Gdzie można zamontować włączniki do karniszy elektrycznych? ⋆ Małgorzata Poznań

Gdzie można zamontować włączniki do karniszy elektrycznych?

26 marca 2021
Planujesz zakup karnisza elektrycznego? Zastanawiasz się, gdzie umieścić włącznik? Zapraszamy do lektury!

Podgląd treści na blogu

Decydując się na zakup karniszy elektrycznych, kierujemy się przede wszystkim wygodą. Możliwość automatycznego zasłaniania i odsłaniania zasłon wprost z łóżka jest tym, co dla wielu z nas jest wizją niemal idylliczną. Jednakże, w celu optymalnego wykorzystania wszystkich zalet automatyki okiennej, trzeba odpowiednio rozplanować montaż elementów sterujących, czyli wspomnianych przełączników do karniszy automatycznych.

Sterowanie radiowe i przewodowe

Podobnie jak w przypadku wielu różnych, innych sprzętów, tak i w przypadku automatyki okiennej możemy skorzystać z bezprzewodowego pilota do karniszy elektrycznych lub z włącznika przewodowego. W tym pierwszym przypadku będzie nam potrzebny specjalny wieszak na pilot radiowy, w drugim zaś będziemy musieli podejść do włącznika i manualnie uruchomić mechanizm poruszający zasłonami na szynie karniszowej. Dodajmy jeszcze, że zasięg i moc pilota do karniszy nieco się różni, ale zwykle pozwala ona sterować nimi bezprzewodowo nie tylko z danego, lecz i z sąsiedniego pomieszczenia!

Gdzie zamontować przełączniki do elektrycznych karniszy okiennych?

W zasadzie istnieją trzy najpopularniejsze szkoły, które wskazują odmienne lokalizacje, są to odpowiednio: ściana bezpośrednio przy oknach, w sąsiedztwie łóżka lub przy wejściu do pomieszczenia.

  • • Chyba najpopularniejszym na rynku rozwiązaniem jest montaż włącznika do karniszy elektrycznych bezpośrednio w sąsiedztwie okna. Choć obecnie nie jest to już niezbędne, wszak możemy sterować zasłonami pilotem czy nawet innym urządzeniem, łącząc się z kontrolerem poprzez wi-fi, to jednak kiedyś jedynym rozwiązaniem było skorzystanie z połączenia kablem. Zarówno dla właścicieli domu, jak i dla elektryków, było to więc rozwiązanie najwygodniejsze.
  • • Druga opcja, czyli montaż włącznika zaraz przy łóżku jest inspiracją podpatrzoną z luksusowych hoteli. I choć jest to bardzo wygodny wybór, to jednak niektórzy mogą uznać odsłanianie okien wprost z łóżka za przejaw leniuchowania!
  • • Umieszczając przełącznik zaraz przy wejściu do mieszkania lub pokoju, możemy zdecydować się zarówno na wersję klasyczną, która będzie z wyglądu przypominała nieco włącznik do światła, lecz można też postawić na nowoczesność. W przypadku nowoczesnych systemów, o zasłanianiu lub odsłanianiu okien będzie decydował czujnik podczerwieni, a my nie będziemy musieli już więcej się martwić o tak przyziemne rzeczy.

Mamy nadzieję, że nasz mini poradnik okazał się dla Was interesujący. 😊

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.