fbpx

Zasłony termiczne

Perfekcyjne dekoracje okienne

Zasłony termiczne to gorący temat. Jako że gospodarka cieplna pomieszczeń to już od lat palący problem, stworzyliśmy dla was ciekawe rozwiązanie. Chodzi o dekorację okien, która jednocześnie zaoszczędzi sporo ciepła. Na tej stronie, opiszemy wam wszystko co związane z zasłonami termicznymi a ponadto zrobimy to na podstawie dosyć ciekawej realizacji.

Realizujemy zamówienia w całej Polsce.
Tak pracujemy

Oto nasz proces

Kontakt
z firmą

Decydując się na aranżację okienną, skontaktuj się z nami w celu rozważenia pomysłów, dopracowania wizji czy doboru tkanin.

Wstępna
wycena

Po określeniu wymagań i oczekiwań klienta kluczowe jest wykonanie wyceny, która będzie powodem zadowolenia obydwu stron.

Pomiar
okien

Ustalenie wszystkich aspektów formalnych to furtka do pomiaru okien, który jest niezbędny, aby aranżacja była estetyczna i dopracowana.

Montaż
dekoracji

Ostatni krok to montaż dekoracji, do którego przystępujemy z maksymalnym skupieniem, profesjonalizmem i doświadczeniem.

Jak zasłony termiczne wpływają na temperaturę w pomieszczeniu?

Stosując na oknach, drzwiach, przejściach i gdziekolwiek się da nasze zasłony termicznie, zapobiegamy wpuszczaniu zimna do dalszej części pomieszczenia. A bardziej dokładnie? Jeżeli zamierzasz ustawić kanapę z fotelami na krańcu twojego pokoju i/lub ogrodu zimowego, zapobiegniesz temu zimnemu powiewowi w grudniowe noce oraz zaoszczędzisz trochę na zużyciu energii. System ogrzewania wspomagają zasłony termiczne w celu utrzymania komfortowej dla ciebie temperatury. To samo tyczy się zastosowania zasłon na oknach. Jeżeli wyczujesz, że twoje okna nie są w pełni izolujące cieplnie możesz zawiesić w swojej sypialni takie zasłony. Zatrzymają one “powiewy” zimna, a swoim charakterem nadadzą uroku Twojemu wnętrzu.

Jak zbudowane są zasłony termiczne?

To w jaki sposób skonstruowane będą twoje zasłony termiczne, zadecyduje o ich właściwościach ochrony twojego wnętrza przed zimnem. Tutaj warto poświęcić dłuższą chwilę. Ogólnie, można przyjąć że im więcej warstw będą mieć takie zasłony tym lepiej. No dobra ale ile? My przyjmujemy trzy warstwy, które można podzielić na:

  • Dekoracyjną – Tą część twojej zasłony termicznej będziesz widzieć na co dzień. Tą warstwę wykonujemy z wybranej podczas spotkania z Tobą tkaniny, która ma dobrze komponować się z innymi elementami twojego wnętrza. Jednakże grubość tej warstwy także wpłynie na działanie zasłon. Dlatego też bardzo często nasi klienci decydują się by wykonać ją z różnego rodzaju weluru o grubości 270-350 g/m2. Taka tanina, oprócz tego że wygląda obłędnie we wnętrzach, i swoim charakterem powoduje że stają się bardziej przytulne to jeszcze świetnie pomaga w jego termoizolacji.
  • Izolacyjną – Warstwa izolacyjna takich zasłon to pewnie ta która cię najbardziej interesuje. Jest bardzo  miękką tkaniną bawełnianą. Bardzo podobna do tkaniny z której szyte są popularne, flanelowe koszule, ale jest znacznie grubsza i zdecydowanie lepszej jakości. Bawełna której używamy ma ok 180g/m2. Powoduje też że taki zasłony termiczne, stają się puszyste i miękkie.
  • Podszewkę – Wartę przy oknie pełni podszewka. Pełni ona funkcje “pokrywki” dla zasłon termicznych, ponieważ chowa ona za sobą bawełnianą warstwę izolacyjną i zapobiega jej zakurzeniu. Bez podszewki do takiej tkaniny bardzo szybko szybko przyczepiła by się cała masa kurzu, a z białej bawełny zrobiło by się raczej szare mydło. Dobrze dobrana do elewacji budynku oraz ram okien, pełni także funkcję dekoracyjną. Ale od drugiej strony. Chodzi o to, że gdy zasłonięte zasłony termiczne wbijają z elewacji wygląda to przynajmniej nieciekawie. Następnie jeżeli je z nią “zlejemy”, uzyskamy niezwykle nowoczesny look.

Gdzie stosujemy zasłony termiczne?

  • Drzwi – Zasłony termiczne najczęściej wybierane są przez naszych klientów do dwóch rodzajów przejść. Chyba nikt z nas nie lubi kiedy z jakiś powodów nieszczelności w drzwiach powodują w domu lub mieszkaniu, że “nam wieje”. Świetnym rozwiązaniem na to jest oczywiście zbudowanie wiatrołapu. Jest to jednak dosyć kosztowne i pracochłonne rozwiązanie. No i oprócz tego trwa dosyć długo, na co w wielu przypadkach nie możemy sobie pozwolić. Montaż takich zasłon z karniszem i doprasowaniem trwa zazwyczaj około godziny. Jest to nieporównywalnie krócej w stosunku do budowy ścian i montażu drzwi. Więcej o zasłonach na drzwi opisaliśmy w tej zakładce.
  • Na oknach ogrodów zimowych – Ogrody zimowe, które wykonane są w 90% ze szkła. Te jego powierzchnia, nawet gdy jest bardzo dobrze wykonana pod kątem termoizolacji, cały czas pozostaje dosyć zimna. Dodatkowe szczeliny przy montażu paneli przepuszczają sporo zimna. Żeby więc stylowo ograniczyć wypływ ciepła, często do ogrodów zimowych dostarczamy zasłony termicznie.
  • Oddzielenie pomieszczeń – Zasłony termicznie bardzo często służą naszym klientom do oddzielania pomieszczeń, które trzymają trochę gorzej ciepło. Przykładowo takim może być wspominany wcześniej ogrod zimowy. Aby dodatkowo wzmocnić ochronę pomieszczenia przed zimnem w Grudniowe wieczory, dodatkowo pomieszczenie możemy odgrodzić takimi zasłonami termicznymi. Takie rozwiązanie wygląda po prostu świetnie, ponieważ tak zaparkowane zasłony w ciągu niczym ruchome ścianki dnia dodatkowo wyznaczają granice pomieszczeń.
  • Przy oknach nie dających wystarczającej izolacji – Bardzo często zdarza się, że nasi klienci podczas dobierania zasłon termicznych skarżą się, że pomimo dosyć niedużego wieku w ich domu/ mieszkaniu (około 20 lat) zastosowane w nim okna przepuszczają sporo zimna. Wtedy zwyczajnie niezbyt opłaca się je wymieniać, ponieważ są one wysokiej klasy, ale aby pomóc im trochę w zimowe noce warto zastosować zasłony termiczne. W takim przypadku będziemy dążyć do tego aby prezentowały się tak jak zwykłe zasłony dekoracyjne.  Nie zmienimy tylko ich grubości. Ale “danie” ich w  każdym styku wnętrz większej grubości zasłon jest potężnym atutem. Takie grube zasłony termiczne, wyglądają przytulanie i po prostu jak mówią klienci “Drogo”. I chyba coś w tym jest 🙂
Zobacz nasze

Realizacje

Zasłony termiczne na pałąku w wejściu do klubu
Dolna cześć zasłon termicznych
Zasłony termiczne w restauracji

Jak wykończone są zasłony termiczne?

Zasłony termiczne bardzo często stosowane są w miejscach, w których na podłodze może się zbierać sporo kurzu i wody. A chyba nikt nie chciałby aby na wierzchu powieszonych zasłonach, po tygodniu na ich spodzie powstały nieładne plamy. Które dodatkowo podczas  ścierania nie chcą zejść… Mamy na to sposób. Wystarczy, że takie zasłony w dolnej części wykończymy eco skórą (poliestrową imitacją skóry zwierzęcej). Takie wykończenie powoduje,  że niezależnie co zasłony złapią od podłogi (no może oprócz kwasów) za przeciągnięciem wilgotnej szmatki wszystkiego się z nich pozbędziemy.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 2 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.