małe logo małgorzata dekoracja i automatyka
+48 601 782 190
roleta rzymska w kuchni aranżacje, eleganckie rolety rzymskie w kuchni, rolety rzymskie w kuchni

roleta rzymska w kuchni
Dekoracyjne i praktyczne rozwiązanie

Praktyczniejszym wyjściem od zakupu firan czy zasłon do dekoracji okna jest zamontowanie w kuchni rolety rzymskiej. Sekret ich funkcjonalności w tym pomieszczeniu, a także wiele innych ciekawych informacji na temat sposobów ich wykorzystania oraz możliwości dobrania najciekawszej aranżacji wyjaśnimy Wam szczegółowo na naszej stronie.

roleta rzymska w kuchni
Dekoracyjne i praktyczne rozwiązanie

Praktyczniejszym wyjściem od zakupu firan czy zasłon do dekoracji okna jest zamontowanie w kuchni rolety rzymskiej. Sekret ich funkcjonalności w tym pomieszczeniu, a także wiele innych ciekawych informacji na temat sposobów ich wykorzystania oraz możliwości dobrania najciekawszej aranżacji wyjaśnimy Wam szczegółowo na naszej stronie.

roleta rzymska w kuchni aranżacje, eleganckie rolety rzymskie w kuchni, rolety rzymskie w kuchni

Dlaczego rolety rzymskie w kuchni są tak popularne?

Ich powodzenie na przestrzeni wieków aż do dzisiejszych czasów jest związane przede wszystkim z uniwersalnością, którą możemy zaobserwować również w przypadku osobnej kuchni czy jej połączenia z salonem. Bardzo praktyczną zaletą tego rozwiązania jest możliwość utrzymania czystości. Firany w trakcie przygotowywania posiłków mogą się znacznie łatwiej się pobrudzić, z kolei rolety rzymskie bardzo łatwo podciągnąć w każdym momencie, co uchroni je przed szybkim poplamieniem.

Mają one swoją funkcjonalną przewagę również nad zasłonami, co szczególnie można zauważyć w przypadku okien umiejscowionych w narożniku pomieszczenia. Polega ona na tym, że zasłony w takich przypadkach przemieszczają się do środka, co może stanowić przeszkodę w gotowaniu, a także jest mniej efektowne wizualnie. Rolety rzymskie w kuchni sprawdzają się wtedy znacznie lepiej, gdyż można taką przestrzeń świetnie zagospodarować. Warto również dodać, że jest to miejsce, w którym, w przeciwieństwie do chociażby sypialni, nie jest konieczne mocne zaciemnienie pomieszczenia. Taka funkcja przyda się poważnie jedynie w przypadku, gdy gotujemy i nie chcemy, aby ktoś nas podglądał w trakcie tych czynności.

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

Jakie materiały są stosowane do wykonania rolet rzymskich do kuchni?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w tym pomieszczeniu domowym nie jest potrzebne szczególne zaciemnienie od promieni słonecznych. Z tego też względu często stosowanym materiałem do stworzenia rolet rzymskich do kuchni są tkaniny firankowe. Pełnią one również głównie formę dekoracyjną, co znakomicie komponuje się z innymi elementami aranżacji. Sporą popularnością wśród klientów cieszy się chociażby nasza firanka Libnet, która powstaje w 100% z zachowaniem zasad recyklingu.

Oprócz tego bardzo praktyczne w wykorzystaniu są również inne materiały poliestrowe, których najważniejszym atutem jest fakt, że są łatwe w praniu. Jest to istotne przede wszystkim dlatego, że podczas gotowania para wodna przenosi tłuszcz, który może być czynnikiem budzącym dekorację okienną. Poza tym warto również wspomnieć, że są one bardzo wytrzymałe.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Jak są montowane rolety rzymskie w kuchni?

Możemy wskazać kilka opcji dogodnego sposobu montażu rolet rzymskich w kuchni, który uzależniony jest od preferencji klienta, a także aranżacji samego wnętrza i pozostałych wykorzystanych do tego elementów. Najbardziej efektownym rozwiązaniem jest zamocowanie ich do samego sufitu. Istnieje jednak również opcja przytwierdzenia do drewnianej zabudowy, w przypadku, gdy będzie ona już gotowa i przygotowana w pomieszczeniu do korzystania.

W sytuacji, gdy nie jest wskazane, aby doszło do jakiejkolwiek ingerencji w powierzchnię zabudowy, ze względu chociażby na jej koszty, można również zdecydować się na montaż rolety rzymskiej w kuchni do ściany, która przylega bezpośrednio do elementów zabudowy pomieszczenia.  Innym rozwiązaniem, które jest całkowicie bezinwazyjne, a jednocześnie pozwala na swobodne otwieranie okna, jest montaż rolety rzymskiej na ramie okiennej. Używane są do tego specjalne zaciski, które w żaden sposób nie naruszają jej struktury.

Rolety rzymskie duo w kuchni

Bardzo często mamy do czynienia w aranżacji wnętrz z połączeniem salonu z aneksem kuchennym, co czasami może sprawić, że obie części tego dużego pomieszczenia wymagają zróżnicowanego oświetlenia. Wówczas ciekawą opcją jest zastosowanie rolet rzymskich duo, które pomogą chociażby uzyskać pełne zaciemnienie, przydatne przykładowo podczas oglądania telewizji w salonie. Swoją nazwę zawdzięczają one budowie – są złożone tak naprawdę z dwóch części, zewnętrznej oraz wewnętrznej, ta pierwsza najczęściej wykonywana jest z tkaniny zasłonowej lub dekoracyjnej, druga zaś z materiału firanowego.

Eleganckie rolety rzymskie w kuchni

Mnogość aranżacji to jeden z najważniejszych atutów tego rozwiązania dekoracyjnego. Bardzo interesującą możliwością jest z pewnością uzyskanie eleganckiego układu pomieszczenia, w którym będą królować jednolite tkaniny w klasycznych kolorach. Przykładem takich odcieni może być chociażby zielony czy beżowy, z kolei do materiałów, który jest często wykorzystywany do ich stworzenia, należy welur, choć to nie jedyna propozycja. Bardzo dobrze w ten styl wpisuje się zastosowanie najlepszej jakości rolet rzymskich, które stworzone są z woalu z dodatkiem jedwabiu.

W eleganckich roletach rzymskich w kuchni popularne jest też wykorzystanie klasycznych wzorów, a do takich zaliczają się chociażby motywy naturalne – liście czy kwiaty. Idealnym połączeniem w tej aranżacji jest również wykorzystanie ciekawych dodatków, takich jak chociażby pompony czy frędzle oraz wykończenie dekoracyjnym sznurkiem lub z wykorzystaniem taśmy dekoracyjnej, którą można również umieścić na dolnej części materiału. Dla wzmocnienia efektu wizualnego można również wszyć pionowe paski dekoracyjne po bokach, najlepiej w kontrastowych kolorach, które znakomicie będą komponować się w takiej aranżacji.

Rolety rzymskie w nowoczesnej kuchni

Jeśli interesuje Was wykończenie przestrzeni w modernistycznym stylu, warto sięgnąć po jednolite tkaniny z naturalnymi splotami. Te sugestie są aktualne zarówno wtedy, gdy jesteśmy zainteresowani produktem z materiału firanowego, jak i zasłonowego. Bardzo dobrą wizualizacją tego rozwiązania jest opisywana już przez nas wcześniej opcja Libnet. W przypadku wersji zasłonowej, świetnie sprawdza się wykorzystanie tkaniny satynowej. Nowoczesne rolety rzymskie w kuchni, w przeciwieństwie do propozycji eleganckiej, nie posiadają dodatkowego wykończenia w postaci frędzli czy tasiemek. W takich aranżacjach warto z kolei zastosować taśmy ozdobne, a szczególnie sprawdzą się w tym przypadku wzory geometryczne.

Roleta rzymska w kuchni – aranżacje

Efekt wykonania takiego rozwiązania najlepiej widać na konkretnych przykładach, dlatego przedstawimy kilka z naszych realizacji, które z pewnością przekonają ostatnich niezdecydowanych do tej propozycji.

Mamy tutaj do czynienia z opisanym już wcześniej zastosowaniem okien narożnych, w których najbardziej praktyczną opcją jest wykorzystanie rolet rzymskich. W tej nowoczesnej aranżacji możemy zauważyć tkaninę firanową Libnet w beżowym kolorze bez zastosowania żadnych dodatków. Ze względu na wielkość okien, to rozwiązanie jest bardzo mocno wyeksponowane i pozwala zaciemnić pomieszczenie, kiedy jest to potrzebne, czy umożliwić pełne oświetlenie kuchni w ciągu dnia, pełniąc przy tym efektowną rolę dekoracyjną.

W tym przypadku po raz kolejny możemy zauważyć nowoczesną aranżację kuchni przy użyciu rolety rzymskiej, która została tutaj uszyta z tkaniny firanowej Kalcet. Górna jej część w jasnym kolorze odpowiada odcieniowi ścian, a także szafek zawieszonych na ścianie. Dolna z kolei jest jakby przedłużeniem koloru blatu, a także zabudowy poniżej linii okna. Wzór rosnący pozwala również płynnie przejść w klasyczną strukturę firanową. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania dolna część zapewnia zaciemnienie w 50 %, górna zaś w 20%, tworząc harmonię pomiędzy zasłonięciem nas podczas gotowania oraz zapewnieniem odpowiedniej dawki promieni słonecznych.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.