okno skandynawskie ⋆ Jak "(nie) poprawnie" je dekorować? ⋆ MDiA Poznań

Okno skandynawskie – dekoracja okna lidera współczesnej aranżacji

18 stycznia 2021

Podgląd treści na blogu

Styl skandynawski w ciągu kilkunastu lat zdominował rynek dekoratorski, a okno skandynawskie i jego aranżacja to temat wielu dyskusji. Wnętrza w tym stylu charakteryzują ciepłe, pastelowe barwy i powściągliwy, nawiązujący do surowej flory Skandynawii, charakter wystroju. Mamy wrażenie, że styl ten staje się po prostu standardem dekoratorskim. Jak natomiast udekorować okno żeby wpasowało się w ten styl?

okno skandynawskie

Okno skandynawskie – jaki powinno mieć charakter?

Okno skandynawskie, czyli… ze wszech miar powściągliwy. Nie chcemy żeby okno zdominowało całe pomieszczenie. Ma po prostu być na swoim miejscu, niczym się nie wyróżniać, tak, żeby idealnie komponować się z pozostałymi elementami wystroju. Decydując się na dekorację wnęki okiennej, możemy spokojnie nadać jej kolor spójny z kolorem ścian. Charakter okna skandynawskiego powinien być niczym nie wyróżniający się. Najlepiej jeżeli zdecydujemy się na lekką firanę z pastelową tkaniną – wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasze okno zachwyci poprawnością 😉

Zasłony i firanki – czyli standardowa aranżacja okna w stylu skandynawskim?

Oczywiście, zasłony i firanki świetnie pasują do stylu skandynawskiego. Należy jednak pamiętać, że nie każda tkanina się nadaje. Dlatego, żeby udekorować nasze okno skandynawskie polecamy rozwiązanie najbardziej optymalne – jasne (najlepiej śnieżno-białe) firany i tkanina o gładkiej fakturze w kolorze pastelowym. Jakim? Najbliżej jak się da koloru innych, ale tych bardziej „puchowatych” elementów wystroju: poduszek, kanapy, obić foteli itd. To nada stylu wnętrzu, połączy kolorystycznie pomieszczenie i spowoduje, że w tym pomieszczeniu będzie panowała dobra aura.

okno skandynawskie

Rolety, panele japońskie itd. – co wybrać do nowoczesnego stylu skandynawskiego?

W stylu skandynawskim, ale w jego nowoczesnej, a nie tradycyjnej formie – okno możemy urozmaicić na kilka sposobów. Świetnie w roli dekoracji którą chcemy podkreślić jak proste jest okno skandynawskie sprawdzi się zasłona panelowa, tzw. panel japoński z tkaniny firanowej, a do zasłon wybrać karnisz elektryczny. Czemu nie? 🙂

Świetnie sprawdzą się również rolety rzymskie, które w jasnych kolorach tkanin mocno podnoszą walory dekoracyjne pomieszczeń. Możemy również zdecydować się na ich najnowszą „wersję”, czyli roletę rzymską duo. Co prawda złamiemy nieco styl, ale pomieszczenie zyska na funkcjonalności. Ważne żeby dopasować wszystko kolorystycznie.

Podsumowując…

Okno skandynawskie rządzi się swoimi prawami, a są nimi: prostota, powściągliwość, poprawność itd. Ale to wcale nie oznacza, że musimy je zaniedbywać. W stylu skandynawskim na równi z kolorystyką, minimalizmem powinna iść też spójność kompozycji i jej kompletność. Warto bawić się formą. Ot tak.. dla przyjemności.

Pozdrawiam serdecznie,

MK

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.