Jak wybrać karnisze elektryczne do sypialni? ⋆ Małgorzata Poznań

Jak wybrać karnisze elektryczne do sypialni?

11 marca 2021
Myślisz nad zakupem karniszy elektrycznych do zasłon w sypialni? Żaden problem, nasz poradnik rozwieje Twe wątpliwości!

Podgląd treści na blogu

Sypialnia jest miejscem, które ma służyć naszemu odpoczynkowi, stąd jej wygodny i elegancki wystrój jest czynnikiem kluczowym dla dobrego samopoczucia. Nic zaś nie daje takiej radości, jak możliwość pozostania w ciepłym łóżku i wygodnego, automatycznego rozsunięcia zasłon okiennych w mroźny zimowy poranek, a wszystko to jest zasługa karniszy elektrycznych w sypialni!

Jak działają karnisze elektryczne do zasłon?

Zasada działania karniszy elektrycznych jest stosunkowo prosta, cała ta konstrukcja opiera się o zastosowanie niewielkiego silniczka elektrycznego, który odpowiada za przesuwanie naszej kotary okiennej. Zazwyczaj przesuwanie zasłon odbywa się za pomocą specjalnej linki, zwanej paskiem napędowym, która jest ukryta we wnętrzu szyny karnisza elektrycznego. Porusza ona wózkami, do których są przymocowane nasze zasłony. Silniczek natomiast jest umieszczony na jednym z końców karnisza i ukryty przed wzrokiem osób postronnych w załamaniu zasłon sypialnianych lub wręcz za nimi. Pod względem montażu zwykle montuje się karnisze elektryczne w tak zwanych wnękach, dzięki czemu automatyczne szyny karniszowe są jeszcze mniej widoczne. Jest to szczególnie warte uwagi rozwiązanie, gdy chcielibyśmy uzyskać niczym niezmącony widok z okna naszej sypialni. Jedynym elementem, który jest widoczny, oraz łatwo dostępny, jest panel sterowania, czyli przyciski, którymi możemy sterować naszymi zasłonami. W niektórych modelach sterowanie odbywa się sposobem manualnym, w innych natomiast wdrożone bywają już rozwiązania z obszaru smart home i kontrola ma charakter zdalny, na przykład za pośrednictwem specjalnego pilota. Warto dodać, że istnieją także karnisze elektryczne po łuku, czyli modele poruszające się także pod kątem, nie zaś wyłącznie w linii prostej.

Dla kogo są karnisze elektryczne do sypialni?

Nowoczesne karnisze elektryczne idealnie sprawdzają się zarówno w domach osób prywatnych, jak i w miejscach publicznych czy firmach, takich jak na przykład biura, sale konferencyjne czy hotele. Szczególnie przydatne okazują się one przy dużych oknach, które trudno byłoby zasłaniać manualnie, lub przy dużej liczbie okien, np. w szerokich pomieszczeniach lub w lokalach umieszczonych w narożnikach budynków. Również i wysokie pomieszczenia są odpowiednim miejscem do zastosowania karnisza elektrycznego, nawet gdy będziemy musieli skorzystać ze specjalnej maskownicy na szynę karniszową, by skryć ją przed wzrokiem gości.

Jakie zasłony można powiesić na karniszach elektrycznych w sypialni?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie mogłaby okazać się bardzo krótka i brzmieć: praktycznie każde, lecz lepiej będzie przywołać kilka najpopularniejszych modeli zasłon do karniszy automatycznych w sypialni. Przede wszystkim osoby szukające najlepszych zasłon do karniszy elektrycznych w sypialni bardzo często decydują się na zasłony przyciemniające lub zaciemniające. Te wykonane z tkaniny dimout lub blackout zasłony bezproblemowo powiesimy na każdym karniszu elektrycznym, a ich zalety są warte uwagi. Otóż, za sprawą wykorzystanych tkanin, zasłony te praktycznie eliminują, lub przynajmniej w bardzo dużym stopniu ograniczają, przenikanie światła słonecznego przez dekoracje okienne w sypialni. Alternatywą są bardziej tradycyjne zasłony lniane, wielobarwne i bardziej dekoracyjne zasłony żakardowe, czy też te wykonane z batystu. Wszystkie one mogą być zawieszone na elektrycznej szynie karniszowej w sypialni, a więc pozwolą nam one zrealizować nasze marzenia o wygodnym i bezproblemowym przesuwaniu zasłon!

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.