fbpx

żaluzje drewniane i ich cena, a jaka powinna być jakość?

17 kwietnia 2023
Żaluzje drewniane to bardzo efektowne i funkcjonalne rozwiązanie aranżacji okien. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się różnym wersjom żaluzji drewnianych oraz przedstawimy ceny dla kilku konfiguracji.
żaluzje drewniane poznań w kuchni z jasnymi meblami

|

Podgląd treści na blogu

Żaluzje drewniane to bardzo efektowne i funkcjonalne rozwiązanie aranżacji okien. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się różnym wersjom żaluzji drewnianych oraz przedstawimy ceny dla kilku konfiguracji.

Żaluzje drewniane — niesamowita wygoda użytkowania

Żaluzje drewniane są bardzo uniwersalnym, a przede wszystkim praktycznym elementem dekoracyjnym okna. Jest to rozwiązanie często stosowane we wnętrzach, ponieważ dzięki swojej mnogości wzorów i kolorów lameli potrafią wpasować się stylem w charakter wnętrza. Aspektem decydującym o ich wyborze, o którym często słyszymy od naszych klientów, jest łatwość ich konserwacji. W przeciwieństwie do firan i zasłon ich czyszczenie jest niezmiernie szybkie, ponieważ brud nie wchodzi w strukturę tkaniny, dzięki czemu jest bardzo proste do wyeliminowania. Dodatkowo materiał ten nie traci na atrakcyjności w przypadku dłuższego użytkowania.

Żaluzje w wersji elektrycznej?

Bardzo ciekawym aspektem jest zwrócenie uwagi na elektryczną wersję żaluzji drewnianych. Wielu naszych klientów zwraca uwagę na niezbyt intuicyjny sposób równej regulacji wysokości i kąta lamelek. Cały problem rozwiązuje system elektrycznych zasłon, dzięki któremu jednym kliknięciem możemy regulować wysokość, jak i ustawienie lameli. A wszystko to za pomocą pilota radiowego lub aplikacji na smartfona, która to zadba, aby żaluzja układała się zawsze idealnie równo.

Zobacz żaluzje Poznań >>

Taki przykład realizacji żaluzji drewnianej o wymiarach 120 x 290cm przedstawiamy na zdjęciu powyżej. Zastosowano je we wnętrzu o neutralnych barwach, gdzie stanowią one akcent kolorystyczny, nadający wnętrzu eleganckiego charakteru i ocieplający jego stonowany wystrój. Żaluzja ta pięknie wypełniła całe okno i stworzyła świetne proporcje, a koszt takiej realizacji to 1 300zł brutto + montaż.

Okno w kuchni, a żaluzje drewniane.

Żaluzje drewniane są również bardzo docenianym rozwiązaniem na dekoracje naszego okna w kuchni. Jest to przestrzeń, gdzie często spotykamy się z dosyć niestandardowym układem, w którym tuż nad blatem z reguły znajduje się niedużych rozmiarów okno, co praktycznie uniemożliwia zastosowanie firan, dlatego taką popularnością cieszą się żaluzje drewniane na tego typu oknach. Nie tylko wyglądają rewelacyjnie, ale także są niezawodne, po podciągnięciu praktycznie wykluczają możliwość ich zabrudzenia. Co więcej, jeśli coś pryśnie na żaluzje, to wystarczy tylko przetrzeć zabrudzone miejsce.

Taki układ przedstawiamy na zdjęcie powyżej, gdzie w projekcie zastosowano żaluzje o wymiarach 100 x 190cm. Dekoracja ta świetnie sprawdziła się na oknie o małych proporcjach, tworząc element dopełniający wystrój kuchni, a dodatkowo jest bardzo łatwa i szybka w obsłudze. W realizacji wykorzystano lamele w odcieniach  naturalnego drewna, którego koszt wykonania to 830zł brutto + montaż.

Dostępne lamele?

Na rynku mamy dostępne dwa typu lameli, różniące się szerokością 25 i 50 mm. W naszej firmie rekomendujemy szerszy wariant, który podkreśli i wypełni pięknie okno. W takiej konfiguracji nasze żaluzje będą wyglądały bogato i solidnie, a efekt wizualny potęguje odpowiednie dobranie koloru lameli. Na zdjęciu poniżej możemy zauważyć jak odpowiednie dobranie elementów żaluzji, dodało wnętrzu wyjątkowo subtelnego charakteru, podkreślając, minimalistyczny wystrój wnętrza sypialni.

W tej realizacji wykorzystano szerszy wariat lameli 50 mm o wymiarach 120 x 300cm, których koszt wykonania to 1370zł brutto + montaż. Świetnie sprawdziły się tutaj żaluzje drewniane wykonane z lameli w naturalnych odcieniach ciepłego drewna. Zastosowanie ich we wnętrzu o neutralnych barwach jest znakomitym zabiegiem dopełniającym wystrój minimalistycznej sypialni. Dodatkowo wkomponowanie kolorystyki żaluzji do struktury podłogi, jeszcze bardziej podkreśliło charakter pomieszania. W rezultacie otrzymaliśmy subtelne wnętrze z drewnianymi akcentami kolorystycznymi, które ożywiły jego stonowane kolorystycznie materiały.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
autor wpisu
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.