elektryczne rolety rzymskie do okien pionowych • Małgorzata Poznań

Rolety rzymskie

Elektryczne rolety rzymskie - znak przeszłości w elektrycznym wydaniu.

Istotnie, rolety rzymskie są stosowana w dekoracji już od czasów Cesarstwa Rzymskiego, jednak po dziś dzień, nikt nie wie skąd wzięła się ich nazwa 😉

Chociaż jej niezmieniony do dziś styl oraz elegancja cenione były już za czasów Nerona, ich technologia wykonania oraz  złożoność uległy znacznej ewolucji.

Tworzymy tylko rolety najwyższej jakości do których produkcji używamy najlepszych komponentów. Dlatego, że chcemy żeby nasi klienci doceniali nasz profesjonalizm, stawiamy na jakość.

Do produkcji rolet które oferujemy, używamy takich materiałów jak stal, aluminium czy wysokiej jakości tworzywa sztuczne. Nie zgadzamy się na kompromisy! Skutkuje to dużą żywotnością naszych produktów, bezawaryjnym działaniem i stosunkowo niską ceną.

Największym walorem rolet elektrycznych rzymskich jest ich dekoracyjność. Połączenie starożytnej myśli technicznej oraz estetycznej, z nowoczesnymi technologiami, poskutkowało czymś niespotykanym. Samo umieszczenie rolety rzymskiej w pomieszczeniu nadaje mu niezwykłego charakteru, a dodatek w postaci elektrycznego zasłaniania i odsłaniania to niezwykle cieszący oko efekt.

Jako materiał do wykonania rolety używamy tkanin zasłonowych. Szyte ręcznie przez nasz doświadczony zespół krawiecki rolety, pozwalają na osiąganie znacznie lepszego efektu, niż w przypadku produktów masowych.

Tkaniny zasłonowe – jakie na rolety rzymskie?

Pierwszym rodzajem tkanin na rolety rzymskie, które Państwu przedstawiamy to zasłony wykonane z tkaniny BLACKOUT. Są to zasłony które pozwalają osiągać 100 procent zaciemnienia nawet w bardzo słoneczne dni. Tkaniny BLACKOUT dzielimy na dwa typy w zależności od technologii ich produkcji.

Typ pierwszy to materiały POWLEKANE. Oczywiście, są one powleczone powłoką gumową (COATED) lub flokiem (FLOCKED).

Drugi typ materiału to materiały TKANE (KITTED BLACKOUT). Są to materiały tkane specjalną metodą o bardzo gęstym splocie. Również potrafią blokować światło słoneczne w 100 procentach.

Kolejnym rodzajem zasłon na rolety rzymskie są zasłony typu DIMOUT (przyciemniające). Ich siła przyciemniania jest zależna w dużej mierze od ich koloru i wacha się między 70-99 procent.

To tkaniny które zaciemniają w stopniu powyżej 85 procent. Mają dodatkowo wplecione czarne nici (nie są one widoczne na zewnątrz tkaniny)

Zasłony BLACKOUT i DIMOUT występują w wielu wariantach i strukturach. Są na przykład tkaniny BLACKOUT o splocie naturalnym, czy też przypominające jedwab. Mamy także tkaniny DIMOUT o na przykład grubym splocie z wplecionymi kryształkami. Świetnie się układają i są najbardziej odpowiednie na rolety rzymskie.

Następnym rodzajem są tkaniny Jacquardowe (żakardowe). Tym mianem określamy wszystkie tkaniny które mają jedną wspólną cechę. Posiadają jakiś wzór.

Mogą być w pasy, kwiaty, figury geometryczne… wszystkie te zasłony określamy jako Jacquardowe. Poza wzorem nie muszą posiadać innych cech, które by je w jakiś sposób wyróżniały.

Zasłony wykonane z tkaniny Jacquardowej sprawiają, że okna i rolety rzymskie wydają się mieć więcej charakteru.

Rodzajem tkanin, które powinny zwracać Państwa szczególną uwagę są tkaniny typu Velvet, czyli welurowe.

Ich miękka i przyjemna w dotyku powłoka sprawia, że obcowanie z nimi to czysta przyjemność, a ich budowa sprawia, że świetnie grają ze światłem.

Włoski zasłon welurowych w zależności od długości, powodują załamywanie się światła co daje fantastyczny efekt i nadaje niepowtarzalnego charakteru każdemu pomieszczeniu.

Zaufali nam...

Umów się na spotkanie!

Dojeżdżamy do klientów z całej Polski

zajrzyj na nasze social media

zobacz artykuł o roletach na okna dachowe, naszego projektu 😉

Przewiń do góry