Roleta Na Okno Dachowe
Rolety Do Zadań Specjalnych, Poznań

Dekorując różne typy okien, bardzo często przychodzą do nas osoby potrzebujące efektownej dekoracji na okna dachowe. Pomimo że istnieje na ryku kilka rozwiązań, to żadne z nich pod względem walorów estetycznych i klimatu jaki tworzą we wnętrzu nie mogą równać się z tkaniami. Na tej stronie dokładnie opisujemy Wam nasze rozwiązania na okna tego typu czyli rolety rzymskie dachowe oraz ich elektryczną wersję.

Roleta Rzymska Na Okno Dachowe, Dekoracja Okien Dachowych, Roleta Na Okno Połaciowe

Gdzie stosujemy rolety rzymskie dachowe?

W większości nawo budowanych domów możemy spotkać okna dachowe. Występują pod wieloma postaciami. Najczęściej są to standardowe prostokątne okna o wymiarach ok 120x80cm. Te, otwierane ręcznie głównie dostarczą światło na poddasze.

Do ich zaciemnienia i dekoracji śmiało możemy używać manualnych rolet dachowych, ale wtedy gdy dostęp do nich jest bezproblemowy. Kiedy jednak okna dachowe znajdują się w miejscach takich jak chociażby klatka schodowa, sprawy się trochę komplikują. Do tych okien nie jesteśmy w stanie dostać się w łatwy sposób, a zastosowanie bardzo długiego mechanizmu koralikowego jest praktycznie nie możliwe. Poza tym - wyglądało by to komicznie.

Dlatego, jedynym wyjściem po naszej stronie są elektryczne rolety dachowe. Te rolety za kliknięciem jednego przycisku na ścianie, pilocie radiowym albo w aplikacji na smartfony w wielkim stylu załatwią całą kwestię. Podobnie jest w przypadku innych okien w różnych rozmiarach i umiejscowieniach. To rozwiązanie to w takim przypadku po prostu pewniak.

Skontaktuj się z nami:

Tel. +48 601 782 190

lub

+

Rolety rzymskie dachowe

Na rynku producentów okien dostępna jest cała gama roletek zwijanych na okna dachowe. Musimy przyznać, że jest to całkiem funkcjonalne rozwiązanie jednakże brakuje im polotu. Wiedząc jak wygodnymi a zarazem efektownym rozwiązaniem są rolety rzymskie stosowane na oknach pionowych, po kilku próbach i pytaniach zdecydowaliśmy że to rozwiązanie to jest to czego właśnie szukają osoby, które chcą zaciemnić i udekorować swoje okna dachowe.

+

Jak działa manualny mechanizm rolet rzymskich dachowych?

Działanie mechanizmu rolety rzymskiej na okno dachowe w zasadzie nie różni się od tego znanego nam dobrze z okien pionowych. Tutaj również „pociąga się za sznurki” mechanizmu sznurkowego. Jednakże okna połaciowe wymusiły także sporo zmian niezbędnych od efektywnego ich działania. Aby nasze rolety, perfekcyjnie przylegały do skosu, potrzebne są aluminiowe prowadnice na ich bokach. Są one malowane proszkowo, więc można je dopasować do praktycznie każdego koloru sufitu. Jeżeli prowadnice, to też rolki. Rolety rzymskie są mocowane do nich za pomocą haczyków, które zaczepiajmy o kółeczka służce jednocześnie do prowadzenia sznurka w rolecie. Aby szprosy nie ulegały jakimkolwiek odkształceniom, a rolety zachowywały przez długie lata swój kształt, stosujemy do nich tylko rurki aluminiowe o wymiarach 6×1,75mm.

+

Rolety dachowe elektryczne

Bardzo często zdarza się tak, że okna dachowe znajdują się na takiej wysokości na której zastosowanie manualnej rolety rzymskiej jest po prostu niemożliwie. Najczęściej, niemożliwe jest też aby takie okno pozostało bez zaciemniania. Dlatego też, dla naszych klientów mamy rozwiązanie jakim są elektryczne rolety na okna połaciowe.

Jak działają rolety dachowe elektryczne?

Budowa rolet elektrycznych na okna połaciowe znacząco różni się od tych manualnych. To rozwiązanie, opiera się o karnisze elektryczne. W tym przypadku materiałowa część rolety przymocowana jest bezpośrednio za pomocą napinających ją rurek zamocowanych bezpośrednio do prowadnic w karniszach. Za pomocą specjalnej przekładni, różnoimiennie na obydwie strony rozkładana jest moc napędzającego roletę silnika elektrycznego. Dodatkowo, do rolet dachowych używane są, specjalne rurki napinające ze sprężynami, które wybierają wszelkie nierówności w powierzchni na której zamontowany jest system. Wnęka okienna nie musi być idealnie równa.

Ile kosztują rolety na okna dachowe?

Koszty rolet do okien dachowych mogą się dosyć znacznie różnić. W ich przypadku mamy bardzo dużo czynników które tworzą końcową cenę. Jednakże najlepiej będzie przedstawić wam ceny na przykładzie dwóch realizacji na bazie której przedstawiamy wam to rozwiązanie. A więc czerwona, manualna roleta rzymska na okno dachowe z tkaniny przyciemniającej z montażem kosztowała ok 1100 zł. Za to koszt wykonania czarnej rolety elektrycznej dachowej z montażem to ok. 3000 zł. Różnica w cenach jest dosyć spora, jednakże stworzenie oraz zamontowanie omawianej rolety elektrycznej kosztował naszych techników całą masę ciężkiej roboty na wysokości.

+

Rolety rzymskie na okno dachowe z podszewką refleksyjną (odbijającą światło)

Aby nasze rolety rzymskie, blokowały maksymalnie dużo światła wpadającego do pomieszczenia nie tylko je blokując, ale i odbijając to poszewki refleksyjne sprawdzą się idealnie. Najprościej mówiąc, są to cienkie tkaniny w kolorze zbliżonym od folii aluminiowej, które umieszczamy po zewnętrznej stronie rolety. Jak już wspominaliśmy, nie tylko pomagają w blokowaniu wpadającego światła do pomieszczenia, ale także zapobiegają nagrzewaniu się dekoracji. Jest to wielki problem w letni upalne dni , dla pomieszczeń z dużą ilością okien. A szczególnie, takich jak właśnie poddasze w których zbiera się ciepłe powietrze z całego domu.

+

Do czego montujemy rolety dachowe?

Jeżeli zadajecie sobie pytanie, gdzie właściwi zamontować takie rolety, to już wam odpowiadamy. W tym przypadku, sytuacja wygląda różnie dla wersji elektrycznej i manualnej. Zacznijmy od tego co mamy dosłownie na wyciągniecie ręki, czyli wersji manualnej. Ten typ rolet montujemy zawsze na zewnątrz wnęki okiennej. Jej delikatne prowadnice i system są przykrywane przez materiałową jej część, więc nie ma się czy martwić, że coś będzie wystawać. W przypadku elektrycznych rolet do okien dachowych już nie jest tak kolorowo. Tutaj prowadnice musza być zamontowane do powierzchni która jest pod spodem naszego okna np. jak ścianki wnęki okiennej. Dlatego też w ich przypadku gdy chcemy schować prowadnice, mus być zbudowana maskownica. W większości przypadków, nie jest to jednak problem gdyż rolety eklektyczne używamy na  dużej wysokości na której mechanizm jest praktycznie niewidoczny.

+

Jakie tkaniny na rolety rzymskie na okno dachowe?

Na rynku producentów okien dostępna jest cała gama roletek zwijanych na okna dachowe. MusimyDo szycia rolet rzymskich dachowych podobnie jak w przypadku wersji na okna pionowe, tkaniny muszą być stosunkowo miękkie. Z drugiej strony, w przypadku tych okien zazwyczaj bardzo ważne będą dla nas też ich właściwości zaciemniające. Dlatego też w ich przypadku odpada większość tkanin typu blackout. Większość mamy na myśli te, które posiadają warstwę sylikonową. Znacząco zwiększa ona sztywność tkanin, że po pociągnięciu rolety nie układają się one zbyt estetycznie. Dlatego też, naszym klientom na rolety dachowe najczęściej polecamy tkaniny przyciemniające dimout. Blokują one ok 70-80% wpadającego światła, jednocześnie układając się perfekcyjnie w każdej pozycji rolety. Taki poziom blokownia światła w nocy daje nam kompletną ciemność, a w dzień przyjemny półmrok. Poza tym wybór tych tkanin jest naprawdę potężny, więc jest nad czym się zastanawiać do każdego stylu wnętrz. Jeżeli potrzebne nam jest zaciemnieni na poziomi 90-100% nawet w czasie gdy słońce pada bezpośrednio na rolety, możemy je podszyć specjalną poszewką refleksyjną. O niej rozpisujemy się dokładnie w dalszej części strony. przyznać, że jest to całkiem funkcjonalne rozwiązanie jednakże brakuje im polotu. Wiedząc jak wygodnymi a zarazem efektownym rozwiązaniem są rolety rzymskie stosowane na oknach pionowych, po kilku próbach i pytaniach zdecydowaliśmy że to rozwiązanie to jest to czego właśnie szukają osoby, które chcą zaciemnić i udekorować swoje okna dachowe.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie naszych klientów

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
Rozpocznij rozmowę ...
1
Cześć! Dziękujemy za wizytę na naszej stronie. Kliknij żeby rozpocząć rozmowę :)

Zacznij rozmowę

Przewiń do góry

Skontaktuj się ze mną lub zostaw swoje dane...

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Małgorzata Kaczmarek

Profesjonalnie doradzę w dekoracji i automatyce okien, ...

Tel. kom. +48 601 782 190