Nowoczesne okno • Pomysły na aranżację • Małgorzata Poznań

Nowoczesne okno – jak osiągnąć pożądany efekt w różnych pomieszczeniach

nowoczesne dekoracje okienne
Share on facebook
Share on pinterest
Share on email

Nowoczesne okno? Budownictwo stawia na geometrię oraz prostotę. Niejednokrotnie rodzi to możliwości aranżacji wnętrz właśnie w stylu Nowoczesnym. Jakich wytycznych powinniśmy przestrzegać, żeby nie przesadzić i zmieścić się w ramach tego stylu? Zapraszamy do lektury.

nowoczesne okno

Styl nowoczesny – charakterystyka

Główną cechą charakterystyczną dla stylu Nowoczesnego są lekkość, przestrzeń oraz światło – właśnie w tej kolejności. Lekkości nada mu prostota formy. Należy unikać skomplikowanych rozwiązań stylistycznych i stawiać na proste formy. Nie należy przesadzać z dodatkami, a ilość np. mebli, zamienić na jakość i funkcjonalność– czyli to jak będą się komponowały z naszym wnętrzem oraz jakie funkcje będą spełniały. Gra światłem polega na np. wykorzystaniu do dekoracji nowoczesnego okna mocno prześwitujących oraz gładkich firan. Styl nowoczesny kocha światło i powinniśmy zapewniać mu swobodny jego dostęp.

kuchnia w stylu nowoczesnym

Nowoczesne okno w kuchni

Chociaż każda gospodyni domowa ceni wygodę, a ciężka praca w kuchni spędza sen z powiek to może być jednak przyjemnością – jeżeli odpowiednio zadbamy o walory estetyczne pomieszczenia. W kuchni sprawdzą się zasłony panelowe i firanki np. z woal-u. Dlaczego? Dobre doświetlenie pomieszczenia nada mu funkcjonalności. Sprawi, że nawet w ponurą pogodę będziemy czerpali przyjemność z pracy przy świetle dziennym. Dobra izolacja od niedyskretnych spojrzeń powinna współgrać z dobrym dostępem światła. Na małe, nowoczesne okno w kuchni, świetnym rozwiązaniem będzie roleta rzymska. Jeżeli się na nią zdecydujemy, powinna być wykonana z gładkich, satynowych tkanin, które świetnie wkomponują się również w niezbyt duże pomieszczenie, nadając mu jednocześnie przestrzeni.

styl nowoczesny w sypialni

Nowoczesne pragnienia okien w sypialni

Chociaż sypialnia w stylu nowoczesnym również powinna być jak najbardziej doświetlona to spójrzmy prawdzie w oczy. Każdy z nas (znaczna większość 😊), lubi od czasu do czasu uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia. Nie ma w tym nic złego. Odwrotnie – to bardzo zdrowe. Dlatego, w naszym szytym na miarę wnętrzu, nie zaszkodzi pójść na lekki kompromis i za cenę perfekcyjnego trzymania się sztywnych reguł stylu nowoczesnego – zamontujmy karnisze elektryczne z tkaninami blackout na nasze nowoczesne okno. Docenisz to rozwiązanie już pierwszego wolnego od pracy poranka, szczególnie jeżeli masz okna w sypialni od wschodniej strony. Bez wstawania z łóżka – powitasz dzień, kiedy przyjdzie na to pora. Tkaniny mogą być proste. Ich faktura powinna być gładka. Lekki kompromis urozmaicający nam nowoczesne pomieszczenie, nie przeszkodzi tak bardzo, w zachowaniu jego stylu.

nowoczesne dekoracje okienne

ZAJRZYJ NA NASZ PROFIL FACEBOOK!>>

Czy nowoczesne okno w salonie musi być nudne?

Nuda potrafi zniszczyć każdą kompozycję, dlatego nie powinniśmy bać się nowoczesnych rozwiązań do nowoczesnych wnętrz. Elektryczne rolety rzymskie dodadzą niesamowitego stylu w naszym salonie. Często połączenie nowoczesności z prostotą daje zaskakująco dobry efekt dlatego – jasne pomieszczenie pokoju dziennego powinny zdobić jasne tkaniny. Opuszczane za pomocą smartfona zmienią nasze wnętrze jak za dotknięciem magicznej różdżki. W przyjemny dla oka i efektowny sposób zrobimy wrażenie na każdej osobie. Łącząc piękno rolety rzymskiej wykonanej np. z weluru i jej technologią – dajemy sobie poczucie przytulności, a za razem luksusu.

nowoczesne dekoracje okienne

Poranne rytuały w nowoczesnej formie

Chociaż okna w łazienkach są różne, projektując dekorację okna w łazience powinniśmy wziąć pod uwagę funkcjonalność rozwiązania. Zrezygnujmy tutaj z elektryczności z którą w łazience nie po drodze. Dlatego, zrezygnujmy z tkanin wrażliwych na działanie wilgoci… Nie rezygnujmy jednak z umilenia sobie porannej toalety. Jeśli obrazem Twojego okna są góry, nie masz bliskiego sąsiedztwa – zrezygnuj z firan, a postaw na jasną roletę. Może być zwijana, w solidnej kasecie, wykonana z tkaniny poliestrowej odpornej na wilgoć. Jeśli chodzi o zachowanie nowoczesnego okna w stylu, to postarajmy się tylko o kolorystykę wnętrza. W łazience mamy więcej dozwolonych możliwości aranżacji i nie powinniśmy sztywno czerpać z określonych styli. Każde pozbawione krzykliwości rozwiązanie sprawdzi się w łazience w stylu nowoczesnym.

Wpis zamieszczony przez...
Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek

Założycielka firmy Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy przy projektowaniu wnętrz, a szczególnie w dekoracji okien.
Przewiń do góry