Jak Zrobić Kino Domowe? ⋆ Zasłony Jako Ekran ⋆ Małgorzata

Jak zrobić kino domowe?

3 kwietnia 2021
Urządzając kino domowe, szukamy najróżniejszych rozwiązań, aby oglądanie filmów i seriali było jak najprzyjemniejsze. Jak sprawdzą się w nim karnisze elektryczne? O tym właśnie w tym blogu 🦸‍♀️

Podgląd treści na blogu

Jak zrobić kino domowe? Ale takie z prawdziwego zdarzenia? Cóż, żyjemy w erze innowacji technologicznych. Chcemy się nimi otaczać, bo nie ma co ukrywać sprawiają, że nasze życie staje się komfortowe. Od ponad roku, czyli od początków pandemii korona wirusa nasze zapotrzebowanie na nowości techniczne i udogodnienia wzrasta. Nawet po jej zakończeniu ta popularność nie zmaleje. Więcej czasu spędzamy w domach, więc naturalnie chcemy, aby były tak “smart” jak to tylko możliwe. Jest to złoty okres dla serwisów streamingowych i vod. Kina zamknięte, więc nauczyliśmy się oglądać filmy w domach, nawet premiery. Jednak nawet w naszych czterech kątach oczekujemy atmosfery i jakości jak w kinie. Kupujemy popcorn lub nachosy, dbamy o dobre nagłośnienie stereo i coraz częściej chcemy mieć nawet ekran jak w kinie. Ekrany projekcyjne są drogie i nie wyglądają na ścianie estetycznie, dlatego karnisze elektryczne jako część kina domowego zyskują coraz większą popularność. Sprawdziliśmy i stwierdzamy, że ten kto to wymyślił powinien dostać medal!

Karnisze elektryczne jako odpowiedź na to jak zrobić kino domowe

Ekran przymocowany do ściany, lub sufitu rzuca się w oczy gdy tylko wejdziemy do pomieszczenia. Sprawia wrażenie, że nie czujemy się jak w salonie czy sypialni, tylko jak w jakimś biurze. Karnisz elektryczny z zasłonami udekoruje nam wnętrze. Możemy dobrać tkaninę z jakiej chcemy aby była wykonana i która będzie pasowała do charakterystyki naszego domu. Następnym walorem jest wielozadaniowość elektrycznego karnisza. Gdy nie używamy go do oglądania filmów, mogą pełnić funkcję zasłon. Chronić przed promieniami słonecznymi i wzrokiem ludzi z zewnątrz lub zaciemnić pokój. Zamontowana w innym miejscu niż przy oknie może podzielić pomieszczenie tak aby było nam wygodnie i funkcjonalnie.

Karnisze elektryczne jako część kina domowego góruje nad zwykłymi ekranami. Przede wszystkim tym, że możemy ułożyć tkaninę tak, aby pasowała do preferowanego formatu filmu. Niestety, ale jest to niemożliwe przy tzw. gotowcach. Nie zapominajcie też, że nasze karnisze mogą być profilowane. Nasza zasłona może krążyć praktycznie wokół całego pomieszczenia, więc to my wybieramy miejsce z którego chcemy oglądać filmy! A gdy wybierzemy tkaninę nieprzepuszczającą światła to i okna mogą stać się naszym ekranem – o każdej porze dnia, nie tylko wieczorem! Sala kinowa w domu – tym po prostu są karnisze elektryczne jako część kina domowego. Następnym plusem i to dużym jest cena, nie musicie kupować dwóch rzeczy czyli zasłon z karniszami i ekranu. Ekran projekcyjny, niestety, ale nie zastąpi zasłon, poza tym ceny tych sprzętów bywają kosmiczne! 

Jaką tkaninę wybrać na ekran?

Jest całe mnóstwo materiałów które możemy wybrać, musi oczywiście pasować do wnętrza. W tym sedno, że jedną z funkcji to przecież dekoracja! Najczęściej wybieranym kolorem jest oczywiście biel i jasno szary. Pasują do każdych wnętrz i każdego koloru ścian – przy jasnych będzie tworzyć modną monochromię, a przy ciemnych odznaczać się od reszty mieszkania. Również materiałów jest cała gama, ale zasada jest jedna – jeżeli karnisze elektryczne jako część kina domowego mają się znaleźć przy oknie, zasłona musi być wykonana z materiału nie przepuszczającego światła. Sprawdzi się welur, bawełna, len czy PES (poliester). W wyborze pomogą Wam nasi doradcy – dla nich to nie pierwszyzna!

Karnisze elektryczne jako część kina domowego podbija rynek i niekwestionowanie zalicza się do elementów smartdomów. Walorów mnóstwo, wad w ogóle, zasłony zawsze możemy wyprać w przeciwieństwie do ekranów projekcyjnych. Multitasking czyli wielozadaniowość to ich główny atrybut, dzięki którym nasz dom stanie się wyjątkowy!  

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.