Firany do salonu • Jak udekorować salon? • MDiA Poznań

Firany do salonu – nowoczesne aranżacje

firany-do-salonu-nowoczesne-aranzacje
Share on facebook
Share on pinterest
Share on email

Coraz częściej, inwestorzy decydują się na aranżację w nowoczesnym stylu. Klasyka, chociaż mocno ukorzeniona w naszej kulturze, powoli ustępuje miejsca nowoczesności. Stawia to przed dekoratorami nowe wyzwania. Jeśli chodzi o firany do salonu i nowoczesne aranżacje, przedstawiamy kilka pomysłów jak osiągnąć świetny efekt, nie rujnując budżetu domowego.

firany do salonu

Nowoczesny salon – „wybierz panele Panie”

O firanach do salonu napiszę za chwilę. Najpierw jednak chciałbym zwrócić uwagę na rozwiązanie jakim są panele Japońskie.

Wykonane z tkaniny firanowej powodują, że do pomieszczenia dociera duża ilość światła. Dają też odpowiednie przesłonięcie żeby zapewnić nam prywatność. Jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje w salonie to to rozwiązanie uważamy za najbardziej odpowiednie.

Odpowiednio dopasowane do okna panele japońskie nadadzą pożądanego nowoczesnego wyglądu naszym oknom. W związku z tym, że nowoczesne budownictwo stawia na dużą ilość przeszkleń, a mówimy tutaj o oknach w salonie to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie potrzebne zastosowanie paneli na wysokość okna balkonowego. Wygląda to genialnie 😊 I z wewnątrz, i na zewnątrz panele japońskie tworzą rewelacyjną kompozycję. Ich niezaprzeczalną zaletą jest możliwość przesuwania ich, a to nie powoduje powstawania na nich zagnieceń.

Są praktyczne i świetnie się prezentują. Pomyśl nad tym rozwiązaniem. Polecamy.

Wielkość salonu, a kolor firany

Firany do salonu powinniśmy dobierać również ze względu na wielkość pomieszczenia. Warto pamiętać, że salon to miejsce spotkań towarzyskich i rodzinnych, miejsce relaksu i odpoczynku. Chociaż styl nowoczesny preferuje duże pomieszczenia, to odpowiednia aranżacja okien może wpłynąć na styl naszego wnętrza. Pamiętajmy, jeżeli mamy niewielki salon, powinniśmy zdecydować się na jasne kolory firan. Jeśli mamy do dyspozycji większe pomieszczenie możemy pójść o krok dalej i do jasnego koloru bazowego firany, dodać wzorek, przeszycie np. czerwoną lub niebieską nicią – możemy pobawić się kompozycją.

Podsumowanie

Jeśli szukasz możliwie najlepszego rozwiązania dla nowoczesnego salonu, polecamy zastanowić się nad panelami japońskimi. Jeśli jednak masz nieco ograniczony budżet, to zdecydowanie polecamy firany. Tak czy inaczej, dobrana kompozycja okien w salonie zapewni Tobie oraz Twoim gościom doznań estetycznych. Życzymy powodzenia w wyborze optymalnego rozwiązania.

Wpis zamieszczony przez...
Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek

Założycielka firmy Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy przy projektowaniu wnętrz, a szczególnie w dekoracji okien.
Przewiń do góry