Karnisz na okno narożne
Jako firma zajmująca się kompleksową aranżacją okien mamy bardzo duże doświadczenie w praktycznym i efektownym dekorowaniu okien narożnych. Jeśli szukasz karniszy na takie okno, to bardzo dobrze trafiłeś/trafiłaś. W naszej ofercie posiadamy od karniszy szynowych ks, elektrycznych aż po rurowe. Na tej stronie opisujemy wszystkie aspekty wyboru karnisza właśnie na okno narożne.
Oto nasz proces
Kontakt z firmą
Decydując się na aranżację okienną, skontaktuj się z nami w celu rozważenia pomysłów, dopracowania wizji czy doboru tkanin.
Wstępna wycena
Po określeniu wymagań i oczekiwań klienta kluczowe jest wykonanie wyceny, która będzie powodem zadowolenia obydwu stron.
Pomiar okien
Ustalenie wszystkich aspektów formalnych to furtka do pomiaru okien, który jest niezbędny, aby aranżacja była estetyczna i dopracowana.
Montaż dekoracji
Ostatni krok to montaż dekoracji, do którego przystępujemy z maksymalnym skupieniem, profesjonalizmem i doświadczeniem.
Karnisze ks na okno narożne
Karnisze ks są zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem na wiszenia firan lub zasłon w Polsce. Dzięki swojej wysokiej jakości, trwałości oraz stosunkowo niskiej cenie zdecydowanie dominują nad każdego innego typu szynami sufitowymi. Dzięki minimalistycznemu wyglądowi, świetnie sprawdzają się nie tylko we wnęce sufitowej ale także zamontowane bezpośrednio na jego płaszczyźnie. Ich budowa także umożliwia bardzo łatwe gięcie. To w szczególności sprawdza się świetnie w aranżacji okien narożnych. Ale o gięciu opowiemy zaraz.
Szyny ks świetnie sprawdzają się przy dekoracji małych i średnich okien narożnych. (dla nas średnie okno to np 260 x 300cm) W ich przypadku ręczne przesuwanie zasłon lub firan będzie na pewno nie sprawiało większych problemów.
Karnisze elektryczne na okno narożne
Podobnie prezentująca się alternatywą dla szyn ks ale dającą zdecydowanie więcej możliwości są karnisze elektryczne. Dzięki tym systemom przesuwanie zasłona z twojej strony ogranicza się do jednego kliknięcia na pilocie radiowym, panelu ściennym lub w aplikacji mobilnej. W tej aplikacji możesz także zaprogramować godzinę odsłonięcia lub zasłonięcia okien. Świetnie sprawdzi się to w przypadku okien narożnych w sypialni. Tam ta funkcja może bardzo pomóc w porannym wstawaniu. Karnisze elektryczne szczególnie świetnie sprawdzają się na dużych, wysokich oknach narażonych. Jak na realizacji którą prezentujemy na ten tornie, ręczne przesuwanie zasłon welurowych na tak wysokim i szerokim oknie byłoby zupełnie niepraktyczne na co dzień. Co więcej kiedy ciągniemy zasłony, mimowolnie odrobinę się gniotą, przez co po dłuższym czasie mogą stać się dosyć nieświeże. Cały problem eliminują karnisze elektryczne.
Karnisze rurowe na okno narożne
Kolejną alternatywą są karnisze drążkowe. Podobnie jak szyny ks są bardzo podatne na gięcie. Za ich pomocą można bardzo dokładnie wypłacić narożnik. Świetnie prezentują się one zarówno przy montażu do ściany oraz do sufitu. Karnisze rurowe bardzo dobrze sprawdzą się w stylach takich jak klasyczny czy retro. W przypadku stylu klasycznego mogą być to złote, straszone dekoracyjne karnisze. Do stylu retro za to proste karnisze w kolorze miedzianym nieco przypominające rurki instalacji wodnej.
Gięcie karniszy na okna narożne
Bardzo podobnym rozwiązaniem, które również my szeroko stosujemy jest gięcie karniszy na okno narożne. W przypadku każdego z typów karniszy daje ono odrobinę inny efekt oraz właściwości. Zacznijmy może od standardowych szyn ks. Gięcie szyny ks pomaga w nadaniu płynności i regularności dekoracjom po zasłonięciu okna. Szczególnie dobrze jest to w przypadku firan lub zasłon uszytych na systemie wave. Tak jak realizacji poniżej dzięki wygięciu szyny, firanki płynnie przechodzą między oknami narożnika a ich łączenia są praktycznie niewidoczne. Karnisze ks są niezwykle podatne na gięcie dlatego też nawet w przypadku najbardziej wymyślnych narożników , będziemy w stanie perfekcyjnie je dogiąć.
Zdecydowanie mniej podane są karnisze elektryczne. Wynika to zwyczajnie w większej grubości oraz bardziej rozbudowanego przekroju szyny. Dzięki wygięciu karnisza w narożniku, oszczędzamy na ilości silników elektrycznych, przez co koszt dekoracji okna będzie trochę mniejszy. Jedynym minusem gięcia karniszy elektrycznych, jest większa przestrzeń jaką takie zabierają z wnętrza. W przeciwnie do szyn ks karnisze elektryczne wyginamy w luk o dosyć dużym promieniu, przez co zasłony będą znajdować się jakieś 20-30 cm od narożnika.
Realizacje
Wnęka/maskownica pod karnisz na oknie narożnym
Bardzo ważnym aspektem przy oknach narożnych są maskownice lub wnęki w których często montujemy karnisze. Chcielibyśmy dać ci ci trochę przykładów jak to zrobić. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest budowa wnęki lub maskownicy pod kątem prisem. Taka będziemy miła 15cm szerokości dla samej zasłony/firanki oraz 25 dla firanki i zasłony. W taką możemy zamontować dwa karnisze elektryczne/ szyny ks lub wygiętą ks. Drugim, bardziej kosztownym ale równie efektownym rozanniem jest wnęka poprowadzona po łuku. Takie dedykowane są dla karniszy elektrycznych. Dzięki nim możliwe jest umieszczenie wygiętego w łuk karnisza. Proces ich budowy jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, ponieważ taka budowana jest na podstawie promienia gięcia karnisza. Dlatego też o planie budowy takiej musimy widzieć przed konstrukcją sufitu. Przykład ten wnęki możesz zobaczyć na naszej realizacji poniżej. Tam karnisz elektryczny obsługuje bardzo duże oka naroże. Zasłony welurowe podświetlone ledami umieszczonymi we wnęce, wyglądają po prostu obłędnie.