Karnisz do zasłon zaciemniających
Decydując się na aranżacje okien za pomocą zasłon zaciemniających, aby wykorzystać ich możliwości na 100% bardzo ważnym czynnikiem będzie dobór odpowiedniego karnisza. Jako firma z ponad 30 letnim doświadczeniem w dekoracji okien, na tej stronie opowiemy ci jakie typy karniszy oferujemy naszym klientom przy wyborze zasłon zaciemniających oraz o innych aspektach wieszania dekoracji całkowicie blokujących światło słoneczne.
Oto nasz proces
Kontakt z firmą
Decydując się na aranżację okienną, skontaktuj się z nami w celu rozważenia pomysłów, dopracowania wizji czy doboru tkanin.
Wstępna wycena
Po określeniu wymagań i oczekiwań klienta kluczowe jest wykonanie wyceny, która będzie powodem zadowolenia obydwu stron.
Pomiar okien
Ustalenie wszystkich aspektów formalnych to furtka do pomiaru okien, który jest niezbędny, aby aranżacja była estetyczna i dopracowana.
Montaż dekoracji
Ostatni krok to montaż dekoracji, do którego przystępujemy z maksymalnym skupieniem, profesjonalizmem i doświadczeniem.
Jak pracujemy nad dekoracją okien?
Nasza firma zajmuje się kompleksową aranżacją okien. Dobór odpowiedniego karnisza do potrzeb naszego klienta, to dla nas “oczywista oczywistość”. Z nami wybierzesz tkaniny na swoje zasłony. Pomożemy Ci w wyborze najlepszego systemu zawieszenia oraz karnisza. Dokonamy pomiarów i doradzimy Ci jak najlepiej przygotować miejsce do zawieszenia twojego karnisza. Kiedy wszystko będzie gotowe zamontujemy karnisz, zawiesimy oraz wyprasujemy Twoje zasłony – żeby wyglądały perfekcyjnie.
Jaki karnisz do zasłon zaciemniających?
Przejdźmy do konkretów. To jakie karnisze w końcu dobrze sprawdzą się w przypadku zasłon zaciemniających? Poniżej opisujemy tobie trzy typy, które stosujemy w przypadku 90% naszych realizacji z takimi zasłonami właśnie.
Karnisze ks do zasłon zaciemniających
Karnisze KS do zasłon zaciemniających omówimy na samym początku nie bez powodu. To właśnie one aktualnie są najczęstszym wyborem do zawieszenia każdego typu firanek i zasłon. Decyduje o tym klika czynników. Jest nim na pewno prosta budowa i niezawodność. Szyny te są produkowane z aluminium malowanego proszkowo. Są one bardzo wytrzymałe, nie deformują się i zapewniają łatwość przesuwania dekoracji. Do tego szyny ks dosyć łatwo można wygiąć pod potrzeby danego okna. Szyny ks są także bardzo łatwe w montażu. Ogranicza się on do zamontowania co ok 0,5m metalowych uchwytów a następnie wciśnięcia w nie wcześniej przygotowanej szyny. Cena szyn ks jest także bardzo atrakcyjna gdyż wynosi ok 70zł brutto/m z montażem.
W przypadku zastosowania ich do zawieszenia zasłon zaciemniających bardzo dobrze sprawdza się na “gołym suficie” jak i we wnęce sufitowej lub za maskownicą. W pierwszym przypadku w połączeniu z systemem zawieszenia “flex”, twoje zasłony zaciemniające będą zachodziły na szynę, przez co po zasłonięciu dekoracji górą nie będzie wpadało praktycznie żadne światło. Kiedy zamontujemy szyny ks na zasłony zaciemniające we wnęce sufitowej, również uzyskamy całkowite zaciemnienie. Taka wnęka stworzy także świetny efekt jakby zasłony “wypływały z sufitu”.
Realizacje
Karnisze elektryczne do zasłon zaciemniających
W tych pomieszczeniach w których są zasłony zaciemniające bardzo często nasi klienci decydują się na karnisze elektryczne. Takim pomieszaniem jest na przykład sypialnia. Tam zasłony zaciemniające blokują większość światła tak żeby niezależnie od sposobu funkcjonowania można było również przespać się w ciągu dnia. Warto również wspomnieć o funkcji budzika zasłonami. Po prostu zaprogramuj swoje zasłony na konkretną godzinę, a w zależności od tego co wybrałeś/aś – zasłony rozsuną się bądź zasłonią okno. Ułatwia to uzyskać odpowiedni rytm snu.
Aby uzyskać pełne zaciemnienie w przypadku karniszy elektrycznych będzie wymagana wnęka sufitowa lub maskownica. Bez niej nie będzie możliwe pełne zaciemnienie. Z budowy karniszy elektrycznych wynika że zawsze będzie wpadało odrobinę światła między samą zasłoną a karniszem oraz przez szczelinę miedzy szybą a sufitem. Wnęka lub maskownica temu zaradzą.
Czytaj więcejmniej
Karnisze podtynkowe do zasłon zaciemniających
Karnisze podtynkowe to dosyć specyficzne rozwiązanie, które wymaga wcześniejszego przygotowania. Karnisze podtynkowe to nic innego jak specjalnie zaprojektowana szyna aluminiowa do montażu we wczesnej wykonanej w suficie bruździe.
Aby zredukować praktycznie do zera światło wpadające między zasłoną a szyną, podobnie jak w przypadku karniszy ks i elektrycznych polecimy system flex. Dzięki niemu zasłonę możemy podciągnąć tak aby licowała się z szyną, tudzież z sufitem. Tworzy to efekt jakby taka zasłona zaciemniająca ”lewitowała w powietrzu”. Taki efekt możesz zobaczyć na zdjęciu obok. Tutaj zasłony wykonane z weluru, akurat nie dają całkowitego zaciemnienia ale świetnie widać na tym jak taka zasłona przylega do sufitu.
Jak zawiesić zasłony zaciemniające by nie wpuściły światła bokami?
Aby wyeliminować praktycznie każdą szczelinę przez którą może wpadać światło powstało kilka sprytnych rozwiązań. Tym używanym w bardzo dużej części naszych realizacji są długie prowadnice końcowe. A co to takiego? W przypadku karniszy elektrycznych, zasłona przesuwna jest przez tak zwaną prowadnicę. Kiedy karnisz zasłona się do środka mamy ich po jednej na stronę. Im dłuższe ramię będzie miła taka prowadnica, tym bardziej zasłony będą zachodziły na siebie. Eliminuje to praktycznie szczelinę między bokami po ich zasłonięciu.
W przypadku szyn KS na zasłony zaciemniające, bardzo podobny efekt uzyskujemy przez wygięcie szyny tak aby każda z zasłon nachodziła na drugą.
Pozostaje jeszcze kwestia światła wpadającego przez szczelinę między zasłoną zaciemniającą a podłogą. To eliminujemy w bardzo prosty sposób. Wystarczy że zasłony będą o 15-20 cm “za długie”. Takie leżące dekoracje, całkowicie eliminują szczelinę a efekt wizualny jakie tworzą ociepla pomieszczenie oraz nadaje mu szyku.