Jak zamontować karnisz na skosy?

Jak zamontować karnisz na skosy? Jest kilka sposobów które opisuję poniżej, ale na dobrą sprawę to bardzo proste. Trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie jaki efekt chcemy osiągnąć? Czy chcemy powiększyć optycznie nasze pomieszczenie? Czy karnisz ma pełnić funkcje dekoracyjne czy tylko być miejscem mocowania zasłon? Za chwilę wszystko będzie jasne 🙂

Karnisz na skosach - jak do tego podejść?

Przede wszystkim – czy konieczny będzie karnisz? Jest wiele ciekawych rozwiązań które możemy zastosować zamiast karnisza. Np. medaliony bądź zwykłe haczyki. Karnisz jednak ma swoje zalety.

Odpowiedz sobie na pytanie czy będziesz często zasłaniać i odsłaniać zasłony w tym miejscu? Jeżeli tak – wybierz karnisz. W innym przypadku możesz zdecydować się na inne rozwiązanie.

Jeżeli w Twoim przypadku karnisz jest jedyną opcją, to mam jest kilka rzeczy o których warto pamiętać. Pierwsza to podążanie za linią skosu. To bardzo istotne ze względów estetycznych. Ciąg dalszy w następnym akapicie.

Ciekawe rozwiązania karniszy na skosach.

Kolejną rzeczą godną uwagi jest sposób dekoracji w zależności od okoliczności – czyli z jakim oknem i skosem mamy do czynienia. Przy pojedynczym skosie rozwiązanie wydaje się oczywiste. Montujemy karnisz pochyło i blokujemy ostatni haczyk tak żeby zasłona się nie zsunęła.

Ważne żeby utrzymać skos czyli kąt zawieszenia karnisza powinien być taki sam jak kąt skosu. Trzeba pamiętać, że dobrym rozwiązaniem na podwójnym skosie jest odpowiednio dopasowana poprzeczka. Można ją zamówić przez Internet bądź u lokalnego rzemieślnika.

Czasami warto nie dekorować

Przewiń do góry