Rolety Rzymskie A Otwieranie Okna ⋆ 3 Sposoby Na Trudne Okna

Rolety rzymskie a otwieranie okna

12 lutego 2021
Rolety rzymskie – zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi montażu: do sufitu, ścian lub do ramy okiennej.

Podgląd treści na blogu

Rolety rzymskie a otwieranie okna czyli jak sobie poradzić w trudnej sytuacji. Rolety rzymskie to wyjątkowo dekoracyjny rodzaj rolet; dostępne są w szerokiej gamie różnych tkanin i wzorów. Podnosząc roletę, aby umożliwić dopływ światła, materiał będzie składał się w regularne, poziome plisy.

Decydując się na wybór rolet rzymskich, należy poważnie rozważyć jedną kwestię: gdzie i jak je zamontować? Bez tego możemy narobić sobie na oknach niezłego bigosu🍲.

rolety rzymskie

Rolety rzymskie montowane do sufitu

Zacznijmy od tego, jakie mamy opcje na montaż rolet rzymskich i jak się one mają do otwierania okna. Najbardziej popularnym z nich, jest montaż do sufitu. Najczęściej rolety zamontowanie do sufitu, nie kolidują z oknem, ale mamy kilka wyjątków💡Zdarza się, że roletę rzymską wybieramy do wysokich, wąskich, szklanych drzwi, które prowadzą na taras.

W takim przypadku cokół (przestrzeń między oknem a sufitem) jest bardzo mały, a rolety rzymskie na to wysokie okno, nie zmieszczą się na tej małej przestrzeni. Przez to, otwierając okno, zahaczamy o roletę jego górną krawędzią, co jest bardzo nie praktyczne. To samo może również tyczyć się otwierania naszego wielkiego, prostokątnego lub kwadratowego okna w kuchni. W przestrzeni, gdzie się gotuje i tym samym okna często otwieramy, było by to nie dopuszczalne😝

Rolety rzymskie a otwieranie okna – montaż do ściany nad oknem

A co gdy nasze rolety rzymskie, są zamontowane na ścianie, nad małym, często otwieranym przez nas oknem? Odpowiedź będzie ktrótka-40cm📏 To właśnie tyle średnio trzeba, aby zaparkować naszą roletę, tak by otwieranie okna, zawsze odbywało się bez przeszkód.

Rozwiązaniem na wszystkie „trudne” z technicznego puntu widzenia okna, są rolety rzymskie, montowane do ramy okiennej.

Rolety rzymskie montowane na ramie okiennej

Rolety rzymskie zamontowane do ramy naszego okna będą blokowały światło w podobnym stopniu, jak te, montowane do sufitu bądź ściany, ale niestety stracimy trochę na dekoracyjności. Czy w tym przypadku otworzymy okno w całości? Tak, prawie… Poprzez montaż systemu na ramie okna, będziemy mogli je otworzyć na ok 80°📐. Czyli praktycznie maksymalnie. Zazwyczaj okna możemy otwierać do kąta 95°.

Niektórzy głowią się, czy będzie trzeba wiercić dziury w drogocennych oknach. Otóż odpowiedź brzmi: nie. Montaż rolet polega tylko na nałożeniu na krawędź ramy metalowych zaczepów, do których przytwierdzone będą zamki trzymające rolety😎.

Zapoznaj się z naszą ofertą rolet rzymskich.

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.