Karnisz Na Okno Narożne
Darmowy pomiar i montaż

Jako firma zajmująca  się kompleksową aranżacją okien mamy bardzo duże doświadczenie w praktycznym i efektownym dekorowaniu okien narożnych. Jeśli szukasz karniszy na takie  okno, to bardzo dobrze trafiłeś/trafiłaś. W naszej ofercie posiadamy od karniszy szynowych ks, elektrycznych aż po rurowe. Na tej stronie opisujemy wszystkie aspekty wyboru karnisza właśnie na okno narożne.

Karnisz Na Okno Narożne
Darmowy pomiar i montaż

Jako firma zajmująca  się kompleksową aranżacją okien mamy bardzo duże doświadczenie w praktycznym i efektownym dekorowaniu okien narożnych. Jeśli szukasz karniszy na takie  okno, to bardzo dobrze trafiłeś/trafiłaś. W naszej ofercie posiadamy od karniszy szynowych ks, elektrycznych aż po rurowe. Na tej stronie opisujemy wszystkie aspekty wyboru karnisza właśnie na okno narożne.

Karnisze ks na okno narożne

Karnisze ks są zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem na wiszenia firan lub zasłon w Polsce. Dzięki swojej wysokiej jakości, trwałości oraz stosunkowo niskiej cenie zdecydowanie dominują nad każdego innego typu szynami sufitowymi. Dzięki minimalistycznemu wyglądowi, świetnie sprawdzają się nie tylko we wnęce sufitowej ale także zamontowane bezpośrednio na jego płaszczyźnie. Ich budowa także umożliwia bardzo łatwe gięcie. To w szczególności sprawdza się świetnie w aranżacji okien narożnych. Ale o gięciu opowiemy zaraz. 

Szyny ks świetnie sprawdzają się przy dekoracji małych i średnich okien narożnych. (dla nas średnie okno to np 260 x 300cm) W ich przypadku  ręczne przesuwanie zasłon lub firan będzie na pewno nie sprawiało większych problemów.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie naszych klientów

Dobra
Na podstawie 106 opinii
Wiktoria Staszczuk
Wiktoria Staszczuk
Zasłony wyszły przepiękne, kontakt bezproblemowy. Najlepsza współpraca jak dotąd, a z wieloma fachowcami mieliśmy do czynienia 🙂 bardzo polecamy Tym bardziej, że zasłony mają nietypowy wielki format i są elektryczne, a wiele firm nam odmówiło.
Ewelina Gubańska
Ewelina Gubańska
Trafiliśmy do P.Małgosi po roku od pierwszych wycen trzech innych firm . Myśleliśmy ze nie stać już nas na taki wydatek . Fakt dom duży i dużo okien ! Tu okazało się że wycena wychodziła 1/3 ceny innych firm na tych samych materiałach ! Pani Małgosia przemiła sympatyczna osoba, która umie doradzić i umie słuchać , nie wciska najdroższego, ale umie wyśrodkować. Efekt dom prezentuje się przepięknie, każdy kto wchodzi od razu docenia efekt jej pracy . Po roku znowu poprosiliśmy o pomoc przy sypialni i pokoju córeczki- efekt znów przerósł nasze oczekiwania . Polecam polecam polecam !
Grzegorz Sieg
Grzegorz Sieg
Świetna robota. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi klienta oraz wykonania dekoracji👌
Daria Przybylska
Daria Przybylska
Świetna jakość szycia, szeroki wybór tkanin oraz bardzo indywidualne podejście do klienta.
Adam Solarek
Adam Solarek
Jakość, rzetelność to są cechy które charakteryzują Zespół Pani Małgorzaty. Ze względu na cenny profesjonalizm, współpraca z Zespołem Pani Małgorzaty to przyjemność.

Karnisze elektryczne na okno narożne

Podobnie prezentująca się alternatywą dla szyn ks ale dającą zdecydowanie więcej możliwości są karnisze elektryczne. Dzięki tym systemom przesuwanie zasłona z twojej strony ogranicza się do jednego kliknięcia na pilocie radiowym, panelu ściennym lub w aplikacji mobilnej. W tej aplikacji możesz także zaprogramować godzinę odsłonięcia lub zasłonięcia okien. Świetnie sprawdzi się to w przypadku okien narożnych w sypialni. Tam ta funkcja może bardzo pomóc w porannym wstawaniu. Karnisze elektryczne szczególnie świetnie sprawdzają się na dużych, wysokich oknach narażonych. Jak na realizacji którą prezentujemy na ten tornie, ręczne przesuwanie zasłon welurowych na tak wysokim i szerokim oknie byłoby  zupełnie niepraktyczne na co dzień. Co więcej kiedy ciągniemy zasłony, mimowolnie odrobinę się gniotą, przez co po dłuższym czasie mogą stać się dosyć nieświeże. Cały problem eliminują karnisze elektryczne.

jasna firanka na stole w salonie z sofą
firanka na oknie z karniszem elektrycznym

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Karnisze rurowe na okno narożne

Kolejną alternatywą są karnisze drążkowe. Podobnie jak szyny ks są bardzo podatne na gięcie. Za ich pomocą można bardzo dokładnie wypłacić narożnik. Świetnie prezentują się one zarówno przy montażu do ściany oraz do sufitu. Karnisze rurowe bardzo dobrze sprawdzą się w stylach takich jak klasyczny czy retro. W przypadku stylu klasycznego mogą być to złote, straszone dekoracyjne karnisze. Do stylu retro za to proste karnisze w kolorze miedzianym nieco przypominające rurki instalacji wodnej.

Karnisz drążkowym na ścianie
Karnisz drążkowy do salonu z bliska

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

firany do pokoju

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Gięcie karniszy na okna narożne

Bardzo podobnym rozwiązaniem, które również my szeroko stosujemy jest gięcie karniszy na okno narożne. W przypadku każdego z typów karniszy daje ono odrobinę inny efekt oraz właściwości. Zacznijmy może od standardowych szyn ks. Gięcie szyny ks pomaga w nadaniu płynności i regularności dekoracjom po zasłonięciu okna. Szczególnie dobrze jest to w przypadku firan lub zasłon uszytych na systemie wave.Tak jak realizacji poniżej dzięki wygięciu szyny, firanki płynnie przechodzą między oknami narożnika a ich łączenia są praktycznie niewidoczne. Karnisze ks są niezwykle podatne na gięcie dlatego też nawet w przypadku najbardziej wymyślnych narożników , będziemy w stanie perfekcyjnie je dogiąć. 

Zdecydowanie mniej podane  są karnisze elektryczne. Wynika to zwyczajnie w większej grubości oraz bardziej rozbudowanego przekroju szyny. Dzięki wygięciu karnisza w narożniku, oszczędzamy na ilości silników elektrycznych, przez co koszt dekoracji okna będzie trochę mniejszy. Jedynym minusem gięcia karniszy elektrycznych, jest większa przestrzeń jaką takie zabierają z wnętrza. W przeciwnie do szyn ks karnisze elektryczne wyginamy w luk o dosyć dużym promieniu, przez co zasłony będą znajdować się jakieś 20-30 cm od narożnika.

Wnęka/maskownica pod karnisz na oknie narożnym

Bardzo ważnym aspektem przy oknach narożnych są maskownice lub wnęki w których często montujemy karnisze. Chcielibyśmy dać ci ci trochę przykładów jak to zrobić. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest budowa wnęki lub maskownicy pod kątem prisem. Taka będziemy miła 15cm szerokości dla samej zasłony/firanki oraz 25 dla firanki i zasłony. W taką możemy zamontować dwa karnisze elektryczne/ szyny ks lub wygiętą ks. Drugim, bardziej kosztownym ale równie efektownym rozanniem jest wnęka poprowadzona po łuku. Takie dedykowane są dla karniszy elektrycznych. Dzięki nim możliwe jest umieszczenie wygiętego w łuk karnisza. Proces ich budowy jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, ponieważ taka budowana jest na podstawie promienia gięcia karnisza. Dlatego też o planie budowy takiej musimy widzieć przed konstrukcją sufitu. Przykład ten wnęki możesz zobaczyć na naszej realizacji poniżej. Tam karnisz elektryczny obsługuje bardzo duże oka naroże. Zasłony welurowe podświetlone ledami umieszczonymi we wnęce, wyglądają po prostu obłędnie.

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.