fbpx
małe logo małgorzata dekoracja i automatyka

Małgorzata

Pranie zasłon i innych dekoracji okiennych?
Jak robią to ekologiczni profesjonaliści?

Dla właścicieli wielu polskich mieszkań i domów, pranie zasłon i innych dekoracji okiennych jak firany i rolety rzymskie kojarzy się z czymś co trzeba zrobić, ale na co nie mamy ochoty poświęcać czasu. Spore rozmiary dekoracji, skomplikowane upinanie oraz trudne prasowanie – to tylko część rzeczy z którymi musi się zmierzyć każdy kto spróbuje to zrobić domowymi metodami. Dlatego wychodząc naprzeciw Twoim/Waszym potrzebom – świadczymy także usługi ekologicznego, kompleksowego prania, wieszania i prasowania dekoracji. Wszystkiego o tym dowiesz się właśnie na tej stronie. Zapraszamy do czytania 🧼

pranie zasłon warszawa, pranie rolet rzymskich, pranie firan

Jak wygląda nasza usługa kompleksowego prania zasłon?

Pewnie zastanawiasz się jak dokładnie będzie wyglądał nasz serwis Twoich dekoracji okiennych. Zacznijmy od odbioru. Po tym jak skontaktujesz się z nami i zamówisz usługę, przyjedzie do Ciebie nasz technik, zdejmie dekoracje, oraz poda dokładną cenę czyszczenia Twoich dekoracji.

Odświeżenie tego co już masz...

Pewnie zastanawiasz się jak dokładnie będzie wyglądał nasz serwis Twoich dekoracji okiennych. Zacznijmy od odbioru. Po tym jak skontaktujesz się z nami, przyjedzie do ciebie nasz technik, zdejmie dekoracje, oraz poda dokładną cenę czyszczenia twoich dekoracji. (wstępną wycenę dostaniesz przy kontakcie telefonicznym/mailowym) Następnie twoje dekoracje zostaną przetransportowane do pralni, gdzie przejdą wszystkie dedykowane do materiału procesy żeby były idealnie czyste i pachnące. Później jeżeli będą potrzebowały napraw, trafią do naszej szwalni gdzie zajmie się nimi nasz zespół krawcowych. Gotowe, czyste i jak nowe dekoracje przywieziemy do Ciebie, zawiesimy i wyprasujemy. Jeśli będą jakieś braki w częściach karnisza także oczywiście to uzupełnimy.

Lanadol Wet Cleaning - czyli jak prane są Twoje dekoracje okienne?

W jaki sposób są prane twoje zasłony, firany, rolety rzymskie? Zaufaliśmy profesjonalistom. Pralnia ekologiczna Aquar swoje usługi świadczy ze szczególnym uwzględnieniem precyzyjności, terminowości oraz ekologii. Z myślą o zdrowiu oraz naturalnym środowisku Pralnia Aquar zainwestowała w nowoczesną, jedyną w tej branży, proekologiczną technologię „wet cleaning” LANADOL. Czyszczenie w tej procedurze oparte jest na czyszczącej sile wody i delikatnych środkach powierzchniowo czynnych. W odróżnieniu od czyszczenia chemicznego, na włóknach nie pozostają żadne szkodliwe substancje, dlatego system ten jest szczególnie polecany dla dzieci i alergików. Tkaniny czyszczone w technologii „wet cleaning” LANADOL utrzymują czystość oraz kolory na dłużej, są miłe w dotyku, zachowują swoją formę i kształt oraz długo pozostają świeże i pachnące.

pralnia ekologiczna

Czyszczenie w procedurze LANADOL:

  • nie zawiera rozpuszczalnika,
  • spełnia wszystkie wymogi wyróżnienia ekoznakiem „Błękitny Anioł”,
  • nie zawiera fosforanów,
  • przeszło testy dermatologiczne potwierdzone ekspertyzą.

A to tylko część wszystkich starań aby twoje dekoracje okienne były bezpieczne dla ciebie i naszego środowiska🌍

Dlaczego dokładne wypranie zasłon domowym sposobem może być trudne?

Kiedy zdecydujesz się na samodzielne wyczyszczenie swoich zasłon, firan czy rolet rzymskich musisz się liczyć, że raczej nie będzie to proste zadanie. Tym bardziej jeżeli dekorują one okna dużych rozmiarów. Wtedy już na pewno twoje zasłony nie wejdą do pralki. Następnym etapem będzie wprasowanie takich gigantów domowym żelazkiem. Jeżeli popatrzysz jak od nowości wieszamy firany lub zasłony na twoim oknie, do ich wyprasowania używamy przenośnych prasowalnic o bardzo dużej mocy. Używając do tego żelazka które można kupić w każdym markecie, można łatwo zaciągnąć tkaninę.

Wyprasowanie sporych zasłon szytych na taśmie marszczącej, wymaga trochę wprawy. Również w upinaniu przyda się wiedza, żeby ponownie uzyskać efekt WOW. Podczas użytkowania zasłon mogą powstać także różne uszkodzenia. Przykładowo po kilku latach intensywnego użytkowania zasłon na oknie balkonowym może sie zadaryzc ze jakiś haczyk sie wypruje. Nie naprawione, przez takie drobiazgi, zasłony firany czy też rolety rzymskie tracą swój kształt i urok. Takie dekoracji od razu po wypraniu są przez nas naprawiane, co praktycznie jest niemożliwe bez umiejętności i profesjonalnego sprzętu.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.