Elektryczne Panele Japońskie ⋆ Cechy Paneli Japońskich 2021

Elektryczne panele japońskie w najnowszym wydaniu!

Elektryczne panele japońskie przeszły niedawno metamorfozę. Ich styl znacznie się poprawił, a to za sprawą nowego rozwiązania jakim jest system EaseIN i EaseOUT. Polega to na tym, że silnik nieco zwalnia pod koniec pracy. W momencie kiedy panel “dojeżdża” do końca szyny – silnik wychamowuje powoli co wygląda niesamowicie gładko. Nie powoduje to szarpnięć i kołysania paneli. Zachęcamy do zobaczenia na żywo możliwości nowych systemów.

Dlaczego polecamy panele japońskie?

Chociaż główna cecha paneli Japońskich to ich prostota, to oczywiście nie mam tu na myśli tylko stylu. Panele tworzą surowy klimat, a wnętrza w których zostaną zastosowane nabiorą typowo Japońskiego, powściągliwego charakteru.

Oczywiście, nie wszędzie pożądamy tego efektu.

W wyniku tego, że panele świetnie sprawdzą się w stylach stawiających na prostotę formy jak np. styl skandynawski, oczywiście polecamy je również osobom lubiącym minimalizm.

Istotnie, genialnie wyglądają w salach konferencyjnych czy przestrzeniach biurowych firm nastawionych na nowoczesność oraz które chcą zaznaczyć swój ład korporacyjny choć nie tylko. Do dzielenia przestrzeni, bardzo często wykorzystywane są też w domach i mieszkaniach prywatnych. Dzięki nim, przykładowo w apartamentach typu studio, możemy prostym sposobem odgrodzić sypialnie od reszty pomieszczenia.

Swoja popularność zawdzięczają, także dzięki różnym kompozycjom kolorów, które można z nimi zrobić. Panele japońskie, nie muszą być tylko jednolitą ścianą. Każdy z paneli możemy wykonać z innej tkaniny w innym kolorze. Ta opcja świetnie sprawdza się w każdym stylu, od vintage aż po glamour.

Budowa elektrycznych paneli japońskich.

Istotnie, chociaż na pierwszy rzut oka panele japońskie z wyglądu są  jakby były wykonane z tworzywa to nie –  oczywiście, panele Japońskie wykonane są z tkanin. Chociaż mamy tu dowolność to najczęściej są wykonane z tkanin o 100 %-owej zawartości poliestru. Choć ma to znaczenie głównie ze względu na łatwość utrzymania czystości. W związku z tym również małe wymagania co do konserwacji.

Oczywiście, nowoczesne budownictwo stawia teraz na duże przeszklone przestrzenie, które mogą stanowić wyzwanie dla projektantów. Dlatego, to rozwiązanie, które charakteryzuje duża estetyka, prostota i nadawanie pomieszczeniu unikatowego charakteru, powinny zdobić panele japońskie. Kończąc, elektryczne panele Japońskie są napędzane silnikiem elektrycznym o bardzo prostej budowie. Oczywiście, są energooszczędne i stosunkowo do rozmiarów – dużej mocy. Godne uwagi jest to, że sterowane są drogą radiową. Chociaż służy do tego panel montowany na ścianę, można też skorzystać z aplikacji na telefonie z androidem lub iosem.

Jednym, z ważnych elementów paneli japońskich, jest znajdujący się w ich dolnej części obciążnik. Jest on odpowiedzialny, za kształt oraz funkcjonalność paneli. Do wyboru dla naszych klientów, mamy dwa typy – aluminiowe oraz z tworzywa sztucznego. Do lekkich firanek, lepiej sprawdzą się cięższe- aluminiowe. Wtedy, nawet gdy panele znajdują się na oknie tarasowym, pomimo powiewów wiatru będą się tylko delikatnie poruszały. Do tkanin zasłonowych, wystarczą obciążniki plastikowe. Te tkaniny, same w sobie mają dosyć sporą wagę, więc dodatkowe obciążenie jest raczej zbędne.

Nasze panele japońskie, bez przeszkód można też podłączyć do każdej instalacji inteligentnego domu.

Najważniejsze cechy paneli japońskich - w skrócie...

Proporcje...

To jaką szerokość będą miały nasze poszczególne panele, zależy od proporcji w pomieszczeniu. Przykładowo w niewysokim pomieszczeniu, w którym sufit mamy na wysokości ok 2,2m świetnie sprawdzą się panele o szerokości co najwyżej 50-55cm.

Zdecydowanie, optycznie podwyższą nasze pomieszczenie, dzięki czemu będzie wydawało się bardziej przestronnym. Proporcjonalnie do wyższych pomieszczeń, przykładowo wysokich na 3 metry i więcej możemy uszyć panele japońskie o szerokości 60-65cm.

Będą wyglądały one bardzo solidnie i idealnie wpasują się w charakter jaki tworzą, wysokie wnętrza. To dość istotne żeby dobrać szerokość paneli do wysokości wnętrza bo efekt wizualny, który chcemy dzięki nim uzyskać – powinien być niesamowity i zachwycający.

Parkowanie, czyli ile miejsca potrzebują panele?

Kolejną kwestią, jaką trzeba wziąć pod uwagę wybierając panele japońskie jest ilość miejsca jaką potrzebują na „zaparkowanie”. Nie ma się tutaj jednak czym martwić. Średnia szerokość potrzebna na zaparkowanie zasłony to około 30cm. Więc na okno o szerokość 4m, po dwóch stronach będzie potrzebne ok 60cm. 

Bardzo podobnie jest w przypadku paneli japońskich. Licząc, że średnia szerokość panelu japońskiego to 60cm, to na symetryczne zaparkowanie na takim oknie po obu stronach dwóch paneli, będzie potrzebne jakieś 65cm. Te dodatkowe 5 cm wynika z tego że zsunięte panele japońskie, nie nachodzą idealnie na siebie.

Jest to tylko i wyłącznie efekt ich budowy. Co do sposobów, na jakie możemy zaparkować panele japońskie to mamy dwa: po prawej/lewej stronie lub obustronnie. Przy parkowaniu obustronnym, nie musi być tez symetryczne. Przykładowo w konfiguracji trzy panele po prawej i dwa po lewej. Nie ma prawie żadnych ograniczeń.

Szybkość paneli japońskich...

Omawiając elektryczne panele japońskie, ciężko było by ominąć kwestię ich prędkości. Nie są one może demonami szybkości, gdyż przesuwają się ok 12cm/s. To przecież strasznie wolno!

Wolno? Spójrzcie tylko na film powyżej. Co prawda nie mogą równać się z karniszami elektrycznymi, które mkną 16cm/s ale i tak wygląda to niezwykle efektownie. Jednak ma to też swoje plusy.

Dzięki temu, że silnik chodzi na trochę niższych obrotach, to dźwięk jaki wydaje jest zdecydowanie cichszy niż w przypadku karniszy elektrycznych, a to ma wpływ na nasze samopoczucie.

Świetny sposób prezentacji tkaniny...

Spora płaszczyzna, jaką tworzą panele japońskie, jest idealnym miejscem w którym dokładnie można pokazać walory tkaniny. Oprócz pokazania samej jej faktury, w przypadku tkanin z nadrukowanymi bądź wypalanymi wzorami, działają jak istny billboard dekoracyjny.

Idealnie prezentują, to co projektanci chcieli wyrazić we wzorze tkaniny. W przypadku wzorów wypalanych, ma to jeszcze jeden atut. Chodzi o grę światła. W tkaninach wypalanych, w miejscach w których mamy wzór, tkanina jest dużo cieńsza niż na reszcie bazy.

Dlatego też, w tych miejscach światło przechodzi zdecydowanie mocniej. W połączeni idealnym kontem padania światła, który umożliwiają panele japońskie, wzory te stają się super widoczne i wyraźne. Ma to wpływ na ogólny, dobry odbiór naszego wnętrza.

Przykładowe tkaniny na panele japońskie...

Corcel

Corcel to tkanina firankowa siatkowa. Wydaje się, że składa się z delikatnych koralików, ale to efekt bardzo ciekawego splotu. Ma delikatny połysk. Świetnie sprawdza się jako tkanina na panele japońskie ponieważ jest bardzo przewiewna, wpuszcza również dużo światła, a przy tym daje dużo intymności. Izolują również od wszelkiego rodzaju owadów 🦟

Kalcet

Wspaniale prezentuje się jako panel Japoński oraz firanka. Dzięki jej strukturze można uzyskać świetny efekt. Przejście gradientowe od koloru szarego lub kremowego w biały, dodatkowo postrzępione, tworzy niesamowity efekt wizualny. Dzięki niemu pomieszczenia stają się większe a jednocześnie przytulne. Często wybierany jest jako jedyny element dekoracji okiennej.

Hornet

Tkanina firankowa Hornet świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Bardzo popularny wzór nawiązujący do plastra miodu. Idealnie nadaje się do stylu nowoczesnego jak i glamour. 

Samblert

Tkanina dekoracyjna o bardzo regularnym i twardym splocie. Idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz świetnie uzupełniając ten styl. Jest to bardzo regularna tkanina której piękno drzemie w barwie. Panele Japońskie wykonane z tej tkaniny posłużą długo i bezproblemowo.

Libnet

Tkanina typu linen-look. Świetnie sprawdzi się w jasnym, nowoczesnym wnętrzu. Wspominamy o niej również w zakładce rolety rzymskie, ponieważ wykonane z tego typu tkanin nadadzą naszemu wnętrzu prywatności oraz wpuszczą dużo światła w ciągu dnia. Podobnie w przypadku paneli Japońskich, jednak tutaj można ją podziwiać w pełnej okazałości.

Minusy paneli japońskich...

Jak każda rzecz, panele japońskie mają także swoje minusy. Jednym z nich jest brak możliwości rozłożenia paneli na oknie w różnych odległościach. W przeciwieństwie do ich manualnej wersji, poszczególne panele muszą być złączone ze sobą. To nieco ogranicza nasze zapędy dekoracyjne.

Kolejny minus to złożoność ich budowy. W przeciwieństwie do firan i zasłon na karniszach elektrycznych, na nich nie możemy powiesić się ani oprzeć. Panele mają sporo, delikatnych ruchomych elementów, które z pewnością nie wytrzymają dodatkowych chociażby 50 kilogramów.

Jednak nie ma się o co martwić! Jako że do wszystkiego podchodzimy kompleksowo, o wszystkie te sprawy zadbaliśmy. Na panele japońskie, udzielamy 5 lat gwarancji, więc jeżeli coś „strzeli”, w mgnieniu oka się tym zajmiemy, a nasi specjaliści usuną awarię.

Tkaniny "roletowe", a panele japońskie?

Popularną praktyką w miejscach, w których praktyczność i łatwość w konserwacji stawiamy na pierwszym miejscu, jest wybór tkanin “roletowych” na panele japońskie. Jak pewnie wecie, rolet zwijanych się nie pierze.

Jest tak gdyż tkaniny stosowane do ich tworzenia są bardzo dobrze zaimpregnowane. (przez to też sztywne) Dzięki temu, czyszczenie rolet zwijanych polega tylko na wytarciu od czasu do czasu kurzu oraz przetarciu mokrą szmatką.

Te same właściwości możemy więc przenieść na panele. Uzyskamy przez to też twardy i sztywny look. Nawet najlepiej uszyte i wyprasowane tkaniny zasłonowe nie będą sprawiały wrażenia tak twardych jak “roletowe”.

Podsumowując...

A jak panele japońskie prezentują się w stosunku do innych dekoracji? Są one czymś pomiędzy zasłonami a roletami zwijanymi.

 Prostsze w formie od zasłon za to bardziej efektowne niż rolety zwijane. Właśnie to tworzy je idealnymi dekoracjami okien, do wnętrz 21 wieku.

Nie wiesz co myśleć? Ciągle się wahasz?

Jest taniej niż myślisz! 🙂

Skorzystaj z darmowej wyceny!

zapraszamy na nasze social media

Przewiń do góry