małe logo małgorzata dekoracja i automatyka
+48 601 782 190

Cena okien trapezowych – ile będziemy musieli zapłacić?

11 czerwca 2021
Okna trapezowe to bardzo efektowny element nowoczesnych domów. Forma okien trapezowych i trójkątnych umożliwia zastosowane ich na całej ścianie szczytowej domu, na przykład w stylu nowoczesnej stodoły. Dzięki temu, do wnętrza dociera więcej promieni słonecznych, a dodatkowo takie okno nadaje wyjątkowego stylu – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jaka jest cena typowych okien trapezowych? Zapraszamy do zapoznania się z naszym dzisiejszym artykułem.

Podgląd treści na blogu

Okna trapezowe to bardzo efektowny element nowoczesnych domów. Forma okien trapezowych i trójkątnych umożliwia zastosowane ich na całej ścianie szczytowej domu, na przykład w stylu nowoczesnej stodoły. Dzięki temu, do wnętrza dociera więcej promieni słonecznych, a dodatkowo takie okno nadaje wyjątkowego stylu – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jaka jest cena typowych okien trapezowych? Zapraszamy do zapoznania się z naszym dzisiejszym artykułem.

Od czego zależy cena okna trapezowego?

Domy w stylu nowoczesnej stodoły szturmem weszły na polski rynek. Cechą charakterystyczną takiego domu jest oczywiście jego prosty kształt – nawiązujący do tradycyjnych stodół, spadzisty dach bez okapu, a także wyjątkowe okno. Okno trapezowe zachwyca, to z pewnością. Jaka jest jednak cena, którą będziemy musieli zapłacić za takie rozwiązanie? Cena okna trapezowego zależy od wielu czynników:

  • wielkość pojedynczych segmentów oszklenia oraz całego okna,
  • grubość profili aluminiowych (ram poszczególnych segmentów),
  • klasa okna (odporność na uderzenia, parametry akustyczne, termiczne, itp.),
  • możliwość otwierania poszczególnych segmentów okna,
  • wykonanie ze szkła selektywnego (przeciwsłonecznego),
  • konieczność użycia dźwiga,
  • koszty transportu, zależne m.in. od gabarytu.

Ile musimy zapłacić za okno trapezowe? Cena okna trapezowego

Najważniejszą zależnością determinującą ostateczną cenę okna trapezowego jest wielkość poszczególnych segmentów. Załóżmy, że chcemy oszklić ścianę domu o wymiarach gabarytowych 6 metrów (szerokość) na 7 metrów (wysokość). Decydując się na okno o typie fasady (oszklenia w możliwie dużych „kawałkach”, bez belki dzielącej na środku) musimy zapłacić około 100 tysięcy złotych. Ta kwota może wydawać się wysoka, jednak determinują ją powyższe czynniki. Cena ta obejmuje także możliwie najcieńsze profile aluminiowe, zatem całe oszklenie może wydawać się bardziej eleganckie i minimalistyczne. Zastosowanie okna fasadowego w takiej postaci (z minimalną ilością łączeń w postaci profili aluminiowych) wpływa jedynie na aspekty wizualne, które oczywiście są ważne, ale znacząco wpływają na zależność okno trapezowe – cena.

Źródło grafiki: https://okna.fourtech.pl/okna-aluminiowe-w-domu-typu-stodola/

Jak zmniejszyć koszty okna trapezowego?

Istnieją jednak determinanty, które umożliwiają zdecydowane (bo nawet pięćdziesięcioprocentowe) zredukowanie ostatecznego kosztu okna trapezowego. Przede wszystkim – im całe okno jest bardziej podzielone, a jednocześnie profile aluminiowe są grubsze niż w przypadku poprzedniego typu okna, tym jego cena będzie adekwatnie niższa. Wszystko jednak zależy od naszych preferencji dotyczących prezencji okna. Cena takiego okna o wymiarach gabarytowych 6 metrów (szerokość) na 7 metrów (wysokość), z poziomą belką oddzielającą na środku (często w postaci antresoli), oscyluje w granicach 50 tysięcy złotych. Cena okna trapezowego w takiej formie jest dużo niższa ze względu na mniejsze jego elementy, które są dużo łatwiejsze w transporcie oraz montażu. W tym przypadku zależność okno trapezowe – cena, prezentuje się dużo przyjemniej ;).

Źródło: archiwum własne

Podsumowanie – okno trapezowe cena

Jak widać, kluczowym czynnikiem mającym wpływ na cenę okna trapezowego jest aspekt wizualny. Jeśli marzy nam się niemal jednorodna oszklona fasada domu, poprośmy o wycenę od kilku pobliskich firm. Często zdarza się, że koszt takiego okna może przewyższyć nasze możliwości finansowe. Wówczas niewielkie (lub nieco większe) zmiany mogą znacząco zredukować cenę naszego wymarzonego okna trapezowego. Jak widać, koszt podobnie wyglądających okien o tych samych wymiarach, może różnić się nawet o 50%! Kiedy zdecydujemy się na nasze wymarzone okno ze skosami, warto pomyśleć o jego aranżacji. O tym, jak zaaranżować okno trójkątne lub trapezowe pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Zapraszamy do lektury!

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
Skontaktuj się z nami:
Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Zuza Kmieciak
Zuza Kmieciak
09/04/2022
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani Małgorzata wraz z synem pomogli wybrać tkaniny idealnie odpowiadające projektowi i potrzebom, wszystko zostało wymierzone i zainstalowane pod wymiar. Efekt jest naprawdę piękny :) Doceniam za indywidulane podejście do klienta. Z całego serca polecam!
Patrycja
Patrycja
08/04/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo dobry kontakt, serdecznie polecam!
Aleksandra Sowińska
Aleksandra Sowińska
06/04/2022
Jestem architektem wnętrz. Z Panią Małgorzatą każda realizacja wyszła idealnie. Szukałam firmy, która broni się jakością swojej usługi i posiada duży wybór materiałów. Pani Małgorzata pojawia się na inwestycji w celu pomiaru a nawet zabiera wybrane próbki. Inwestorzy cenią sobie profesjonalne podejście.
Monika Z
Monika Z
30/03/2022
Super szybka realizacja. Szeroki wachlarz materiałów. Fachowe wykonanie i montaż. Zasłony wyglądają elegancko i z powodu, że pełnią funkcję ściany w gabinecie kosmetycznym wprawiają klientki w zachwyt. Polecam współpracę 👌
Dobrochna Niezgoda
Dobrochna Niezgoda
29/03/2022
Pani Małgorzata robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, osoby rzetelnej, zaangażowanej i znającej się na temacie. Jednak to niestety tylko pierwsze wrażenie. Montaż naszych karniszy i zasłon opóźnił się o dwa miesiące. W między czasie bardzo ciężko było się z Panią Małgorzatą skontaktować i czegokolwiek dowiedzieć. Kilka razy mówiła że już gotowe i że przyjeżdzają, po czym w umówiony dzień na pytanie o której będzie dostawałam odpowiedzieź że jednak nie będzie. Wymówki były na początku że mąż chory, potem że dostawca nie wysłał materiału, potem że ktoś tam kłamie, a prawda była niestety taka że Pani Małgorzata umawiała się ze mną na montaż chociaż wiedziała że zasłony nie są jeszcze uszyte. Finalnie okazało się że uszyte zasłony są za krótkie (prosiłam żeby troszkę leżały na podłodze a nie wisiały) a górą wystają fatalne plastikowe wieszaczki i niestety rezultat jest taki że nie zaciemniają pokoju tak jak było w planie bo i górą i dołem wpada światło. Po zamontowaniu karniszy i zasłon Pani Małgorzata jednak znalazła czas na kontakt z klientem i codziennie nękała mnie (oraz mojego partnera) telefonami i mailami z pytaniem kiedy dostanie zapłatę za usługę. Zasłony wiszą, wyglądają jak wyglądają, niesmak pozostanie na długo. Nie polecam.
Marcin Marciniak
Marcin Marciniak
09/03/2022
Zdecydowałem się na zakup firan oraz zasłon w firmie pani Małgorzaty. Nie jest to firma najtańsza na rynku natomiast rozumiem, że za jakość trzeba płacić. Po realizacji zlecenia jestem naprawdę zadowolony, przede wszystkim czas (bardzo szybki) wykonania i oczywiście sam efekt końcowy, dla mnie rewelacja, goście, odwiedzający również podzielają moją opinię. Udało się również dogadać w kwestii samego transportu, karnisz miał 5 metrów także nie każdy dysponuje autem do przewozu takich rzeczy. Polecam, myślę, że chętnie wrócę zlecać kolejne projekty.
Katarzyna Jankowiak
Katarzyna Jankowiak
02/03/2022
Jestem bardzo zadowolona zarówno z obsługi jak i efektu końcowego. Czas realizacji zgodny z umową. Cena nie należy do niskich, ale warto było.
Leszek Błaszyk
Leszek Błaszyk
18/02/2022
Czekałem na swoje firany i zasłony dość długo. Firany były różnej długości a zasłony źle uszyte. Pani Małgorzata przyjechała stwierdziła, że tak nie może być i zabrała całość do poprawki. Po 2 tygodniach przywiozła poprawione firany natomiast zasłony prasowała żelazkiem parowym. Ok jakoś to wyglądało, ale po 2-3 godzinach materiał zasłony wrócił do pierwotnej formy. Pani Małgorzata już od nas telefonów nie odbiera.
Cia Paty
Cia Paty
16/02/2022
Bardzo fachowa obsługa zespołu Pani Małgorzaty. Firanki,zasłony uszyte i zawieszone bardzo szybko a efekt jaki robią na oknach jest świetny🌟
Jakub Kulig
Jakub Kulig
16/02/2022
Gorąco polecam firmę Małgorzata. Robią robotę warta swojej ceny. Karnisze i rolety rzymskie zamontowane perfekcyjnie, a później powieszone firanki wyglądają obłędnie.
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.