Za długie zasłony, co zrobić? ⋆ Małgorzata Poznań Doradza

Za długie zasłony, co zrobić?

19 marca 2021

Podgląd treści na blogu

Zasłony czy firanki od dawna są jednymi z głównych elementów dekoracji wnętrza, mogą nadać mu charakter, albo całkowicie go zmienić. Jednak źle dobrane zaburzą harmonię i estetykę pomieszczenia. Jednym z częstszych problemów z zasłonami jest ich długość. Nie ma co ukrywać, że patrząc na zasłony w sklepach i supermarketach wyobrażamy sobie jak pięknie wyglądają i aranżują nie tylko okna, ale i cały pokój. Jednak po zakupie okazuje się, że nie jest tak kolorowo jak zdawało się wcześniej – zasłony są za długie przez co  po podłodze walają się fałdy materiału  zbierając brud i kurz.

Za długie zasłony, co zrobić na szybko, czyli upinanie

Jednym z sposobów na za długie zasłony jest ich upięcie.  Jest to co prawda niezbyt funkcjonalne rozwiązanie, działa przy niewielkim nadmiarze tkaniny, ale jest często stosowane. Za pomocą podwiązek i chwostów upinamy materiał po boku okna. Sposób jest bardzo dekoracyjny, ale nie pasuje do każdego stylu, nie każdy rodzaj tkaniny będzie estetycznie wyglądać i poprawnie się marszczyć, zasłania większą część okna, ograniczając dopływ światła dziennego, a zasłony nadal pozostaną za długie i nie będziemy potrafili o tym zapomnieć.

Skracanie zasłon – skuteczne, ale i żmudne rozwiązanie.

Punkty krawieckie najczęściej zarabiają na “za długich” rzeczach, czasem to spodnie, czasem sukienki, ale najczęstszym przypadkiem są firany i zasłony.

Z jednej strony wspieramy lokalne biznesy, jakimi najczęściej są takie miejsca, a to bardzo dobre podejście, ale z drugiej, kupowanie firan czy zasłon w sklepach, traci swoje plusy jakimi są: szybkość, cena i oryginalność. Ten pierwszy przykład wiąże się z tym, że zaraz po zakupie w markecie firany od razu mogą być zamontowane, w razie ich skracania już musimy czekać na dany termin. Drugim minusem jest cena – do tej na metce, musimy doliczyć koszt usługi krawieckiej. Po podsumowaniu często wnioski są jedne – bardziej opłacało się zamówić zasłony szyte na wymiar, niż iść drogą, pozornie, na skróty. Dodatkowo nie ma co ukrywać zasłony na wymiar mogą być unikatem – małe prawdopodobieństwo, że rodzina bądź sąsiedzi kupią takie same. Musimy za to liczyć się z tym, że te marketowe są ogólnodostępne, przez co całe wnętrze straci na oryginalności.

Często sprawa za długich zasłon jest rozwiązywana w domowym zaciszu. Nie zważając na swoje zdolności manualne, chwytamy za igłę i nici wyobrażając sobie pięknie skróconą tkaninę. Po paru godzinach i straconych nerwach okazuje się, że krzywo obcięliśmy materiał szarpiąc go tępymi nożyczkami, krzywo go zszyliśmy, przez co szew wygląda jak górska ścieżka, źle dobraliśmy odcień nici przez co widać z daleka wszystkie poprzednie błędy. Pojawia się najczęściej z tyłu głowy myśl, że trzeba było wybrać zasłony szyte na wymiar.

Drugim rozwiązaniem wydaje się użycie taśmy do podwijania materiałów, należy pamiętać, że wymaga to jeszcze większej precyzji i zdecydowanej ręki, wystarczy, że materiał będzie gruby, a tkanina może nie marszczyć się na dole tak ładnie jak przy standardowym zszywaniu. Taśmę klejącą trzeba wtedy zgrzać żelazkiem z zasłoną, a skończyć może to się spalonym materiałem z deseniem w kształcie żelazka.

Idealne rozwiązanie to idealna zasłona!

Kupno gotowych zasłon czy firan wiąże się z ryzykiem z którym musimy się liczyć. Finał może być taki, że zamiast pięknie udekorowanych okien, mamy stracone nerwy, pieniądze i czas. Czasem warto po prostu posłuchać rad profesjonalistów i w krótkim czasie mieć funkcjonalne i stylowe zasłony, o które zapyta każdy odwiedzający nasz dom gość.  

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.