karnisze elektryczne i zasłony • modne tkaniny • wycena

Karnisze Elektryczne

Karnisze elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób ceniących wygodę i funkcjonalność.

Istotnie, karnisze elektryczne są coraz popularniejsze. Chociaż tym, co ma wpływ na jakość, żywotność oraz funkcjonalność karniszy elektrycznych są tworzywa z których zostały wykonane, to na rynku nadal dostępne są modele będące gotowymi rozwiązaniami dla karniszy elektrycznych, ale… no właśnie – zawsze jest jakieś “ale”.

Karnisze elektryczne to wygoda, komfort i doznania estetyczne - sprawdź naszą ofertę

Istotnie, korzystanie na co dzień z taniego rozwiązania, nie jest irytujące jedynie przez pierwszych kilka dni. Następnie powoli mamy dość ciągłego szarpania się. Żeby wykonać trywialną czynność jaką powinno być zasłonięcie lub odsłonięcie okna.

Co może się stać jeśli korzystamy z karnisza niskiej jakości zbyt często?

Chociaż istnieje duże prawdopodobieństwo, że mocniejsze szarpnięcie spowoduje wyśliźniecie się kółek lub ślizgów z szyny i część firany lub zasłony będzie zwisała tworząc niezbyt gustowny obraz – są one stosowane.

Z biegiem lat szyna “wyrobi” się i prawdopodobieństwo zdarzenia opisanego powyżej będzie rosło.

karnisze elektryczne

Czy istnieje jakieś rozwiązanie?

Istotnie, rozwiązaniem licznych problemów z funkcjonalnością oraz estetyką zasłon są szyny aluminiowe. Są one dostępne w kilku odcieniach, ale nie to jest ich największą zaletą. Ich konstrukcja jest lepiej dopracowana oraz wytrzymalsza. Dlatego, nie wygina się. Jest stabilnym i wytrzymałym podłożem dla mechanizmu przesuwania. Korzystanie z niej jest wygodne i przyjemne 🙂

Żeby lepiej przybliżyć Ci naszą ofertę – kilka słów o produktach i rozwiązaniach, które stosujemy.

Mervino™ to nasza marka szyn, systemów i ogólnie mówiąc wszystkiego co nie jest tkaniną, a służy dekoracji okien.

Szyna Mervino KS

szyna Mervino™ KS

Najpopularniejszym rozwiązaniem z którego korzystamy jest szyna Mervino™ KS.

Szyna Mervino™ KS jest montowana w pomieszczeniach o wysokości nie przekraczającej 2,8 m. Swoją popularność zawdzięcza swojemu stosunkowi ceny do jakości. Malowana proszkowo posłuży wiele lat, a dostępność kolorów takich jak biały, srebrny, czarny czy brązowy pozwala sprostać wymaganiom najlepszych hoteli.

3 rodzaje szyn aluminiowych Mervino™

I Mervino™ KS

II Mervino™ MKS

III Mervino™ DM

Karnisz elektryczny
karnisze elektryczne
Szyna Mervino™  Multi KS

Szyna wielotorowa, której tory odpowiadają szynie KS. Są dostępne 4 wersje: 2/3/4 i 5 torowe. Szyna ta zdecydowanie skraca czas montażu co jest ważne przy większych zamówieniach. Ponieważ ilość wywierconych otworów montażowych do jej zawieszenia jest nie znacznie większa niż do pojedynczej szyny KS, dzięki czemu wykonanie realizacji firan i zasłon jest o wiele mniej czasochłonne.
Mervino multi KS

karnisze elektryczne to luksus na wyciągnięcie ręki, zasłony elektryczne sterowane dotykiem...

Aby spowodować żeby obie strony zasłon na oknie zasuwały się nie pozostawiając szpary pomiędzy nimi stosuje się dwa rozwiązania.

Używa się specjalnych prowadnic (main carrier), które umożliwiają nałożenie zasłon na siebie. Można także, każdy z 2 boków zawiesić na osobnej szynie (lub torze przy szynie wielotorowej).

Szyna Mervino™ KS montowana jest do sufitu/wnęki/półki za pomocą „klików” i jest to najsolidniejsze rozwiązanie.

Można także ją zamontować do ściany za pomocą specjalnych wsporników, ale to zależy z czego wykonana jest ściana…

karnisze elektryczne - w najlepszych hotelach to już standard... zasłony elektryczne podbijają nowoczesne wnętrza.

Szyna Systemowa Mervino™ DM

Szyna ta została stworzona z myślą o systemach Mervino™ DM 3.6 i 4.6, ale bardzo często proponujemy ją naszym klientom do wysokich pomieszczeń. Dzięki jej zastosowaniu unikamy „szarpania” zasłon przez użytkowników. Na przykład, gdy mamy wnętrze wysokie na 4.5m to ciężar zasłony na tyle obciąża kółka rolek lub ślizgi zwykłej szyny KS, że nie przesuwają się one płynnie co generuje szarpanie zasłonami. Łatwiej wtedy o zagniecenia, a to powoduje szybsze zużycie zasłon i więcej pracy nad zachowaniem świetnego wyglądu zasłon.

Jako że szyny systemowe Mervino™ DM są przystosowane do dużych ciężarów, to rolki na dużych kółkach (systemowe) i fakt, że szyny te są anodowane (co eliminuje nierówności wewnątrz szyny) powodują, że za delikatnym pociągnięciem zasłaniamy lub odsłaniamy okno.

karnisze elektryczne
karnisze elektryczne

A jeśli potrzebujesz więcej...

… mamy w ofercie elektryczne karnisze montowane na szynach aluminiowych. Sercem mechanizmu zasłaniania i odsłaniania jest silnik elektryczny. Do sterowania nim służą bezprzewodowy pilot, panel RCS oraz aplikacja Smart-Life dostępna w appstore i google play.

Karnisze elektryczne zapewniają niezwykły komfort oraz potęgują doznania estetyczne. Montujemy je głównie w hotelach o wysokim standardzie, ale coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie w swoim zaciszu domowym.

Karnisze elektryczne Mervino™  DM 3.6

System z przeznaczeniem do sal konferencyjnych, bankietowych, weselnych montowany głównie w pomieszczeniach komercyjnych. Siła silnika DM 3.6 pozwala na stosowanie go w bardzo wysokich pomieszczeniach.

Karnisze elektryczne Mervino™ DM 4.6

Systemy z przeznaczeniem do realizacji domowych, kameralnych pomieszczeń. Ciche, szybkie, ale ich długość jest znacznie bardziej ograniczona w stosunku do 3.6.

Mervino 3.6

Mervino 4.6

karnisz elektryczny - z czego się składa?

Mechanizm:

szyna – dostępna jest szyna Mervino™ DM

silnik – dostępne są dwa silniki Mervino™ 4.6 i 3.6

taśma – taśma zębata służy do przesuwania prowadnicy

rolki – na rolkach zawieszone są zasłony

prowadnice – wprawia w ruch zasłonę oraz zapewnia odpowiednią estetykę

Tkanina:

Na karniszach elektrycznych najczęściej możemy spotkać zasłony, ale możliwe jest też zastosowanie firan.

Przykładowa realizacja!

Karnisz elektryczny 400×280 cm (typowe okno w sypialni)

1600 zł*

*cena waha się w zależności od rodzaju tkaniny

Firma Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o. istnieje od ponad 30 lat. Mamy ogromne doświadczenie w pracy z najbardziej wymagającymi klientami. Cenimy profesjonalizm, fachowość i zawsze dajemy z siebie 100 procent. Dzięki doświadczeniu oferujemy produkty PREMIUM w rozsądnych cenach. 

Pobierz aplikację Smart-Life!

Zaufali nam...

poniżej widać nasze realizacje karniszy elektrycznych

Umów się na spotkanie!

Dojeżdżamy do klientów z całej Polski

zajrzyj na nasze social media

zobacz artykuły z naszego bloga wnętrzarskiego 😉

Przewiń do góry