Firanka na skośne okno ⋆ Małgorzata Poznań

Firanka na skośne okno

14 maja 2021
Decydując się na aranżację nietypowego okna, musimy brać pod uwagę pewne ograniczenia, które nam daje. Firanka na skośne okno to temat znany od niedawna, ale nie musicie się obawiać! W tym artykule pokażemy Wam, jak zamienić ograniczenia w możliwości i co zrobić, by firanka na skośnym oknie efektownie podkreślała jego walory.

Podgląd treści na blogu

Decydując się na aranżację nietypowego okna, musimy brać pod uwagę pewne ograniczenia, które nam daje. Firanka na skośne okno to temat znany stosunkowo od niedawna, ale nie musicie się obawiać! W tym artykule pokażemy Wam, jak zamienić ograniczenia w możliwości i co zrobić, by firanka na skośnym oknie efektownie podkreślała jego walory.

Firanka na skośne okno – o czym należy pamiętać?

Przy aranżacji nietypowego okna – jakim z całą pewnością jest okno skośne – należy pamiętać o jego niestandardowych wymiarach. W związku z tym kluczowym krokiem jest prawidłowe “zdjęcie” wymiarów – zarówno samego oszklenia, jak i wolnej przestrzeni wokół niego. Choć zmierzenie nietypowego okna samodzielnie wymaga nieco więcej zaangażowania, jest możliwe. Jeśli jednak nie jesteście pewni czy to zadanie wykonaliście dobrze, skorzystajcie z pomocy profesjonalistów.

No dobrze – skoro mamy już wymiary, teraz przyszedł czas na wybór odpowiedniego sposobu zawieszenia naszej wymarzonej firanki. Z całą pewnością polecamy szyny karniszowe KS. Dlaczego? Szyny karniszowe to świetne i uniwersalne rozwiązanie do większości wnętrz. Decydując się na aranżację skośnego okna, musimy pamiętać, że siła grawitacji jest nieunikniona. W związku z tym, szyny karniszowe pozwolą nam utrzymać firankę w nienagannej formie – przez cały czas. Dzięki specjalnym częściom blokującym, firanka nie przesuwa się w dół i nie tworzą się nieestetyczne asymetrie, jak w przypadku tradycyjnych karniszy rurowych.

Realizacja MDiA

Jaką firankę na skośne okno wybrać?

Z uwagi na to, że skośne (lub trapezowe) okno już samo w sobie jest dekoracyjne, rekomendujemy wybór minimalistycznej firany. Co to w tym przypadku oznacza? Polecamy wybór możliwie gładkiego materiału. Ponieważ koronki lub inne wzory mogą wprowadzić do wnętrza niemałe zamieszanie, w tym przypadku trzymajmy się stwierdzenia “mniej znaczy więcej”. Oczywiście, w zależności od preferowanego efektu, wybierzemy materiał mniej lub bardziej transparentny. Jeśli firanka ma wisieć saute, świetnym wyborem może okazać się tkanina sable. Gęsty splot materiału zapewni nam duże poczucie prywatności. Jeśli natomiast wolimy większą przejrzystość, zdecydujmy się na popularny woal.

Podsumowanie

Czy firanka powinna zakrywać całe okno? Choć tradycyjnie tak właśnie było, w dzisiejszych czasach mamy zupełną dowolność w tym temacie. Specyfika okna skośnego często determinuje jego aranżacje. Najważniejsze to kierowanie się tym, co chcemy osiągnąć. Oczywiście powinniśmy brać pod uwagę także możliwości przestrzeni, którą na co dzień dysponujemy. Jeśli jednak nie wiemy jaką firanę na skośne okno wybrać, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami w tej branży.

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.