Zazwyczaj największym wyznacznikiem tego jak będą wyglądały dekoracje okienne w jadalni jest jej główna część czyli stół z krzesłami. Ostatnio bardzo popularne stały się welurowe fotele więc, musieliśmy o nich wspomnieć, gdyż mają one jedną świetną opcje. Tak po drodze możecie je zobaczyć na dwóch naszych realizacjach których użyliśmy jako przykłady na tej stornie. Do takich krzeseł bardzo łatwo dobrać identyczny kolor weluru na zasłony. Takie nawiązanie wygląda naprawdę świetnie. Zasłony do jadalnie także mogą być także uszyte z weluru o zmienionej strukturze, np. plisowanemu. Wygląda ona trochę jak papierowy wachlarzyk, przez to znakomicie pracuje ze światłem. W przypadku firanek do jadalni możemy zrobić zupełnie na odwrót. Tutaj porządnym będzie wysoki kontrast miedzy tymi elementami. Tak też do podobnych szarych welurowych krzeseł, świetnym wyborem będą perłowo białe, woalowe firanki.

Jak zawiesić firany i zasłony do jadalni?

Dekorując okna w jadalni to jak powiesimy nasz firany i zasłony w duże mierze będzie zależało od tego w jakim stylu dekorujemy także resztę wnętrz. Przykładowo do stylu glamour, który jest aktualnie niezwykle popularny bardzo na pewno możemy rozważać upięcie firaną lub zasłon. (albo obu naraz) Jednakże to ponownie zależy od przestronności jadalni. W wysokiej jadalni, upięte tkaniny z delikatnego woalu wyglądają po prostu świetnie. Przeważnie jednak umarszczone firany i zasłony na fleksach dekoracyjnie wykończone ze wstawkami, zdecydowanie wystarczą. Jeżeli chodzi o to na czym dokładnie zawisną firany lub zasłony to mamy dwa praktyczne wyjścia. Chodzi nam o nie zastąpione szyny KS oraz karnisze elektryczne. Pierwsze umożliwią nam na za nie dużą cenę powieszenie firan lub zasłon jadalni w każdym możliwym miejscu. (Oprócz skosów) Szyny tego typu, bardzo dobre są w przypadku okien nie dużych rozmiarów oraz gdy dekoracji nie przesuwamy za często. Dokładnie tak jest w naszej realizacji poniżej, pomimo sporych ilości dużych okien nasi postawią je cały czas w tym samym miejscu. (w folderze realizacje, ta z firankami) Jeżeli jednak zamierzamy bardzo często przesuwać zasłony lub firany albo nasze okno w jadalni jest również balkonowym/trasowym warto rozważyć karnisze elektryczne. O nich piszmy dokładniej w następnej sekcji tej strony.

Zasłony i firany do jadalni na karniszach elektrycznych

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zasłanianie i odsłanianie okien w jadalni pokaźnych rozmiarów może być często problematyczne. Chodzi o to, że siła z jaką takie zasłany napierają na rolki w zwykłej szynie KS wywołuje spore tracie. Przez to też dużo trudniej je przesuwać. Już sam ten fakt przemawia o tym aby to delikatnie to zautomatyzować. Ale prawdziwą wisienką na torcie, jest samo wrażenie jakie tworzą zasłony które podczas miłej kolacji zasłaniają się same, kompletnie oddzielając naszą jadanie od tego co dzieje się na zewnątrz.

Skontaktuj się z nami:
Tel. kom. +48 601 782 190
Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.