Okno trapezowe cena ⋆ Ile będziemy musieli zapłacić? ⋆ Małgorzata

Cena okien trapezowych – ile będziemy musieli zapłacić?

11 czerwca 2021
Okna trapezowe to bardzo efektowny element nowoczesnych domów. Forma okien trapezowych i trójkątnych umożliwia zastosowane ich na całej ścianie szczytowej domu, na przykład w stylu nowoczesnej stodoły. Dzięki temu, do wnętrza dociera więcej promieni słonecznych, a dodatkowo takie okno nadaje wyjątkowego stylu – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jaka jest cena typowych okien trapezowych? Zapraszamy do zapoznania się z naszym dzisiejszym artykułem.

Podgląd treści na blogu

Okna trapezowe to bardzo efektowny element nowoczesnych domów. Forma okien trapezowych i trójkątnych umożliwia zastosowane ich na całej ścianie szczytowej domu, na przykład w stylu nowoczesnej stodoły. Dzięki temu, do wnętrza dociera więcej promieni słonecznych, a dodatkowo takie okno nadaje wyjątkowego stylu – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jaka jest cena typowych okien trapezowych? Zapraszamy do zapoznania się z naszym dzisiejszym artykułem.

Od czego zależy cena okna trapezowego?

Domy w stylu nowoczesnej stodoły szturmem weszły na polski rynek. Cechą charakterystyczną takiego domu jest oczywiście jego prosty kształt – nawiązujący do tradycyjnych stodół, spadzisty dach bez okapu, a także wyjątkowe okno. Okno trapezowe zachwyca, to z pewnością. Jaka jest jednak cena, którą będziemy musieli zapłacić za takie rozwiązanie? Cena okna trapezowego zależy od wielu czynników:

  • wielkość pojedynczych segmentów oszklenia oraz całego okna,
  • grubość profili aluminiowych (ram poszczególnych segmentów),
  • klasa okna (odporność na uderzenia, parametry akustyczne, termiczne, itp.),
  • możliwość otwierania poszczególnych segmentów okna,
  • wykonanie ze szkła selektywnego (przeciwsłonecznego),
  • konieczność użycia dźwiga,
  • koszty transportu, zależne m.in. od gabarytu.

Ile musimy zapłacić za okno trapezowe? Cena okna trapezowego

Najważniejszą zależnością determinującą ostateczną cenę okna trapezowego jest wielkość poszczególnych segmentów. Załóżmy, że chcemy oszklić ścianę domu o wymiarach gabarytowych 6 metrów (szerokość) na 7 metrów (wysokość). Decydując się na okno o typie fasady (oszklenia w możliwie dużych “kawałkach”, bez belki dzielącej na środku) musimy zapłacić około 100 tysięcy złotych. Ta kwota może wydawać się wysoka, jednak determinują ją powyższe czynniki. Cena ta obejmuje także możliwie najcieńsze profile aluminiowe, zatem całe oszklenie może wydawać się bardziej eleganckie i minimalistyczne. Zastosowanie okna fasadowego w takiej postaci (z minimalną ilością łączeń w postaci profili aluminiowych) wpływa jedynie na aspekty wizualne, które oczywiście są ważne, ale znacząco wpływają na zależność okno trapezowe – cena.

Źródło grafiki: https://okna.fourtech.pl/okna-aluminiowe-w-domu-typu-stodola/

Jak zmniejszyć koszty okna trapezowego?

Istnieją jednak determinanty, które umożliwiają zdecydowane (bo nawet pięćdziesięcioprocentowe) zredukowanie ostatecznego kosztu okna trapezowego. Przede wszystkim – im całe okno jest bardziej podzielone, a jednocześnie profile aluminiowe są grubsze niż w przypadku poprzedniego typu okna, tym jego cena będzie adekwatnie niższa. Wszystko jednak zależy od naszych preferencji dotyczących prezencji okna. Cena takiego okna o wymiarach gabarytowych 6 metrów (szerokość) na 7 metrów (wysokość), z poziomą belką oddzielającą na środku (często w postaci antresoli), oscyluje w granicach 50 tysięcy złotych. Cena okna trapezowego w takiej formie jest dużo niższa ze względu na mniejsze jego elementy, które są dużo łatwiejsze w transporcie oraz montażu. W tym przypadku zależność okno trapezowe – cena, prezentuje się dużo przyjemniej ;).

Źródło: archiwum własne

Podsumowanie – okno trapezowe cena

Jak widać, kluczowym czynnikiem mającym wpływ na cenę okna trapezowego jest aspekt wizualny. Jeśli marzy nam się niemal jednorodna oszklona fasada domu, poprośmy o wycenę od kilku pobliskich firm. Często zdarza się, że koszt takiego okna może przewyższyć nasze możliwości finansowe. Wówczas niewielkie (lub nieco większe) zmiany mogą znacząco zredukować cenę naszego wymarzonego okna trapezowego. Jak widać, koszt podobnie wyglądających okien o tych samych wymiarach, może różnić się nawet o 50%! Kiedy zdecydujemy się na nasze wymarzone okno ze skosami, warto pomyśleć o jego aranżacji. O tym, jak zaaranżować okno trójkątne lub trapezowe pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Zapraszamy do lektury!

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.