Nowoczesne okno • Pomysły na aranżację • Małgorzata Poznań

Nowoczesne okno – jak osiągnąć pożądany efekt w różnych pomieszczeniach

nowoczesne dekoracje okienne
Share on facebook
Share on pinterest
Share on email

Nowoczesne okno? Budownictwo stawia na geometrię oraz prostotę. Niejednokrotnie rodzi to możliwości aranżacji wnętrz właśnie w stylu Nowoczesnym. Jakich wytycznych powinniśmy przestrzegać, żeby nie przesadzić i zmieścić się w ramach tego stylu? Zapraszamy do lektury.

nowoczesne okno

Styl nowoczesny – charakterystyka

Główną cechą charakterystyczną dla stylu Nowoczesnego są lekkość, przestrzeń oraz światło – właśnie w tej kolejności. Lekkości nada mu prostota formy. Należy unikać skomplikowanych rozwiązań stylistycznych i stawiać na proste formy. Nie należy przesadzać z dodatkami, a ilość np. mebli, zamienić na jakość i funkcjonalność– czyli to jak będą się komponowały z naszym wnętrzem oraz jakie funkcje będą spełniały. Gra światłem polega na np. wykorzystaniu do dekoracji nowoczesnego okna mocno prześwitujących oraz gładkich firan. Styl nowoczesny kocha światło i powinniśmy zapewniać mu swobodny jego dostęp.

kuchnia w stylu nowoczesnym

Nowoczesne okno w kuchni

Chociaż każda gospodyni domowa ceni wygodę, a ciężka praca w kuchni spędza sen z powiek to może być jednak przyjemnością – jeżeli odpowiednio zadbamy o walory estetyczne pomieszczenia. W kuchni sprawdzą się zasłony panelowe i firanki np. z woal-u. Dlaczego? Dobre doświetlenie pomieszczenia nada mu funkcjonalności. Sprawi, że nawet w ponurą pogodę będziemy czerpali przyjemność z pracy przy świetle dziennym. Dobra izolacja od niedyskretnych spojrzeń powinna współgrać z dobrym dostępem światła. Na małe, nowoczesne okno w kuchni, świetnym rozwiązaniem będzie roleta rzymska. Jeżeli się na nią zdecydujemy, powinna być wykonana z gładkich, satynowych tkanin, które świetnie wkomponują się również w niezbyt duże pomieszczenie, nadając mu jednocześnie przestrzeni.

styl nowoczesny w sypialni

Nowoczesne pragnienia okien w sypialni

Chociaż sypialnia w stylu nowoczesnym również powinna być jak najbardziej doświetlona to spójrzmy prawdzie w oczy. Każdy z nas (znaczna większość 😊), lubi od czasu do czasu uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia. Nie ma w tym nic złego. Odwrotnie – to bardzo zdrowe. Dlatego, w naszym szytym na miarę wnętrzu, nie zaszkodzi pójść na lekki kompromis i za cenę perfekcyjnego trzymania się sztywnych reguł stylu nowoczesnego – zamontujmy karnisze elektryczne z tkaninami blackout na nasze nowoczesne okno. Docenisz to rozwiązanie już pierwszego wolnego od pracy poranka, szczególnie jeżeli masz okna w sypialni od wschodniej strony. Bez wstawania z łóżka – powitasz dzień, kiedy przyjdzie na to pora. Tkaniny mogą być proste. Ich faktura powinna być gładka. Lekki kompromis urozmaicający nam nowoczesne pomieszczenie, nie przeszkodzi tak bardzo, w zachowaniu jego stylu.

nowoczesne dekoracje okienne

ZAJRZYJ NA NASZ PROFIL FACEBOOK!>>

Czy nowoczesne okno w salonie musi być nudne?

Nuda potrafi zniszczyć każdą kompozycję, dlatego nie powinniśmy bać się nowoczesnych rozwiązań do nowoczesnych wnętrz. Elektryczne rolety rzymskie dodadzą niesamowitego stylu w naszym salonie. Często połączenie nowoczesności z prostotą daje zaskakująco dobry efekt dlatego – jasne pomieszczenie pokoju dziennego powinny zdobić jasne tkaniny. Opuszczane za pomocą smartfona zmienią nasze wnętrze jak za dotknięciem magicznej różdżki. W przyjemny dla oka i efektowny sposób zrobimy wrażenie na każdej osobie. Łącząc piękno rolety rzymskiej wykonanej np. z weluru i jej technologią – dajemy sobie poczucie przytulności, a za razem luksusu.

nowoczesne dekoracje okienne

Poranne rytuały w nowoczesnej formie

Chociaż okna w łazienkach są różne, projektując dekorację okna w łazience powinniśmy wziąć pod uwagę funkcjonalność rozwiązania. Zrezygnujmy tutaj z elektryczności z którą w łazience nie po drodze. Dlatego, zrezygnujmy z tkanin wrażliwych na działanie wilgoci… Nie rezygnujmy jednak z umilenia sobie porannej toalety. Jeśli obrazem Twojego okna są góry, nie masz bliskiego sąsiedztwa – zrezygnuj z firan, a postaw na jasną roletę. Może być zwijana, w solidnej kasecie, wykonana z tkaniny poliestrowej odpornej na wilgoć. Jeśli chodzi o zachowanie nowoczesnego okna w stylu, to postarajmy się tylko o kolorystykę wnętrza. W łazience mamy więcej dozwolonych możliwości aranżacji i nie powinniśmy sztywno czerpać z określonych styli. Każde pozbawione krzykliwości rozwiązanie sprawdzi się w łazience w stylu nowoczesnym.

Zapisz się na nasz Newsletter i bądź na bieżąco

Nasz newsletter obfituje we wskazówki dla projektantów amatorów. Dokładamy starań żeby był on jak najbardziej skondensowaną formą przekazania wiedzy od profesjonalistów dla hobbystów. Zapisz się teraz!

Przewiń do góry