rolety rzymskie Poznań • modne tkaniny • darmowa wycena

Rolety
rzymskie Poznań

Rolety rzymskie na miarę czasów...

To oczywiste, że rolety rzymskie przeszły długą drogę od momentu swojego debiutu w czasach starożytnych, do tego jak się prezentują dzisiaj. Chociaż ich urok i charakter pozostały niezmienione, to ich budowa przeszła swoistą ewolucję wraz z rozwojem technologii.

W wersji manualnej, rolety rzymskie nadal dominują pod względem swojej niecodziennej estetyki. Żeby wydobyć z nich maksimum potencjału potrzeba jednak doświadczenia i podejścia równie nietuzinkowego.

Jednak, dostępne w naszej szwalni tkaniny to kolekcja wybrana z tysięcy wzorów i rodzajów. Przez 30 lat naszej pracy, nieustannie dążyliśmy do tego, żeby oferować produkt najwyższej klasy,  również osobom o mniej zasobnym portfelu. Chcemy, żeby rolety rzymskie przygotowane z niezwykłą starannością i uwagą, zdobiły okna w całej Polsce i dalej.

Dlatego, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu działalności na klientów prywatnych. Chcemy, żeby nasze wysokojakościowe rolety rzymskie trafiały nie tylko do najlepszych hoteli, ale i do gospodarstw domowych, osób ceniących piękno i harmonię. Dobrze dobrane tkaniny z których szyjemy rolety, są gwarancją naszego sukcesu.

Oczywiście, mechanizmy rolet, to dobrze przemyślane konstrukcje. Działają bardzo lekko, są odporne na uszkodzenia, nie ma z nimi żadnych problemów, Zastosowaliśmy wszelkie poprawne techniki ich wytwarzania. Oferujemy na nie 36-cio miesięczną gwarancję. Możesz być spokojny o ich jakość. Korzystają z nich najlepsze hotele w naszym kraju 😉

Także, nasze rolety rzymskie montujemy na trzy różne sposoby. Możliwy jest montaż do ramy okiennej. Można też zamontować roletę do sufitu. Trzecim sposobem montażu jest montaż na szynach pionowych, które mocujemy do ściany.

Tkaniny zasłonowe - jakie na rolety rzymskie?

Pierwszym rodzajem tkanin na rolety rzymskie, które Państwu przedstawiamy to zasłony wykonane z tkaniny BLACKOUT. Są to zasłony które pozwalają osiągać 100 procent zaciemnienia w  nawet bardzo słoneczne dni. Tkaniny BLACKOUT dzielimy na dwa typy w zależności od technologii ich produkcji.

Typ pierwszy to materiały POWLEKANE. Oczywiście, są one powleczone powłoką gumową (COATED) lub flokiem (FLOCKED).

Drugi typ materiału to materiały TKANE (KITTED BLACKOUT). Są to materiały tkane specjalną metodą o bardzo gęstym splocie. Również potrafią blokować światło słoneczne w 100 procentach.

Kolejnym rodzajem zasłon na rolety rzymskie są zasłony typu DIMOUT (przyciemniające). Ich siła przyciemniania jest zależna w dużej mierze od ich koloru i wacha się między 70-99 procent.

To tkaniny które zaciemniają w stopniu powyżej 85 procent. Mają dodatkowo wplecione czarne nici (nie są one widoczne na zewnątrz tkaniny)

rolety rzymskie Poznań
rolety rzymskie Poznań

Rolety rzymskie BLACKOUT i DIMOUT występują w wielu wariantach i strukturach. Są na przykład tkaniny BLACKOUT o splocie naturalnym, czy też przypominające jedwab. Mamy także tkaniny DIMOUT o na przykład grubym splocie z wplecionymi kryształkami. Świetnie się układają i są najbardziej odpowiednie na rolety rzymskie.

Następnym rodzajem są tkaniny Jacquardowe (żakardowe). Tym mianem określamy wszystkie tkaniny które mają jedną wspólną cechę. Posiadają jakiś wzór.

Mogą być w pasy, kwiaty, figury geometryczne… wszystkie te zasłony określamy jako Jacquardowe. Poza wzorem nie muszą posiadać innych cech, które by je w jakiś sposób wyróżniały.

Zasłony wykonane z tkaniny Jacquardowej sprawiają, że okna i rolety rzymskie wydają się mieć więcej charakteru.

Rodzajem tkanin, które powinny zwracać Państwa szczególną uwagę są tkaniny typu Velvet, czyli welurowe.

Ich miękka i przyjemna w dotyku powłoka sprawia, że obcowanie z nimi to czysta przyjemność, a ich budowa sprawia, że świetnie grają ze światłem.

Włoski zasłon welurowych w zależności od długości, powodują załamywanie się światła co daje fantastyczny efekt i nadaje niepowtarzalnego charakteru każdemu pomieszczeniu.

Rozpiętość rolety rzymskiej? Limity – wysokości.

Maksymalna szerokość naszych rolet manualnych to 310 cm, głównie ze względów na zachowanie łatwości użytkowania rolety. Ich maksymalna wysokość to 280 cm.

Dostępne trzy rodzaje montażu rolet rzymskich dają nam dowolność jeśli chodzi o ich umieszczenie oraz pożądane parametry.

Montaż do ramy okiennej jest bezinwazyjny. To znaczy, że okna zachowują swoją gwarancję. Podobnie przy montażu do sufitowym i do ściennym. To na który rodzaj montażu się Państwo zdecydują, to kwestia zastanowienia jedynie nad tym jak okno będzie wyglądało po zamontowaniu rolet – to kwestia indywidualnych preferencji. 

rolety rzymskie
Zasłony zaciemniające Małgorzata Dekoracja i Automatyka
Pracujemy głównie na terenie Poznania i okolic,
ale oferujemy usługi w całym kraju.
Jesteśmy firmą której tradycje sięgają lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.
Od ponad 30 lat świadczymy ekskluzywne usługi w rozsądnych cenach.
Sprowadzamy tkaniny z całego świata, żeby oferować to co najlepsze.
Wszystko robimy ręcznie – szyjemy, składamy komponenty i ciągle się doskonalimy…

Część naszej kolekcji tkanin na rolety rzymskie możesz zobaczyć poniżej. Jest to ułamek tego co jest dostępne w naszym asortymencie, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami.

rolety rzymskie

Canaster

Tkanina świetnie sprawdzi się w stylach Industrialnym i Skandynawskim. Jej szorstka faktura nadaje pomieszczeniom eleganckiego, ale surowego wyglądu. Nadaje się także na poduszki dekoracyjne, zasłony i narzuty. Jej ciemniejsza gama kolorów świetnie spełnia funkcję zaciemniającą.

Perlage

Tkanina świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, mocno dekoracyjnych pomieszczeniach. Jej bogate zdobienie świetnie nada się jako tkanina na rolety rzymskie, ale też na poduszki dekoracyjne, klasyczne zasłony czy narzuty.

rolety rzymskie
rolety rzymskie

Fluffy

Tkanina najlepiej odnajduje się w stylu Loftowym. Jej barwa nawiązuje do koloru cegieł – typowych dla loftowych wnętrz. Wykonane z niej rolety rzymskie charakteryzują się lekkością i dużą estetyką. Rolety rzymskie, po rozłożeniu, będą nawiązywały do stylu retro, który aktualnie zyskuje na popularności.

Fineout

Tkanina typu dimout o splocie naturalnym. Świetnie sprawdzi się do jasnych pomieszczeń nawiązujących do bliskości z naturą, lekkich i przestronnych. Chociaż nie jest to jej główne zastosowanie, to tkanina Fineout sprawdzi się nie tylko jako tkanina na rolety rzymskie, ale również na poduszki, narzuty i inne dekoracje. 

rolety rzymskie
rolety rzymskie

Libnet

Tkanina typu linen-look. Świetnie sprawdzi się w jasnym, nowoczesnym wnętrzu. Rolety rzymskie wykonane z tego typu tkanin nadadzą naszemu wnętrzu prywatności oraz wpuszczą dużo światła w ciągu dnia.

Przykładowa realizacja!

Roleta rzymska na typowe okno kuchenne 105x105cm (montowana do sufitu, razem wysokość do sufitu 150 cm)

350-400 zł*

*cena waha się w zależności od rodzaju tkaniny

Zaufali nam...

Umów się na spotkanie!

Dojeżdżamy do klientów z całej Polski

zajrzyj na nasze social media

zobacz artykuł o roletach na okna dachowe, naszego projektu 😉

Przewiń do góry