Okno Loftowe – wyzwolenie okien w stylu industrialnym

28 lipca 2020

Podgląd treści na blogu

Styl Loftowy zwany również industrialnym to połączenie surowego klimatu oraz dużych przestrzeni. Możemy tutaj zapomnieć o koronkach czy zdobieniach rodem ze stylu rustykalnego. W Loftach królują proste formy i przemysłowy charakter. Warto pamiętać o zdecydowanych kształtach i kolorach. Jak dekorować okno Loftowe?

okno loftowe

Rolety do okna w stylu Loftowym

Wybierając dekorację okna Loftowego warto dobrze przemyśleć cały zabieg. Zazwyczaj duże przestrzenie okienne dają duże pole do popisu jednak, jeżeli zależy nam na zachowaniu stylu industrialnego powinniśmy zdecydować się na rolety z prostej tkaniny i najlepiej w ciemnym kolorze. Istotne jest też wykończenie rolety. Świetnie nadają się tutaj czarne rolety z proszkowanego aluminium w czarnej kasecie, które mamy w naszej ofercie.

ZOBACZ NASZE TKANINY NA ROLETY>>

okno loftowe

Natomiast, jeżeli chodzi o rodzaj rolet na okno loftowe to polecamy proste, zwijane które świetnie uwypuklą surowy klimat loftu. Rolety rzymskie to już trudniejsza sprawa. Pomoże ścisłe określenie granic stylu. Jeżeli roleta rzymska będzie wykonana z czarnej tkaniny – super! Inne odcienie które polecamy to szary i biały, ale też czerwony który świetnie komponuje się z czarnymi metalowymi wykończeniami np. stołu czy łóżka. Jednak powinniśmy uważać czy nie popełniamy błędu w stylizacji.

logo pracowni krawieckiej

Wysokie okno Loftowe, a rolety elektryczne

Często zdarza się, że na mieszkania w stylu loftowym wybierane są miejsca zaadaptowane jako mieszkania czy apartamenty z pomieszczeń fabrycznych. Cechą charakterystyczną dla tych miejsc są wysokie (niejednokrotnie bardzo wysokie) pomieszczenia, a razem z nimi okna. Daje to możliwość (a raczej – aż się prosi) zamontowania rolet wewnętrznych elektrycznych.

Firanki i zasłony, a okno Loftowe

okno loftowe

Zasłonom oraz firankom na okno loftowe można powiedzieć tak, jednak należy pamiętać żeby dobrać odpowiednią fakturę. Świetnie sprawdzi się len. Styl Loftowy powinien kipieć surowością. Widoczne elementy konstrukcyjne budynku takie jak ceglane ściany, rury czy kable nie będą się dobrze komponowały w komplecie z mocno zdobionymi, pięknymi firanami czy zasłonami. Możemy też pójść w stronę paneli japońskich, czyli zasłon panelowych wykonanych z tkaniny. I znowu – ciemne kolory, ewentualnie szarości. Wzory – linie, industrialne kształty itp. Postarajmy się trafić z wzorami na firankach czy zasłonach w ogólny styl naszego pomieszczenia. Dużą kolekcję tkanin na panele japońskie prezentujemy w zakładce zasłony panelowe.

ZAJRZYJ NA NASZEGO FACEBOOK-A>>

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.