małe logo małgorzata dekoracja i automatyka
+48 601 782 190

Panele Japońskie
Tylko Dla Poszukujących Stylu

Panele Japońskie powinny kojarzyć się z trwałością, niezawodnością oraz prostotą formy. Chociaż bogactwo tkanin zachęca do eksperymentowania, nasze 30-to letnie doświadczenie pozwala uniknąć rozczarowań naszych klientów. Chociaż można powiesić zasłony panelowe na karnisz, my proponujemy kompleksowe rozwiązania. Panele zasłonowe świetnie wyglądają w świetle dziennym, jednak szczególnego charakteru i wyrazistości nabierają wieczorem, w świetle księżyca.

Zasłony Panelowe Na Karnisz, Panele Okienne, Zasłony Japońskie

Dlaczego polecamy panele japońskie?

Chociaż główna cecha paneli Japońskich to ich prostota, to oczywiście nie mam tu na myśli tylko stylu. Panele tworzą surowy klimat, a wnętrza w których zostaną zastosowane nabiorą typowo Japońskiego, powściągliwego charakteru.

Oczywiście, nie wszędzie pożądamy tego efektu.

W wyniku tego, że panele świetnie sprawdzą się w stylach stawiających na prostotę formy jak np. styl skandynawski, oczywiście polecamy je również osobom lubiącym minimalizm.

Istotnie, genialnie wyglądają w salach konferencyjnych czy przestrzeniach biurowych firm nastawionych na nowoczesność oraz które chcą zaznaczyć swój ład korporacyjny - choć nie tylko. Do dzielenia przestrzeni, bardzo często wykorzystywane są też w domach i mieszkaniach prywatnych. Dzięki nim, przykładowo w apartamentach typu studio, możemy prostym sposobem odgrodzić sypialnie od reszty pomieszczenia.

Swoja popularność zawdzięczają także różnym kompozycjom kolorów. Panele japońskie, nie muszą być tylko jednolitą ścianą. Każdy z paneli możemy wykonać z innej tkaniny w innym kolorze. Ta opcja świetnie sprawdza się w każdym stylu, od vintage aż po glamour.

Skontaktuj się z nami:
Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie naszych klientów

Zuza Kmieciak
Zuza Kmieciak
09/04/2022
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani Małgorzata wraz z synem pomogli wybrać tkaniny idealnie odpowiadające projektowi i potrzebom, wszystko zostało wymierzone i zainstalowane pod wymiar. Efekt jest naprawdę piękny 🙂 Doceniam za indywidulane podejście do klienta. Z całego serca polecam!
Patrycja
Patrycja
08/04/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo dobry kontakt, serdecznie polecam!
Aleksandra Sowińska
Aleksandra Sowińska
06/04/2022
Jestem architektem wnętrz. Z Panią Małgorzatą każda realizacja wyszła idealnie. Szukałam firmy, która broni się jakością swojej usługi i posiada duży wybór materiałów. Pani Małgorzata pojawia się na inwestycji w celu pomiaru a nawet zabiera wybrane próbki. Inwestorzy cenią sobie profesjonalne podejście.
Monika Z
Monika Z
30/03/2022
Super szybka realizacja. Szeroki wachlarz materiałów. Fachowe wykonanie i montaż. Zasłony wyglądają elegancko i z powodu, że pełnią funkcję ściany w gabinecie kosmetycznym wprawiają klientki w zachwyt. Polecam współpracę 👌
Dobrochna Niezgoda
Dobrochna Niezgoda
29/03/2022
Pani Małgorzata robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, osoby rzetelnej, zaangażowanej i znającej się na temacie. Jednak to niestety tylko pierwsze wrażenie. Montaż naszych karniszy i zasłon opóźnił się o dwa miesiące. W między czasie bardzo ciężko było się z Panią Małgorzatą skontaktować i czegokolwiek dowiedzieć. Kilka razy mówiła że już gotowe i że przyjeżdzają, po czym w umówiony dzień na pytanie o której będzie dostawałam odpowiedzieź że jednak nie będzie. Wymówki były na początku że mąż chory, potem że dostawca nie wysłał materiału, potem że ktoś tam kłamie, a prawda była niestety taka że Pani Małgorzata umawiała się ze mną na montaż chociaż wiedziała że zasłony nie są jeszcze uszyte. Finalnie okazało się że uszyte zasłony są za krótkie (prosiłam żeby troszkę leżały na podłodze a nie wisiały) a górą wystają fatalne plastikowe wieszaczki i niestety rezultat jest taki że nie zaciemniają pokoju tak jak było w planie bo i górą i dołem wpada światło. Po zamontowaniu karniszy i zasłon Pani Małgorzata jednak znalazła czas na kontakt z klientem i codziennie nękała mnie (oraz mojego partnera) telefonami i mailami z pytaniem kiedy dostanie zapłatę za usługę. Zasłony wiszą, wyglądają jak wyglądają, niesmak pozostanie na długo. Nie polecam.
Marcin Marciniak
Marcin Marciniak
09/03/2022
Zdecydowałem się na zakup firan oraz zasłon w firmie pani Małgorzaty. Nie jest to firma najtańsza na rynku natomiast rozumiem, że za jakość trzeba płacić. Po realizacji zlecenia jestem naprawdę zadowolony, przede wszystkim czas (bardzo szybki) wykonania i oczywiście sam efekt końcowy, dla mnie rewelacja, goście, odwiedzający również podzielają moją opinię. Udało się również dogadać w kwestii samego transportu, karnisz miał 5 metrów także nie każdy dysponuje autem do przewozu takich rzeczy. Polecam, myślę, że chętnie wrócę zlecać kolejne projekty.
Katarzyna Jankowiak
Katarzyna Jankowiak
02/03/2022
Jestem bardzo zadowolona zarówno z obsługi jak i efektu końcowego. Czas realizacji zgodny z umową. Cena nie należy do niskich, ale warto było.
Leszek Błaszyk
Leszek Błaszyk
18/02/2022
Czekałem na swoje firany i zasłony dość długo. Firany były różnej długości a zasłony źle uszyte. Pani Małgorzata przyjechała stwierdziła, że tak nie może być i zabrała całość do poprawki. Po 2 tygodniach przywiozła poprawione firany natomiast zasłony prasowała żelazkiem parowym. Ok jakoś to wyglądało, ale po 2-3 godzinach materiał zasłony wrócił do pierwotnej formy. Pani Małgorzata już od nas telefonów nie odbiera.
Cia Paty
Cia Paty
16/02/2022
Bardzo fachowa obsługa zespołu Pani Małgorzaty. Firanki,zasłony uszyte i zawieszone bardzo szybko a efekt jaki robią na oknach jest świetny🌟
Jakub Kulig
Jakub Kulig
16/02/2022
Gorąco polecam firmę Małgorzata. Robią robotę warta swojej ceny. Karnisze i rolety rzymskie zamontowane perfekcyjnie, a później powieszone firanki wyglądają obłędnie.

Najważniejsze cechy jakie wyróżniają panele japońskie

ProporcjeTo jaką szerokość będą miały nasze poszczególne panele, zależy od proporcji w pomieszczeniu. Przykładowo w niewysokim pomieszczeniu, w którym sufit mamy na wysokości ok 2,2m świetnie sprawdzą się panele o szerokości co najwyżej 50-55cm.

Zdecydowanie, optycznie podwyższą nasze pomieszczenie, dzięki czemu będzie wydawało się bardziej przestronnym. Proporcjonalnie do wyższych pomieszczeń, przykładowo wysokich na 3 metry i więcej możemy uszyć panele japońskie o szerokości 60-65cm.

Będą wyglądały one bardzo solidnie i idealnie wpasują się w charakter jaki tworzą, wysokie wnętrza. To dość istotne żeby dobrać szerokość paneli do wysokości wnętrza bo efekt wizualny, który chcemy dzięki nim uzyskać – powinien być niesamowity i zachwycający.

Parkowanie, czyli ile miejsca potrzebują panele japońskie?Kolejną kwestią, jaką trzeba wziąć pod uwagę wybierając panele japońskie jest ilość miejsca jaką potrzebują na „zaparkowanie”. Nie ma się tutaj jednak czym martwić. Średnia szerokość potrzebna na zaparkowanie zasłony to około 30cm. Więc na okno o szerokość 4m, po dwóch stronach będzie potrzebne ok 60cm.

Bardzo podobnie jest w przypadku paneli japońskich. Licząc, że średnia szerokość panelu japońskiego to 60cm, to na symetryczne zaparkowanie na takim oknie po obu stronach dwóch paneli, będzie potrzebne jakieś 65cm. Te dodatkowe 5 cm wynika z tego że zsunięte panele japońskie, nie nachodzą idealnie na siebie.

Jest to tylko i wyłącznie efekt ich budowy. Co do sposobów, na jakie możemy zaparkować panele japońskie to mamy dwa: po prawej/lewej stronie lub obustronnie. Przy parkowaniu obustronnym, nie musi być tez symetryczne. Przykładowo w konfiguracji trzy panele po prawej i dwa po lewej. Nie ma prawie żadnych ograniczeń.

Szybkość paneli japońskichOmawiając elektryczne panele japońskie, ciężko było by ominąć kwestię ich prędkości. Nie są one może demonami szybkości, gdyż przesuwają się ok 12cm/s. To przecież strasznie wolno!

Wolno? Spójrzcie tylko na film powyżej. Co prawda nie mogą równać się z karniszami elektrycznymi, które mkną 16cm/s ale i tak wygląda to niezwykle efektownie. Jednak ma to też swoje plusy.

Dzięki temu, że silnik chodzi na trochę niższych obrotach, to dźwięk jaki wydaje jest zdecydowanie cichszy niż w przypadku karniszy elektrycznych, a to ma wpływ na nasze samopoczucie.

Świetny sposób prezentacji tkaninySpora płaszczyzna, jaką tworzą panele japońskie, jest idealnym miejscem w którym dokładnie można pokazać walory tkaniny. Oprócz pokazania samej jej faktury, w przypadku tkanin z nadrukowanymi bądź wypalanymi wzorami, działają jak istny billboard dekoracyjny.

Idealnie prezentują, to co projektanci chcieli wyrazić we wzorze tkaniny. W przypadku wzorów wypalanych, ma to jeszcze jeden atut. Chodzi o grę światła. W tkaninach wypalanych, w miejscach w których mamy wzór, tkanina jest dużo cieńsza niż na reszcie bazy.

Dlatego też, w tych miejscach światło przechodzi zdecydowanie mocniej. W połączeni idealnym kontem padania światła, który umożliwiają panele japońskie, wzory te stają się super widoczne i wyraźne. Ma to wpływ na ogólny, dobry odbiór naszego wnętrza.

Panele japońskie to doskonałe rozwiązanie dla powierzchni biurowych - ale nie tylko...

Oczywiście, zasłony panelowe, potocznie zwane panelami Japońskimi, to rozwiązanie, które nie ma sobie równych. Istotnie, jeżeli chodzi o przesłanianie powierzchni biurowych i budowę świadomości marki to ciężko je do czegoś porównać. Chociaż, na ich przewagę nad innymi technologiami składa się wiele czynników to my, jako firma specjalizująca się w nowoczesnych rozwiązaniach, jesteśmy prawie pewni oraz przekonani, że ich rosnąca popularność i dostępność, nie są przypadkowe.

Oczywiście, zasłony panelowe są bardzo cenione w środowisku biznesowym. Tylko dlaczego?

Chociaż swoją przewagę zaznaczają głównie zaawansowanymi technicznie rozwiązaniom i prostej oprawie, panele to wzór stylu minimalistycznego. Oczywiście, prostota formy tylko ukrywa ich techniczne walory.

Choć wiele firm decyduje się na panele ze względu właśnie na ich surowy charakter to wiemy dlaczego. Istotnie to, że świetnie zaznaczają ład korporacyjny potęgując w osobach z nimi obcujących obraz lekkości, a zarazem surowości jest coraz bardziej cenione. Drapieżny i możliwy do osiągnięcia srogi wygląd mogą doceniać przedstawiciele dużych koncernów i liderów rynku, zaznaczając niejako swoją dominację.

Skontaktuj się z nami:
Tel. kom. +48 601 782 190

Panele japońskie - z jakich tkanin je wykonujemy?

Więcej na temat tego z jakich tkanin wykonujemy zasłony panelowe mogą się Państwo dowiedzieć klikając w linki poniżej. Prowadzą one do stron z naszymi firankami i zasłonami. Opisujemy tam materiały, których używamy przy produkcji paneli Japońskich.

Istotnie, zaletą tkanin firanowych jest duża przepuszczalność światła i to, że dają poczucie prywatności. Tkaniny zasłonowe natomiast, dają pełną prywatność, ale również powodują zaciemnienie. Co jest dla Ciebie istotniejsze? Oczywiście, daj nam znać 🙂 Numer telefonu i adres e-mail – na dole strony 😉

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.