eleganckie rolety rzymskie do salonu, rolety rzymskie do salonu aranżacje, nowoczesne rolety rzymskie do salonu

Rolety Rzymskie Do Salonu
Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Rolety rzymskie do salonu powinny współgrać z resztą pomieszczenia. Ilekroć zdarzy nam się realizacja w pięknym, lekkim wnętrzu tyle razy chcemy podkreślić jego charakter gustowną i dopasowaną dekoracją okienną.

Rolety Rzymskie Do Salonu
Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Rolety rzymskie do salonu powinny współgrać z resztą pomieszczenia. Ilekroć zdarzy nam się realizacja w pięknym, lekkim wnętrzu tyle razy chcemy podkreślić jego charakter gustowną i dopasowaną dekoracją okienną.

eleganckie rolety rzymskie do salonu, rolety rzymskie do salonu aranżacje, nowoczesne rolety rzymskie do salonu

Pomysły na aranżacje rolet rzymskich do salonu...

Z każdym razem kiedy wybieramy za wami tkaniny na dekoracje oraz sposoby ich zawieszenia, współtworzymy z wami bardzo ciekawe dekoracje. W tej części strony chcielibyśmy pokazać wam najciekawsze aranżacje rolet rzymskich do salonu jakie mieliśmy z wami przyjemność tworzyć. Podzieliliśmy je na style wnętrz, ale przecież nic nie stoi aby wtrącić jakieś kompozycje z kompletnie innego stylu także waszego wnętrza. Jeszcze tylko musicie wiedzieć że ciągle będzie tutaj dochodzić ciekawych pomysłów i możecie oglądać🤓

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie naszych klientów

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!

Jak dobrać rolety rzymskie odpowiednio do stylu?

Salon w stylu naturalnym

Dekorując salon w stylu naturalnym, czyli z masą drewnianych dodatków, roślinnych, ogólne mówiąc nawiązań do natury - na oknach świetnym rozwiązaniem będą rolety rzymskie. Oprócz walorów estetycznych o których zaraz powiemy, mają one w tym przypadku kilka specjalnych zastosowań praktycznych.

Aranżacje rolet rzymskich w salonie są bardzo pomocne gdy przy oknie chcemy ustawić kwiaty lub zioła. Rolety rzymskie to właściwie jedyne rozwiązanie ponieważ gdy zawiesimy w takim oknie firany, będą one ograniczały w ciągu dnia naszym roślinom dostęp do światła. Rolety rzymskie za to możemy opuścić do wysokość do której jest zieleń, jednocześnie przez to też zachowamy całkowitą prywatność. W takim przypadku często nie wchodzą w grę też zasłony. Jeżeli jednak bardzo nam na nich zależy, wtedy w salonie możemy zastosować aranżacje rolet rzymskich w połączeniu z bokami dekoracyjnymi. (Nie zasłaniającymi okien) O tym rozwiązaniu piszemy w dalszej części tej zakładki.

Jeżeli chodzi o walory estetyczne, to już sam charakter rolet rzymskich sprawia że mają dużo wspólnego z naturą. W końcu pierwsze z nich (w uproszczonej formie), powstawały już ponad 2000 lat temu, kiedy były wykonywane z płótna lub ze skór zwierzęcych. Dodatkowo takie rolety uszyte z tkaniny przyciemniającej lub firanki o spocie naturalnym, na pewno świetnie będą wyglądać w połączeniu z roślinami domowymi i drewnianymi meblami.

Salon w stylu loftowym

Nasi klienci coraz częściej dekorują swoje wnętrza w stylu loftowym. Do ciężkich wnętrz, z dużą ilością czerwonej cegły i metalowymi konstrukcjami pasują praktycznie wszystkie typy dekoracji okiennych. To jak będą prezentowały się dekoracje oraz jaki efekt chcemy uzyskać zależy tylko od wybranej tkaniny. Jest więc naprawdę spore pole do popisu. Jeżeli aranżujemy rolety rzymskie do salonu który nie narzeka na nadmiar światła dziennego, dobrym wyborem podobnie jak do stylu naturalnego będzie firanka linen look. Z kolei jeżeli ściany mamy otynkowane i pomalowane na biało, kontrastujące z nimi rolety rzymskie uszyte z czarnego weluru, to będzie naprawdę coś! Taka roleta zablokuje też ok 80% światła wpadającego przez okna, więc wieczorem będziemy mogli oglądać filmy i seriale w praktycznie całkowitej ciemności.

Salon w stylu prowansalskim

Jeżeli dekorujemy salon w stylu prowansalskim, będziemy szukać na okna dekoracji możliwie klasycznych oraz wizualnie lekkich. Jedną z opcji na aranżacje okien do salonu mogą być rolety rzymskie. Te właśnie słyną z lekkości a po przy odpowiednim udekorowaniu ich klap, stają się super klasyczną dekoracją. Rolety rzymskie od salonu w stylu prowansalskim prezentują się najlepiej gdy uszyjemy je z tkaniny lnianej w kolorach ziemi lub żakardu. A jeżeli wzory na tkaninie żakardowej to najlepiej roślinne jak liście czy kwiaty. Oprócz tego rozwiążą one dosyć istotny problem, z którym bardzo często spotykają się osoby dekorujące wnętrze w stylu prowansalskim. A ten problem tkwi w samych oknach. Jeżeli postawiliśmy na ten styl, to prawdopodobnie cała bryła domu została po niego stworzona. A typowy dom w stylu prowansalskim ma bardzo mało okien sięgających do podłogi. Również w salonie. Większość z nich ma parapet na wysokości metra. A przy parapetach zazwyczaj ląduje też kanapa, fotel lub inny niski mebel. Z doświadczenia wiemy że rolety rzymskie do takiego salonu, to zdecydowanie najbardziej estetyczne wyjście. Firany lub zasłony będą zwyczajnie psuły proporcje okien.

Jak tworzymy rolety rzymskie do salonu? (budowa, sprawy techniczne)

Rolety rzymskie do salonu, na równi z tymi w łazience będą najczęściej używane w całym domu. To dzięki nim w ciągu dnia możemy wpuścić całą masę światła do pomiescaneria a wieczorami praktycznie odgrodzić się od wzroku osób na zewnątrz. Aby posłużyły nam przez długie lata ich szycie i montaż wymagają największej precyzji. Tą właśnie gwarantuje nasz zespół który będzie z tobą od wyboru tkanin po montaż i odprasowanie naszych rolet.

Rolety rzymskie do salonu i boki dekoracyjne?

Bardzo fajną opcją na aranżacje z roletami rzymskimi do salonu jest skomponowanie ich bokami dekoracyjnymi. A czym one właściwie są? Boki dekoracyjne są to wąskie, ale bardzo mocno marszczone (3:1) firanki lub zasłony. Pełnią one jak sama nazwa mówi funkcję dekoracyjną, więc się nimi nie zasłonimy. Wyglądają one jak zasłony “zaparkowane” na ścianie w dzień. W przypadku gdy chcemy skomponować je z roletami rzymskimi, powiesimy je na krótkich szynach zamontowanych po bokach, przed mechanizmami rolet. Możecie zobaczyć to rozwiązanie na jednej z naszych relacji której użyliśmy do budowy jest strony. Podpowiemy wam że to ta z białymi roletami rzymski i brązowymi firanami. Zauważyliście to wcześniej?

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Przewiń do góry

Skontaktuj się ze mną lub zostaw swoje dane...

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Małgorzata Kaczmarek

Profesjonalnie doradzę w dekoracji i automatyce okien, ...

Tel. kom. +48 601 782 190